Przejdź do treści

Rozpoczęła się rekrutacja na zajęcia Autoryzowanej Akademii HUAWEI (HANA)

HUAWEI wraz z Politechniką Warszawską zapraszają na pierwszy cykl szkoleń z najnowszych rozwiązań sieciowych LTE/EPC

W dniu 26 listopada na Politechnice Warszawskiej rozpoczną się zajęcia pierwszego cyklu Autoryzowanej Akademii HUAWEI (HANA – Huawei Authorized Network Academy). Celem Akademii jest pogłębienie wiedzy oraz umiejętności praktycznych uczestników szkolenia w zakresie technologii LTE/EPC i nowoczesnej architektury sieci telekomunikacyjnych. Jest to pierwsza Autoryzowana Akademia HUAWEI w Europie.

Na zajęciach realizowany będzie program szkoleniowy opracowany przez HUAWEI i uzgodniony z ekspertami Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej, którego głównym tematem są najnowocześniejsze rozwiązania telekomunikacji radiowej. Zajęcia potrwają 4 tygodnie, łącznie obejmując 80 godzin zajęć teoretycznych i warsztatowych i odbywać się będą w dni robocze w godzinach 16:00-20:00. Niewielkie grupy (max. 20 osób) pozwolą uczestnikom na aktywny udział w zajęciach praktycznych i bezpośredni kontakt z prowadzącymi. Po zdaniu egzaminu końcowego, wszyscy uczestnicy otrzymają certyfikat Akademii HANA.

Wśród tematów zajęć będą m.in.:

  • w części dotyczącej LTE – architektura i techniki transmisji radiowej sieci E-UTRAN, charakterystyka modułów pasma podstawowego i częstotliwości radiowej stacji bazowej. Na zajęciach praktycznych uczestnicy kursu poznają różne możliwości konfiguracji stacji bazowych.
  • w części dotyczącej EPC – kluczowe elementy, interfejsy i zasady funkcjonowania sieci EPC, a w części praktycznej także badania sygnalizacji i analiza logów sieci EPC

– Przyjęliśmy formułę kursów elitarnych – podczas jednej edycji przyjmujemy tylko 20 osób, które uczyć się będzie od 4 instruktorów. Dzięki temu absolwenci HANA wyjdą z kursu nie tylko ze znakomitą teoretyczną znajomością zagadnień sieciowych, ale także doskonałym przygotowaniem praktycznym – powiedział doc. dr inż. Mirosław Słomiński z Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. – Zarówno operatorzy, jak i ich firmy partnerskie, będą wkrótce potrzebować wielu pracowników z wiedzą praktyczną w zakresie LTE, dlatego HANA idealnie wpisuje się w aktualne potrzeby rynku.

Zajęcia Akademii HANA otwarte są dla wszystkich osób chcących pogłębić swoją wiedzę i umiejętności praktyczne w zakresie technologii telekomunikacyjnych. Zapisy i więcej informacji pod numerem telefonu 22 234 7232 lub mailowo pod adresem sekretariat@tele.pw.edu.pl.

– Bardzo się cieszymy, że pierwsza w Europie Akademia HANA otwarta zostanie właśnie w Polsce, w czasie, kiedy rynek operatorski coraz większy nacisk kładzie na rozwój nowoczesnych sieci telekomunikacyjnych. Huawei jest jednym z globalnych liderów w zakresie technologii LTE i uważamy, że naszym obowiązkiem jest dzielenie się wiedzą i najlepszymi praktykami. Uczestnictwo w HANA to okazja do podniesienia kwalifikacji zarówno osób już z doświadczeniem na rynku telekomunikacyjnym, jak i dla studentów dopiero wkraczających na rynek pracy – powiedział Marek Marczuk, Dyrektor ds. strategii w Huawei Polska.

HUAWEI od lat wspiera rozwój technologii teleinformatycznych, współpracując z uczelniami technicznymi na całym świecie. Uruchomienie Akademii HANA to kolejny etap w realizacji długoterminowej współpracy pomiędzy HUAWEI a Politechniką Warszawską w zakresie rozwoju naukowego i technicznego, w ramach której firma m.in. wyposażyła laboratoria dydaktyczne na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych w nowoczesny sprzęt działający w oparciu o technologie Long Term Evolution (LTE) i IP Multimedia Subsystem (IMS) oraz realizuje programy szkoleń technologicznych i praktyk przemysłowych dla studentów uczelni.

O HUAWEI

1 HANA, Huawei, Marek MarczukHUAWEI to światowy lider w dostarczaniu najnowszych technologii informatycznych i telekomunikacyjnych (ICT). Firma oferuje przedsiębiorstwom szerokie spektrum rozwiązań IT m.in. cloud computing, systemy ERP, data storage, czy systemy do tele- i wideokonferencji, umożliwiające bardziej efektywne prowadzenie działalności biznesowej. HUAWEI jest liczącym się na światowym rynku producentem switchy, routerów i modemów do bezprzewodowej transmisji danych, telefonów komórkowych, smartfonów oraz tabletów. Z rozwiązań HUAWEI korzysta 45 z 50 największych operatorów telekomunikacyjnych, m.in. British Telecom, Vodafone, France Telecom/Orange, Deutsche Telekom, Telefonica O2, China Telecom, China Mobile, Telecom Italia, China Unicom oraz KPN.

HUAWEI obecne jest w 140 krajach, zatrudniając ponad 140 tysięcy pracowników, z czego aż 44% pracuje w 24 centrach badawczo-wdrożeniowych. Firma intensywnie pracuje nad rozwojem nowych technologii – 10% rocznego dochodu inwestowane jest w badania i rozwój.

W Polsce HUAWEI działa od 2004 roku, zatrudniając obecnie około 500 pracowników. Od 2006 roku Warszawa jest centralą firmy na region Europy Środkowo-Wschodniej i Skandynawii. HUAWEI Polska współpracuje ze wszystkimi najważniejszymi operatorami telekomunikacyjnymi w zakresie sieci transmisyjnych i urządzeń dostępowych (modemy, routery), a od 2011 roku dostępne są w Polsce także telefony, smartfony i tablety HUAWEI.