Europejski Fundusz Medyczny – nowy gracz na rynku usług finansowych sektora ochrony zdrowia

Spółka Europejski Fundusz Medyczny (EFM) jest przedsiębiorstwem wyspecjalizowanym w obsłudze finansowej dla Szpitali, działających jako samodzielne publiczne oraz niepubliczne zakłady opieki zdrowotnej. Spółka poinformowała o rozpoczęciu swojej działalności w październiku 2012 roku.

Magellan, Electus i M.W. Trade – te trzy podmioty dominują na rynku usług finansowych sektora ochrony zdrowia. Od wielu lat spółki te realizują projekty finansowania podmiotów z rynku medycznego, których żaden z banków bezpośrednio by się nie podjął. Choć Europejski Fundusz Medyczny jest nowym graczem na tym rynku, to osoby tworzące spółkę doskonale znają realia nim rządzące.

– Znamy specyfikę rynku medycznego i rozumiemy jego potrzeby. Atutem EFM-u, determinującym jego pozycję rynkową, jest posiadająca wieloletnie doświadczenie, profesjonalna kadra. Potencjał odpowiednio przygotowanych – na wszystkich szczeblach zatrudnienia – pracowników umożliwia spółce realizowanie dużych kontraktów i pozwala realizować plany na najbliższe lata. – mówi Marcin Mańdziak, Prezes Zarządu Europejskiego Funduszu Medycznego. – Teraz chcemy zbudować silne relacje z rynkiem finansowym, w tym również z bankami. Posługując się strukturą Europejskiego Funduszu Medycznego banki mogą budować ekspozycje na rynku medycznym, bez konieczności rozbudowy własnej struktury organizacyjnej. – dodaje M. Mańdziak.

Z Europejskim Funduszem Medycznym rozpoczęły już współpracę najwięksi Dostawcy leków i produktów farmaceutycznych w Polsce. Europejski Fundusz Medyczny zawarł pierwsze umowy finansowania należności samodzielnych publicznych zakładów opieki zdrowotnej z dostawą leków i produktów farmaceutycznych. Dzięki modelowemu podejściu, który stawia na pierwszym miejscu dobro Partnerów, EFM gwarantuje wszystkim stronom korzystne i bezpieczne rozwiązania. Dzięki pełnej gamie usług finansowych oferowanych przez Europejski Fundusz Medyczny, Szpital zyskuje dostosowany do własnych potrzeb system ratalny, unika ponoszenia dodatkowych, niepotrzebnych kosztów i co ważne, utrzymuje bardzo dobre relacje z Dostawcą.

„Cieszymy się, że znane i szanowane instytucje działające w branży medycznej chętnie korzystają z naszych usług. Nowi kontrahenci to także informacja dla innych przedsiębiorstw, że jesteśmy godnym zaufania partnerem w biznesie.” – kończy M. Mańdziak.

Pełna oferta Europejskiego Funduszu Medycznego dostępna jest na stronie europejski.fm.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu