Przejdź do treści

Premiera nowego serwisu społecznościowego Wyrzuć

1 Dagmara Derwich-Grzegorzewska, Daniel Nadolny, Światowy Dzień Tolerancji, Wyrzuć, wyrzuc.plDla osób, które wiedzą, że by zachować dobry nastrój należy pozbyć się wszystkich dręczących myśli rusza portal społecznościowy Wyrzuć. Portal ma swoją premierę w Światowym Dniu Tolerancji, gdyż Wyrzuć ma być miejscem do anonimowego ale i kulturalnego i tolerancyjnego „wyrzucania” z siebie rzeczy, które nas drażnią, smucą czy nie dają spokoju.

Dedykowana platforma ma stanowić alternatywę dla popularnych serwisów społecznościowych, gdzie ludzie mogą poruszać rozmaite tematy, w sposób mniej lub bardziej anonimowy.

– Zależy nam, by Wyrzuć kojarzył się ludziom z miejscem, gdzie mogą w szybki i prosty sposób wyrzucić to co ich smuci lub złości i zrobić to w miejscu dla nich dedykowanym, spotkać się tym samym ze wsparciem czy mobilizacją ze strony innych użytkowników serwisu. Czujemy, że przy takiej różnorodności miejsc w internecie brakuje właśnie tego typu miejsca. Chcemy dać ludziom anonimowość czego nie mają na popularnym Facebooku czy Twitterze ale i komfort wypowiedzi oraz bezpieczeństwo czego może brakować na otwartych forach – mówi Daniel Nadolny, współtwórca serwisu Wyrzuć.

Mechanizm portalu opiera się na anonimowym dokonywaniu wpisów związanych z tematami, które mogą być drażniące, denerwujące czy smucące przez osoby odwiedzające portal. Ponadto użytkownicy mają możliwość komentowania wpisów innych osób. Jednocześnie twórcy portalu zadbają by było to miejsce kulturalne, by treści publikowane na Wyrzuć nie urażały uczuć religijnych, kulturowych czy politycznych.

– Dzisiaj korzystanie z komputera i internetu jest tak powszechne, że wkroczyło nawet w sferę naszego życia emocjonalnego i uczuciowego. To jest sfera na tyle intymna i wrażliwa, że wymaga dyskrecji, zapewnienia poczucia bezpieczeństwa, ale i swobody w wypowiadaniu się, co zapewnia komunikowanie się w sieci. Wiele osób nie ma na tyle śmiałości, żeby trafić do gabinetu psychologa, albo nie czują w sobie jeszcze gotowości do rozmowy ze specjalistą, dlatego portale, takie jak ,,wyrzuc.pl” stanowią ciekawą i cenną alternatywę. Ważne jest, w sytuacjach, gdy ,,zalewają” nas emocje, z którymi nie możemy sobie poradzić, aby dać im upust i wyrzucić je z siebie, chociażby w formie ,,wygadania się” w necie – uważa psycholog i psychoterapeuta, Dagmara Derwich-Grzegorzewska.

Serwis dostępny będzie dla wszystkich użytkowników internetu na stronie www.wyrzuc.pl. Informacje związane z portalem można śledzić również za pośrednictwem Facebook’a www.facebook.com/WyrzucPl i Twittera.