Przejdź do treści

Bezpłatne badania USG w Bonarka City Center

Już  24 i 25 listopada 2012 r. Bonarka City Center i Fundacja Ronalda McDonalda zapraszają na bezpieczne, bezbolesne i bezpłatne specjalistyczne badania USG dzieci w wieku od 9 miesięcy do 6 lat. Nowoczesny ambulans czekać będzie na pacjentów przy Bonarce.

Jak ważne jest zdrowie naszego dziecka? Rodzice nie mają wątpliwości – najważniejsze. A jak często wykonujemy naszym dzieciom badania profilaktyczne? Za rzadko lub wcale. Dlatego tak cenna jest wspólna inicjatywa Fundacji Ronalda McDonalda oraz Bonarki.

Organizowane przy krakowskim centrum handlowym badania mają na celu dokładną ocenę stanu narządów wewnętrznych dzieci oraz wykrycie ewentualnych odstępstw od normy. Badania są realizowane według standardów medycznych określonych dla tej grupy wiekowej przez Polskie Towarzystwo Ultrasonograficzne i wykonywane przez doświadczonych lekarzy – radiologów.

Ambulans Fundacji to jedyny tego typu pojazd w Europie. Jest to unikalna, mobilna stacja medyczna, składająca się z poczekalni – rejestracji oraz dwóch gabinetów lekarskich, wyposażonych w nowoczesny sprzęt ultrasonograficzny.

Bonarka City Center, pomagająca we wszystkich pracach organizacyjnych, od inicjatywy organizacji akcji, aż po pracę wolontariuszy w czasie akcji i finansująca część kosztów tego projektu.

„Po raz kolejny mamy okazję udowodnić, jak ważna jest dla nas działalność charytatywna i zaangażowanie się w sprawy ważne dla lokalnej społeczności” – wyjaśnia Marcin Berendt, kierownik ds. marketingu Bonarki. „Liczymy na to, że wspólnie z Fundacją Ronalda McDonalda pomożemy rodzicom oraz ich dzieciom: będą mogli bezpłatnie skorzystać z fachowej opieki lekarzy oraz nowoczesnego sprzętu medycznego.”

Aby wziąć udział w badaniu USG należy zapisać dziecko, dzwoniąc 19 i 20 listopada w godzinach 9.00 – 17.00 pod numer: 12 298 6100

Udział w badaniu bez rejestracji nie jest możliwy.

Liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Informacja o zakończeniu zapisów zostanie podana na stronie Fundacji: www.frm.org.pl.

Lekarze będą przyjmować w ambulansie Fundacji, który zaparkuje przed Bonarką, tuż obok biurowca B4B budynek A, przy ul. Puszkarskiej 7f.

Czas potrzebny na badanie to około 15-18 minut. Po zakończeniu rodzice otrzymują wyniki badań oraz ewentualne porady lekarskie.

Bonarka City Center

Bonarka City Center to wielofunkcyjne centrum miejskie, powstałe na obszarze około 19 ha poprzemysłowych terenów dawnych zakładów chemicznych w krakowskiej dzielnicy Podgórze. Na obszarze 91 tys. m2 powierzchni użytkowej znajduje się 270 sklepów, restauracji, punktów usługowych, w tym: Auchan, Leroy Merlin oraz największy w Polsce multipleks kinowy Cinema City. Na Klientów Centrum czeka bezpłatny parking na 3200 samochodów. Ponadto, na terenie Bonarka City Center znajduje się pierwszy na świecie ośrodek edukacyjno-wychowawczy w centrum handlowym: „U Siemachy” o powierzchni całkowitej 700 m2. W jego skład wchodzą m.in.: wielofunkcyjne sale edukacyjne, muzyczne, multimedialne oraz pokój konferencyjny.