Przejdź do treści

ATAL podbija rynek mieszkaniowy

ATAL S.A. zamyka październik z rekordową liczbą sprzedanych mieszkań. W ubiegłym miesiącu deweloper podpisał aż 72 umowy, a jego klienci dokonali 99 rezerwacji lokali. Najwięcej transakcji zawarto w Krakowie, w Warszawie i we Wrocławiu.

Sprzedaż w firmie ATAL utrzymuje tendencję wzrostową. W październiku deweloper sfinalizował łącznie 72 umowy. Najwyższy poziom sprzedaży odnotowano w Krakowie, gdzie Spółka realizuje inwestycje: Nadwiślańska 11 Apartamenty, Bronowice Residence II i III, City Towers Czyżyny, Lindego Park oraz Nowy Żabiniec. W stolicy małopolski sprzedano łącznie 33 mieszkania i dokonano rezerwacji kolejnych 32 lokali.

Na warszawskim rynku mieszkaniowym dużym zainteresowaniem cieszy się projekt Atal Marina. W październiku w inwestycji realizowanej przy Kanale Żerańskim nabywców znalazło 13 mieszkań, a kolejne 13 zostało zarezerwowanych. Podobne wyniki sprzedaży osiągnięto we Wrocławiu, a liczba rezerwacji dotyczyła tu aż 32 lokali. Nie zwalnia sprzedaż również w Łodzi, gdzie deweloper sfinalizował 9 umów oraz w Katowicach, gdzie dokonano 4 transakcji.

Na wysoki poziom sprzedaży i niesłabnące zainteresowanie naszymi mieszkaniami wpływa wysoka jakość i dobra cena oferowanych produktów. Ponadto odpowiednia identyfikacja bieżącej sytuacji rynkowej i potrzeb nabywców, przekładają się na adekwatność realizowanych przez nas inwestycji. Dlatego regularnie weryfikujemy ofertę i proponujemy rozwiązania dostosowane do potrzeb rynku – komentuje Zbigniew Juroszek, Prezes ATAL S.A.

Na bardzo dobry wynik sprzedaży wpłynęło także jesienne ożywienie na rynku w związku z targami nieruchomości mieszkaniowych. ATAL prezentował swoją ofertę m.in. w Krakowie, we Wrocławiu i w Warszawie, gdzie zdobył 2 miejsce za najlepsze stoisko i najlepszą obsługę. Nabywcy doceniają elastyczność dewelopera, która przejawia się w indywidualnym podejściu do Klienta, wsparciu przy dokumentacji dla banków, czy wydłużaniu rezerwacji mieszkań, a także jego wiarygodność. Ponadto ATAL dzięki współpracy z licznymi partnerami takimi, jak Aspiro, Home Broker czy Leroy Merlin, wprowadza szereg udogodnień, które ułatwiają Klientom podjęcie decyzji oraz przejście przez cały proces zakupu własnego M.

Do dyspozycji Klientów oddajemy m.in. interaktywny Panel wykończeń mieszkań. Oferujemy także wsparcie w dopełnieniu formalności związanych z otrzymaniem kredytu i spłaty jego marży przez pierwsze 18 miesięcy. W Łodzi uruchomiliśmy kompleksowy projekt „Zajmiemy się wszystkim za Ciebie”, w ramach którego pomagamy sprzedać obecne lokum Klienta, pokrywamy koszt prowizji brokera nieruchomości oraz oferujemy nowe mieszkanie na osiedlu o wysokim standardzie. Ponadto w Krakowie do każdego sprzedanego mieszkania wydajemy bony zakupowe w wysokości 5 tys. lub 10 tys. zł do wykorzystania w Leroy Merlin – dodaje Zbigniew Juroszek.

1 Atal, Zbigniew JuroszekATAL S.A (www.atal.pl) to firma deweloperska obecna na polskim rynku od ponad 20 lat. Specjalizuje się w budownictwie kompleksów mieszkaniowych, biurowych i handlowo-magazynowych zlokalizowanych w obrębie największych miast w Polsce. Firma aktualnie prowadzi 13 projektów inwestycyjnych m.in. w Krakowie, Katowicach, Łodzi, Wrocławiu oraz w Warszawie. Założycielem i właścicielem firmy jest znany polski przedsiębiorca Zbigniew Juroszek. Stabilność Spółki gwarantuje kapitał własny o wartości ok. 200 mln PLN. Do tej pory deweloper sprzedał 2975 mieszkań o powierzchni ponad 180 tys. mkw. ATAL S.A. jest członkiem Polskiego Związku Firm Deweloperskich, uczestniczy w programie Rzetelna Firma oraz Firma Wiarygodna Finansowo. W 2011 roku deweloper został wyróżniony tytułem Firmy Roku Ziemi Cieszyńskiej oraz Perła Polskiej Gospodarki.