Inpro otrzymało pozwolenie na użytkowanie inwestycji Kwartał Kamienic

1 Inpro, Kwartał Kamienic, Rafał ZdebskiInpro SA, jeden z czołowych trójmiejskich deweloperów notowany na GPW w Warszawie, otrzymał pozwolenie na użytkowanie prestiżowej inwestycji Kwartał Kamienic wybudowanej w samym sercu Głównego Miasta w Gdańsku. Rozpoczęto przekazywanie 46 sprzedanych apartamentów wykończonych pod klucz. Projekt Kwartału Kamienic został opracowany przez architekta prof. Antoniego Taraszkiewicza z Pracowni Projektowej FORT.

Decyzja o pozwoleniu na użytkowanie Kwartału Kamienic została wydana 29 października br. Inpro rozpoczęło już przekazywanie 46 luksusowych apartamentów wykończonych pod klucz, które zostały sprzedane w tej inwestycji. Do dyspozycji kupujących pozostało 44 apartamentów oraz 6 lokali handlowo-usługowych.

Kwartał Kamienic to imponujący kompleks 90 luksusowych apartamentów o powierzchniach od 30 do 99 mkw. Wybudowany jest przy ulicach Szerokiej, Świętojańskiej i Tandety w starannie wyselekcjonowanym miejscu w Gdańsku naprzeciw kościoła św. Jana, zaledwie 200 m od historycznego Żurawia oraz 300 m od Bazyliki Mariackiej. Forma architektoniczna kompleksu, poprzez swoją bryłę i wystrój elewacji nawiązuje do stylu historycznej zabudowy Gdańska. Kamienice formują zamknięty czworobok – kwartał z wewnętrznym dziedzińcem usytuowanym w stropie parteru. Tutaj usytuowana jest fontanna Neptuna projektu Tomasza Radziewicza, polskiego rzeźbiarza i rysownika.

„Kwartał Kamienic to jedna z naszych unikalnych inwestycji. Wyróżnia się prestiżową lokalizacją, architekturą wpisującą się w historyczną zabudowę miasta i wysokim standardem wykonania. To jedyna inwestycja w samym sercu Głównego Miasta w Gdańsku, która posiada dwupoziomowy parking podziemny oraz bogatą część rekreacyjną jak sala fitness, sauna, siłownia czy bilard z pokojem wypoczynkowym.” – mówi Rafał Zdebski, Dyrektor handlowy Inpro S.A.

Wnętrza luksusowych apartamentów w Kwartale Kamienic są wykończone w standardzie pod klucz. Wyposażone są w drzwi antywłamaniowe zewnętrzne oraz fornirowane drewnem naturalnym drzwi wewnętrzne z klamkami. Na podłogach są położone drewniane panele, łazienki i kuchnie wykończono gresem i terakotą oraz wysokiej jakości armaturą sanitarną. Rodzaj i kolorystykę elementów wykończenia nabywcy apartamentów mogli wybrać z katalogu specjalnie opracowanego przez dział aranżacji Inpro SA.

Kwartał Kamienic wykończony jest szlachetnymi materiałami charakterystycznymi dla zabudowy w Gdańsku, w tym cegłą licową, szkłem i blachą cynkowo-tytanową. Na części elewacji lokalu usługowego na parterze zostały wyeksponowane fragmenty zabytkowych ścian odkrytych w trakcie prac archeologicznych. Luksusowy charakter inwestycji podkreślą tereny zielone, w tym wewnętrzne patio z nową fontanną Neptuna, elementy małej architektury oraz całodobowy system monitorowania kompleksu. Do dyspozycji mieszkańców są również udogodnienia typu: sala fitness, sauna, siłownia oraz bilard z pokojem wypoczynkowym. Przy projektowaniu kompleksu Kwartału Kamienic zadbano również o lokale usługowe, w których będą mieściły się m.in. restauracje, kawiarnie, biuro podróży czy bank.

Inwestycję rozpoczęto wiosną 2010 roku. Ceny kształtują się od 9.900 zł netto za mkw. Łączna, mieszkalna powierzchnia użytkowa Kwartału Kamienic wynosi 5.814 m2.

Firma Inpro powstała w 1987 roku. Jest jedną z najbardziej uznanych i liczących się firm deweloperskich działających na rynku trójmiejskim. W swojej ofercie ma przede wszystkim apartamenty i mieszkania o podwyższonym standardzie oraz domy jednorodzinne. Spółka realizuje także inwestycje komercyjne, takie jak hotele apartamentowe i biurowce oraz świadczy usługi budowlane. Inpro kładzie nacisk przede wszystkim na doskonałe lokalizacje swoich inwestycji oraz wysoką jakość wykonania, dzięki czemu od wielu lat zajmuje wysokie miejsce w pierwszej piątce firm deweloperskich na rynku trójmiejskim. Grupa Inpro posiada wykwalifikowaną kadrę budowlaną. Firma szczególną uwagę przykłada do stosowania nowoczesnych technologii oraz nowatorskich rozwiązań technicznych i organizacyjnych. Inpro jest również w czołówce pod względem liczby sprzedanych lokali dzięki odpowiedniemu dopasowaniu oferty do wymagań klientów.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu