Przejdź do treści

Polycom: teleobecność sposobem na skuteczną naukę języków obcych

Polycom, światowy lider w dziedzinie standardowej komunikacji i współpracy zunifikowanej (UC&C), poinformował, że brytyjska firma Language Matters, jeden z największych organizatorów kursów językowych dla pracowników firm, wykorzystuje rozwiązania współpracy wideo Polycom RealPresence do zdalnego nauczania.

Wcześniej tradycyjne kursy językowe wymagały osobistego uczestnictwa, co nie zawsze było możliwe w przypadku wszystkich uczestników. Jednak dzięki zastosowaniu połączeń wideo w HD i rozwiązaniom Polycom RealPresence uczestnicy mogą łączyć się ze swoim nauczycielem i grupą z dowolnego miejsca na świecie. Wystarczy nacisnąć jeden przycisk na swoim komputerze czy tablecie, laptopie lub smartfonie by połączyć się za pośrednictwem wideokonferencji i wziąć udział w lekcji.

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań wideokonferencyjnych Polycom Telepresence m100 w szkoleniach językowych, firma Language Matters znacznie podniosła frekwencję na zajęciach. Obecnie uczniowie, a jednocześnie pracownicy firm, nawet gdy przebywają poza siedzibą szkoły mogą uczestniczyć w zajęciach. Połączenie łatwości użycia, wysokiej jakości i obsługi wielu protokołów zapewnia komfort pracy zarówno uczniom, jak i nauczycielom, przyczyniając się do znacznie większej efektywności nauki.

Wykorzystanie współpracy wideo w kursach szkoleniowych zapewnia wiele korzyści, m.in.:

Znacznie niższe koszty szkoleń. Dzięki konferencjom wideo firma Language Matters unika organizowania osobistych kursów w wielu lokalizacjach dla tego samego klienta. Dzięki rozwiązaniom wideo Polycom rozproszone geograficznie zespoły mogą łączyć się z jednym kursem prowadzonym z głównej siedziby klienta. Klient ponosi znacznie mniejsze koszty, ponieważ kupuje jeden kurs zamiast kilku.

Elastyczna nauka. Klienci mogą uczyć się w dowolnym miejscu i o każdej porze. Polycom RealPresence Media Manager pozwala uczniom rozpocząć lekcję o najdogodniejszej godzinie, choćby z urządzenia mobilnego podczas ćwiczeń na bieżni. Elastyczność ta jest idealna dla klientów biznesowych, którzy dotychczas nie czuli się na siłach uczestniczyć w regularnych kursach i doceniają możliwość szlifowania umiejętności językowych poprzez naukę na odległość pod kierunkiem nauczyciela.

Interaktywność. Rozwiązania Polycom do współpracy wideo łączą nauczycieli i uczestników w wirtualnym środowisku, w którym mogą zachowywać się bardzo podobnie jak podczas osobistych spotkań. Zatem techniki interaktywnego nauczania i uczenia się używane w tradycyjnych klasach są równie skuteczne podczas szkoleń prowadzonych za pośrednictwem wideokonferencji.

Polycom – informacje

1 Language Matters, Polycom, Polycom RealPresence, Polycom Telepresence m100Polycom jest globalnym liderem w dziedzinie opartych na otwartym standardzie rozwiązań komunikacj i współpracy zunifikowanej (UC&C), do współpracy głosowej i wideo, wdrożonych u ponad 415 tysięcy klientów na całym świecie.  Siłą napędową rozwiązań Polycom są platforma Polycom® RealPresence®, wszechstronna architektura oraz interfejsy oprogramowania obsługujące szeroki zakres aplikacji komunikacyjnych, biznesowych, mobilnych i chmurowych oraz urządzeń. Razem stanowią one doskonałe narzędzie umożliwiające bezpieczną współpracę wideo we wszystkich środowiskach. Polycom wraz z ekosystemem partnerskim obejmującym ponad 7 tysięcy partnerów oferuje rozwiązania komunikacji zunifikowanej zapewniające klientom wygodę użytkowania, interoperacyjność oraz najniższe łączne koszty użytkowania (TCO). Więcej informacji o firmie Polycom można znaleźć pod adresem www.polycom.com lub w serwisach Twitter, Facebook i LinkedIn.