Przejdź do treści

Nowy moduł pamięci Hitachi – Hitachi Accelerated Flash – w ofercie Avnet

Avnet Sp. z o.o., wyłączny dystrybutor Hitachi Data Systems na rynku polskim, wprowadził do oferty nowy moduł pamięci flash HDS – Hitachi Accelerated Flash – zapewniajacy wysoką wydajność, pojemność i niezawodność w zastosowaniach korporacyjnych. Dzięki konstrukcji zoptymalizowanej do instalacji w szafie rack, moduł ten osiąga większą wydajność, niższy koszt na bit i większą pojemność w porównaniu z dyskami SSD dostępnymi dzisiaj na rynku.

Moduł Hitachi Accelerated Flash można obecnie wykorzystać w macierzy enterprise Hitachi Virtual Storage Platform (VSP). Dzięki niemu klienci mogą uzyskać wysoki zwrot z inwestycji w pamięć flash za sprawą niższych kosztów operacyjnych. Hitachi Accelerated Flash to pierwszy produkt, w którym zastosowano nowy kontroler pamięci flash opracowany przez Hitachi, Ltd.

„Ogłoszony moduł to przełomowe osiągnięcie dla przyszłych zastosowań technologii flash w centrach danych — powiedział Roberto Basilio, wiceprezes, Infrastructure Platforms Product Management, Hitachi Data Systems. — Hitachi Accelerated Flash to pierwsze urządzenie flash zoptymalizowane pod kątem wydajności i niezawodności wymaganej w aplikacjach krytycznych. Do aplikacji tych należą bazy danych OLTP, systemy ERP, zarządzanie danymi finansowymi, metadane i indeksowanie. Dzięki innowacyjnemu, wielordzeniowemu kontrolerowi Hitachi mogliśmy wykorzystać pamięć flash typu Multi-Level Cell (MLC) w rozwiązaniu korporacyjnym, zwiększając jej trwałość i uzyskując wydajność wyższą niż w przypadku pamięci typu Single-Level Cell (SLC). Efektem jest najniższy koszt na bit wśród wszystkich korporacyjnych rozwiązań MLC flash”.

W ciągu kilku ostatnich lat technologia flash upowszechniła się w centrach danych, ale przeszkodą dla jej masowego stosowania w charakterze pamięci masowej były wysokie koszty, ograniczona wytrzymałość i niska wydajność zapisu. Działy IT musiały wybierać między wydajnością a pojemnością, aby zmieścić się w ograniczonym budżecie. Pamięć Hitachi Accelerated Flash fundamentalnie zmienia ten model, odpowiadając na zapotrzebowanie klientów na dużą pojemność, wysoką wydajność i najniższy koszt na bit. Umożliwia to zaawansowana technologia kontrolera Hitachi, która zwiększa wydajność pamięci MLC flash do poziomu przekraczającego osiągi droższej pamięci SLC flash, a wytrzymałość — do poziomu korporacyjnego. Hitachi Accelerated Flash zapewnia wydajność, cenę, pojemność i korzyści środowiskowe, jakich domagają się klienci, a którym nie mogą sprostać konkurencyjne rozwiązania pamięci półprzewodnikowej.

Pamięć Hitachi Accelerated Flash oferuje kilka unikatowych możliwości, m.in. bieżącą kompresję zapisu, która przyspiesza zapis danych i zwiększa wytrzymałość pamięci MLC flash. W porównaniu z dyskami MLC SSD o pojemności 400 GB, Hitachi Accelerated Flash osiąga 4-krotnie wyższą wydajność, lepszą energooszczędność, a zarazem koszt na bit niższy o 46 proc. Aby zapewnić klientom jeszcze większe oszczędności, pamięć Hitachi Accelerated Flash jest w pełni kompatybilna z wszystkimi funkcjami Hitachi VSP, w tym Hitachi Dynamic Tiering (HDT). Funkcja ta pozwala systemowi automatycznie optymalizować rozmieszczenie danych poprzez zapisywanie najbardziej aktywnych danych w pamięci Hitachi Accelerated Flash, a mniej aktywnych — na ekonomicznych, ale wolniejszych dyskach twardych.

