Meritum Bank wyróżniony za innowacyjność

1 Meritum Bank, Piotr UrbańczykMeritum Bank został wyróżniony przez Biuro Informacji Kredytowej za innowacyjność w korzystaniu z produktów i usług BIK. Bank jest jednym z nielicznych na rynku, który umożliwia swoim klientom pobranie raportu BIK on-line bezpośrednio z poziomu konta bankowego.

Nagrodę za innowacyjność Meritum Bank otrzymał podczas Gali z okazji XV-lecia działalności BIK.

– Innowacyjność jest obecnie jednym z podstawowych czynników sukcesu i rozwoju bankowości. Bardzo cieszy nas, że instytucja taka jak BIK, która na co dzień współpracuje z niemal wszystkimi bankami, doceniła nasze osiągnięcia w tym zakresie – powiedział Piotr Urbańczyk, Prezes Zarządu Meritum Banku.

Meritum Bank oferuje swoim klientom usługę „Raporty BIK online”, w ramach której udostępnia dwa rodzaje raportów BIK. Pierwszy z nich to Raport Plus zawierający szczegółową informację o łącznej liczbie i kwocie posiadanych przez Klienta zobowiązań.  Drugi to Raport Plus z Informacją o Ocenie Punktowej. Zawiera on informację o zobowiązaniach kredytowych Klienta połączoną z punktową oceną ryzyka kredytowego (scoringiem). Ocena wyliczana jest przez BIK na podstawie danych przekazywanych przez banki. W ramach oceny punktowej BIK przekazuje liczbę otrzymanych punktów oraz informację obrazową w postaci liczby przyznanych gwiazdek – od 1 do 5. Im więcej Klient otrzyma punktów (gwiazdek), tym jego ocena, jako kredytobiorcy, jest lepsza. Oba raporty dostępne są zarówno w polskiej jak i angielskiej wersji językowej.

Przy zamówieniu wersji elektronicznej raportu bezpośrednio z poziomu konta bankowego, jest on udostępniany już po kilku minutach. Jeżeli klient złoży dyspozycję po godzinie 21:00 raport będzie udostępniony następnego dnia od godziny 7:00 rano. Raporty udostępniane są klientom Banku z 10 proc. rabatem w stosunku do cennika w BIK. Dodatkowo, dzięki elektronicznej wersji raportu Klient oszczędza 10 zł opłaty za przesyłkę pocztową, którą musiałby pokryć zamawiając raport w BIK w wersji papierowej.

Aby móc bezpośrednio w systemie bankowości internetowej sprawdzić swoją historię kredytową w Biurze Informacji Kredytowej wystarczy posiadać darmowe konto w Meritum Banku z dostępem przez Internet.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu