SmartMedia przeprowadziła inwentaryzację w salonach Play

Firma technologiczna SmartMedia przeprowadziła spis majątku trwałego w 300 salonach Play, z wykorzystaniem oprogramowania SmartKolektor. Na potrzeby projektu przygotowano dedykowaną aplikację na terminale mobilne Honeywell Dolphin 6000. Inwentaryzacja objęła m.in. duże salony PlayZone, mniejsze salony POS, jednoosobowe stanowiska w sieci Empik oraz tzw. wyspy w centrach handlowych.

Spółka P4, właściciel marki Play, wybrał SmartMedia do realizacji tego projektu po kilkuetapowej selekcji ofert.

Inwentaryzacja w sieci Play prowadzona była przez kilkuosobowy zespół ekspertów SmartMedia, którzy w ciągu kilku tygodni dokonali spisu majątku w 300 salonach Play w całym kraju. W projekcie zastosowano kolektory danych Honeywell Dolphin 6000 i specjalnie napisane oprogramowanie pozwalające przeprowadzić inwentaryzację oraz przygotować dokumentację poinwentaryzacyjną zgodnie z wymaganiami P4.

SmartMedia jest producentem oprogramowania STOCK, służącego do zarządzania majątkiem trwałym przedsiębiorstw. Jednocześnie firma świadczy usługę inwentaryzacji majątku trwałego, by zapewnić kompleksową paletę usług związanych z zarządzaniem majątkiem w organizacjach. Profesjonalne opisanie i oznakowanie składników majątku to dopiero połowa sukcesu, równie ważnym etapem zarządzania majątkiem jest sprawne przeprowadzenie spisu z natury. Powierzenie tego zadania doświadczonym w znakowaniu majątku i przeprowadzaniu inwentaryzacji specjalistom pozwala nie tylko zaoszczędzić mnóstwo czasu, ale także uniknąć trudności, jakie wiązałyby się z tradycyjnym spisem z natury.

– Projekt, który realizowaliśmy dla Play był nietypowy ponieważ prowadzony był bez wspierania się bazą danych z systemu, a wyłącznie w oparciu o spis z natury. W związku z tym nie mógł zostać zastosowany żaden ze standardowych systemów czy aplikacji SmartMedia, – mówi Rafał Podsiadło, Dyrektor Działu Wdrożeń SmartMedia – Stworzona zatem została aplikacja pozwalająca m.in. na skanowanie kodu kreskowego znajdującego się na przedmiotach, przypisanie do tego kodu nazwy przedmiotu – z listy asortymentu dostarczonej przez Play, oraz ewentualne dopisanie nowego przedmiotu. Ze względu na wymagania Play jeśli chodzi o dokumentację poinwentaryzacyjną, dzięki aplikacji generowane wydruki dopasowane były do wymogów Klienta.

SmartMedia (www.SmartMedia.com.pl) działa od 1999 r. i jest jedną z wiodących firm na polskim rynku specjalistycznego oprogramowania do zarządzania majątkiem (STOCK), należnościami (SmartReactor) i aktami (SmartCase). W swojej ofercie firma posiada również elektroniczny dziennik lekcyjny Dziennikus.pl.

Więcej informacji o usługach inwentaryzacji fizycznej można znaleźć na stronie internetowej: http://www.smartmedia.com.pl/stock_inwentaryzacja-fizyczna.html#.UH5sG4YiFOA

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu