Przejdź do treści

Nie wiesz jak skutecznie kupić powierzchnie reklamowe w Internecie? sociomantic, iBILLBOARD, AdPilot przystępują do IAB Polska

1 AdPilot, IAB Polska, iBILLBOARD, Real-Time Bidding, sociomanticReal-Time Bidding to aukcje o pojedyncze powierzchnie reklamowe odbywające się w czasie rzeczywistym. Siły Związku Pracodawców Branży Internetowej IAB Polska wzmacniają 3 nowe firmy i wszystkie związane z RTB (Real-Time Bidding): sociomantic, iBILLBOARD oraz AdPilot.

sociomantic

– Dołączenie do IAB Polska umożliwi nam efektywniejszą realizację jednego z ważniejszych celów firmy – promocję i edukację tutejszego rynku w zakresie nowego ekosystemu reklamy Real-Time Bidding. Jednocześnie pomoże nam w tym działanie w ramach powołanej grupy roboczej RTB, koordynacją której zajmę się osobiście. Ponadto, doceniamy zaangażowanie stowarzyszenia IAB w inicjatywy Public Affairs, w szczególności związanymi z polityką prywatności i często poruszaną tematyką dotyczącą tzw. ciasteczek (cookies).  Maciej Wyszyński, Managing Director sociomantic labs Sp. z o.o.

O firmie

sociomantic labs jest globalną platformą DSP, dostarczającą technologię RTB w czasie rzeczywistym dla reklamodawców eCommerce na całym świecie. Platforma sociomantic pozwala marketerom w osiągnięciu przyrostu sprzedaży online i zwiększaniu wartości wskaźnika CLV (costumer lifetime value) za pomocą najbardziej zaawansowanej technologii display. Kupno reklam w czasie rzeczywistym, optymalizacja kampanii „na żywo” oraz dynamiczne i spersonalizowane kreacje pozwalają klientom sociomantic dotrzeć do istniejących oraz nowych konsumentów, w indywidualnym rozliczeniu za każdego z nich. Dzięki raportowaniu „real-time” reklamodawcy dowiadują się o sprzedaży wciągu kilkudziesięciu milisekund. Firma sociomantic posiada oddziały w Berlinie, Paryżu, Amsterdamie, São Paulo, Moskwie, Nowym Jorku, Londynie i Warszawie.

Adpilot

– Dzięki przyłączeniu się do struktur IAB będziemy mogli kreatywnie współtworzyć nowy ekosystem reklamowy oraz wpływać na rozwój polskiego rynku RTB. To dla nas również szansa na poznanie perspektywy wydawców oraz dzielenie się doświadczeniami z innymi członkami grup roboczych. Szczególnie ważna dla członków zespołu AdPilot jest możliwość publikacji i promocji swoich dokonań naukowych z dziedziny optymalizacji reklam. – powiedział Łukasz Kapuśniak,

O firmie

AdPilot RTB jest firmą technologiczną rozwijającą własne narzędzia zakupu reklam w modelu Real Time Bidding. Dzięki bogatemu zapleczu naukowemu i nowatorskim rozwiązaniom technologicznym zespół AdPilot RTB dostarcza skuteczne rozwiązania wspomagające sprzedaż produktów i usług online. Poza działem RTB grupa AdPilot to także agencja reklamowa, specjalizująca się w kompleksowej obsłudze reklamy online.

iBILLBOARD

– Przystąpienie do IAB Polska pozwala nam współtworzyć rynek marketingu internetowego. Dodatkowo mamy możliwość kooperacji z innymi graczami, jak również korzystać ze swoich doświadczeń – Jakuba Oleksy, CSO, iBILLBOARD.

O firmie

iBILLBOARD AD Platform, platforma reklamowa dla wydawców i sieci reklamowych, która składa sie z technologii adserwerowej oraz modułu RTB. Dzieki temu połaczeniu, wydawcy mogą sprzedac 100% swojej powierzchni oraz sukcesywnie otrzymuja coraz lepsze stawki eCPM.

iBILLBOARD RTB AD Market to otwarta platforma skierowana do wydawców i reklamodawców. W iBILLBOARD AD Market wydawcy sprzedają swoje odsłony po ustalonej przez siebie cenie, a reklamodawcy samodzielnie kupują dowolną ilość wyświetleń, klików czy leadów na topowych site’ach