Moduł Hitachi Accelerated Flash pasuje do nowej obudowy flash o wysokości 8U. Każda obudowa może skalować się od 6,4 TB do 76,8 TB pamięci flash, co oznacza gęstość 2-krotnie większą od największych dostępnych dziś dysków MLC SSD. Platforma Hitachi VSP może pomieścić nawet 4 obudowy flash, co oznacza ponad 300 TB pamięci flash na jeden system. Wdrożenie nowego modułu daje obecnym klientom Hitachi VSP elastyczność, aby zaprojektować wielowarstwowe i efektywne kosztowo środowisko do najbardziej wymagających zastosowań. Klienci mogą osiągnąć ten cel przy zachowaniu tego samego środowiska zarządzania pamięcią masową, wsparciu dla wirtualizacji z zewnątrz, braku przestojów i zaawansowanych funkcjach, do których są przyzwyczajeni dzięki Hitachi VSP.

Plany produktowe flash Hitachi Data Systems obejmują serwery, pamięć masową i urządzenia sieciowe z myślą o takich scenariuszach, jak przyspieszanie obliczeń, buforowanie i wysokowydajne przetwarzanie danych. Hitachi Data Systems będzie uzupełniać ofertę o dodatkowe rozwiązania zoptymalizowane pod kątem pamięci flash i cechujące się dużą wydajnością, dostępnością i niezawodnością. Zwiększą one zwrot z inwestycji w pamięć flash i zmniejszą koszty operacyjne w porównaniu z alternatywnymi lub jednofunkcyjnymi produktami flash.

 

Hitachi Data Systems – informacje

1 Avnet, Hitachi Accelerated Flash, Hitachi Data SystemsHitachi Data Systems dostarcza najlepsze technologie, usługi i rozwiązania informatyczne, które zapewniają klientom atrakcyjny zwrot z inwestycji (ROI), niedościgniony zwrot z aktywów (ROA) oraz mierzalny wpływ na działalność biznesową. Firma zakłada, że technologie informatyczne powinny być zwirtualizowane, zautomatyzowane, gotowe do obsługi chmury i przyjazne dla środowiska, i oferuje rozwiązania, które obniżają koszty oraz zwiększają elastyczność systemów IT. Hitachi Data Systems zatrudnia około 5900 pracowników na całym świecie i prowadzi działalność w ponad 100 krajach oraz regionach. Produkty, usługi i rozwiązania Hitachi Data Systems są darzone zaufaniem przez czołowe światowe przedsiębiorstwa, w tym ponad 70 proc. firm z listy Fortune 100 i ponad 80 proc. firm z listy Fortune Global 100. Hitachi Data Systems uważa, że dane są siłą napędową naszego świata, a informacje — nową walutą.

Avnet Sp. z o.o.

Avnet Sp. z o.o. jest polskim przedstawicielem Avnet Technology Solutions, dystrybutora technicznego IT, należącego do notowanego na giełdzie NYSE amerykańskiego holdingu z 50-letnią tradycją – Avnet Inc. Na rynku polskim firma działa od 1998r. Jest największym dystrybutorem z wartością dodaną (VAD) produktów IBM w naszym kraju.

Avnet Sp. z o.o. posiada status IBM Premier Business Partner. Jest autoryzowanym dystrybutorem m.in.: Avaya, Brocade, Hitachi Data Systems, Jabra, Juniper Networks, Veeam, VMware, Wyse.

Obok Avnet Sp. z o.o. działa Avnet Computer Components, zajmujący się sprzedażą komponentów komputerowych typu: dyski, pamięci, procesory, karty graficzne, inne.

Avnet Sp. z o.o. posiada status Autoryzowanego Ośrodka Egzaminacyjnego Prometric oraz Autoryzowanego Ośrodka Egzaminacyjnego Pearson VUE. W siedzibie firmy w Warszawie można zdawać egzaminy uprawniające do otrzymywania certyfikatów zawodowych autoryzowanych przez największe firmy z branży IT. Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.avnet.pl oraz www.portal-avnet.pl.

Avnet Technology Solutions

Avnet Technology Solutions jest grupą operacyjną spółki Avnet Inc. (NYSE:AVT), posiadającą biura w ponad 70 krajach świata. W roku obrotowym 2012, zakończonym 30 czerwca, grupa ta wypracowała obrót na poziomie blisko 10,8 miliarda USD. Jako globalna organizacja sprzedaży technologii i marketingu, Avnet Technology Solutions posiada oddziały sprzedaży skoncentrowane na specyficznych segmentach klientów i unikatową strategię umożliwiającą wyjątkowy poziom zainteresowania potrzebami klientów i dostawców.