Przejdź do treści

Poznańskie Jedzeo.pl przejęte przez PizzaPortal.pl

1 Delivery Hero Holding, Jedzeo.pl, Lech Kaniuk, PizzaPortal.pl, Restaurant Partner PolskaRestaurant Partner Polska Sp. z o.o., właściciel PizzaPortal.pl, przejął dziś oficjalnie poznański serwis Jedzeo.pl. To drugie przejęcie łódzkiej spółki w tym roku.

Jesteśmy obecnie zdecydowanym liderem na rynku w Polsce. W tym roku pojawiło się wiele serwisów świadczących usługę zamawiania jedzenia online. Przejmując Jedzeo.pl chcemy zaoferować klientom portalu większy wybór restauracji, nie tylko w Poznaniu ale w całej Polsce. Wkrótce na PizzaPortal.pl będzie można zamawiać z ponad 2000 restauracji. Oprócz tego już teraz umożliwiamy zamawianie jedzenia przez aplikacje na iPhone i Andorid. – mówi Lech Kaniuk, Dyrektor Zarządzający PizzaPortal.pl.

Przejęcie Jedzeo.pl nie jest pierwszą akwizycją dla PizzaPortal.pl. W 2011 roku łódzka spółka przejęła portal Netkelner.pl. Kilka miesięcy później przejęte zostały również serwisy Szama.pl i Delivero.pl. W tym roku Restaurant Partner Polska Sp. z o.o. przejęła stronę Pizzozercy.pl, a dzisiaj – Jedzeo.pl.

PizzaPortal.pl jest największym i najszybciej rozwijającym się w Polsce serwisem umożliwiającym zamawianie jedzenia online. Działa na rynku polskim od 2010 roku i skupia oferty ponad 1850 restauracji z ponad 250 miejscowości w całym kraju. Grupa OnlinePizza, właściciel PizzaPortal.pl, została w tym roku sprzedana Delivery Hero Holding za 120 mln PLN i należy obecnie do jednej z kilku największych na świecie firm z branży.

Delivery Hero Holding współpracuje obecnie w 12 krajach z ponad 25.000 restauracjami i zatrudnia na całym świecie ponad 450 osób.