Przejdź do treści

AutoMapa i Targeo.pl udostępniają w swoich mapach najnowszy odcinek autostrady A1 Stryków – Kowal

AutoMapa oraz serwis Targeo.pl udostępniły swoim użytkownikom nowy odcinek autostrady A1. Kierowcy korzystający z systemu AutoMapa/Targeo Traffic prowadzeni są nowym, blisko 85 kilometrowym odcinkiem autostrady A1 między miejscowościami Stryków i Kowal.

Oddany właśnie odcinek autostrady A1 to ważny fragment autostradowego połączenia krajowego na osi północ–południe łączącego Gdańsk, Toruń, Łódź i Katowice. Pozwoli on pokonać trasę ze Strykowa do Kowala w niespełna 40 minut. Z chwilą jego fizycznego otwarcia, dzięki technologii LiveDrive! został on udostępniony zarówno w AutoMapie jak i serwisie Targeo.pl i jest uwzględniany przy wyborze najlepszych tras przejazdu.

W kilka chwil po otwarciu nowego odcinka, dzięki systemowi AutoMapa/ Targeo Traffic użytkownicy serwisu Targeo.pl, jak i osoby korzystające z AutoMapy, zarówno dla systemu Windows, jak i Android oraz iOS mogły już korzystać z informacji o natężeniu ruchu drogowego na tej arterii.

“- Tradycyjnie reagujemy natychmiast na zmieniającą się infrastrukturę drogową Tak szybkie udostępnienie nowych odcinków dróg dla użytkowników AutoMapy i Targeo.pl pokazuje potencjał technologii LiveDrive! oraz zalety płynące z częstej aktualizacji map, której dokonujemy minimum sześć razy w ciągu roku uwzgłedniając przy tym planowane otwarcia nowych odcinków dróg.” – powiedział Janusz M. Kamiński, szef PR i Marketingu AutoMapy.

W najnowszych mapach dostępnych w AutoMapie i serwisie Targeo.pl na udostępnienie użytkownikom z chwilą ich otwarcia oczekują m.in obwodnice Frampola, Kurozwęk, Rawicza oraz północna obwodnica Poznania i południowa obwodnica Powiatu Pilskiego.

AutoMapa jest najskuteczniejszym połączeniem map w technologii off-line i danych drogowych dostępnych on-line. Mapy dostępne są zawsze, niezależnie od zasięgu sieci GSM lub Wi-Fi. Wykorzystując technologię LiveDrive! kierowcy, oprócz nawigacji z uwzględnieniem aktualnej sytuacji drogowej i korków, korzystają z mechanizmów pozwalających na automatyczne aktualizacje czasowych zmian w organizacji ruchu takich jak zamkniecie docinka drogi w związku z remontem czy zmiana kierunkowości ulicy.