Pierwszy mobilny sklep instalacyjny

OnnShop to pierwszy w Polsce mobilny sklep dla instalatorów. Aplikacja umożliwia kupowanie materiałów i produktów instalacyjnych przez smartfona. Sklep uruchomiła firma Onninen we współpracy z agencją marketingu mobilnego Looksoft.

Aplikacja „OnnShop” jest mobilną wersją portalu OnnShop.pl dla klientów firmy Onninen. Dzięki niej użytkownicy mają dostęp do ponad 100 tys. Produktów od ponad 300 dostawców Onninen oraz aktualnych promocji i ofert specjalnych. Instalatorzy mogą składać zamówienia o każdej porze, zarówno w trakcie wykonywania zlecenia u klienta, jak i po zakończeniu dnia pracy. Ciekawą funkcją jest możliwość zrobienia zdjęcia potrzebnego towaru i wysłania go bezpośrednio do handlowca firmy Onninen z pytaniem o dostępność. Inną formą identyfikacji poszukiwanego sprzętu jest zeskanowanie jego kodu kreskowego i zamówienie w mobilnym sklepie.

W „OnnShop” produkty można wyszukiwać wg grup asortymentowych, czy dostawców. Za pomocą telefonu jest możliwe także przeglądanie listy faktur oraz sprawdzanie salda, warunków dostawy i statusu zamówienia. W aplikacji dostępne są również aktualności, szczegółowe informacje o produktach oraz o zmianach cen. Dodatkowo lista oddziałów i ich lokalizacja na mapie oraz numery telefonów ułatwią realizację zakupów.

„OnnShop to super aplikacja dla instalatorów i firm budowlanych, bardzo pomocna w codziennej pracy. Instalatorzy za pośrednictwem telefonu mogą sprawdzić dostępność poszukiwanego produktu, cenę oraz złożyć zamówienie nie opuszczając miejsca pracy. Jestem przekonany, że znacznie zwiększymy komfort obsługi naszych klientów,” – powiedział Krzysztof Koniarski z Onninen.

Aplikację „OnnShop” przygotowała firma Looksoft, która realizuje jednym z największych w Polsce producentów aplikacji i mobilnych sklepów internetowych.

„Zakupy przez aplikacje mobilne to z pewnością przyszłość handlu. Już teraz ponad jedna trzecia Polaków zamawia produkty przez internet. Mając dostęp do sklepu za pomocą smartfona, z pewnością częściej będzie robić zakupy w sieci,”– powiedział Dariusz Kocięcki, Business Development Manager Looksoft.

Mobilny sklep „OnnShop” dostępny jest w wersjach na smartfony Android i iPhony. Aplikacje można pobrać tutaj: https://itunes.apple.com/us/app/onnshop/id555964434?mt=8

https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.looksoft.onninen

Onninen jest jedną z największych firm w Europie, które oferują zróżnicowane usługi w zakresie dystrybucji materiałów technicznych. Grupa prowadzi działania w 8 krajach: Finlandii, Szwecji, Norwegii, Polsce, Rosji, Estonii, Łotwie i Litwie. Głównie zajmuje się sprzedażą, zakupami i logistyką produktów budowlanych.

1 Dariusz Kocięcki, Krzysztof Koniarski, LookSoft, Onninen, OnnShop, OnnShop.plLooksoft jest jednym z największych w Polsce producentów aplikacji mobilnych. Spółka tworzy aplikacje o charakterze biznesowym, użytkowym i rozrywkowym, wspiera również realizacje kampanii reklamowych w mobilnym internecie. Firma Looksoft znana jest z produkcji dedykowanego oprogramowania na urządzenia przenośne, tworzenia aplikacji użytkowych oraz brandowanych gier na smartfony, które są wykorzystywane do promocji marek i produktów. Firma działa na rynku od 2003 roku. Do dziś w Looksoft zrealizowano kilkadziesiąt tego typu projektów na zlecenie operatorów komórkowych, producentów telefonów i agencji reklamowych. Gra „Serce i Rozum” osiągnęła 280 tysięcy pobrań na telefonach komórkowych i przez tydzień utrzymywała się na 1 pozycji w polskim App Store, osiągając czołowe miejsca na marketach z aplikacjami innych producentów telefonów. W swoim portfolio spółka posiada ponad 150 mobilnych aplikacji. Wśród klientów są m.in. Orange Polska (gra Serce i Rozum), Polskie Radio, Wirtualna Polska. Więcej informacji można znaleźć pod adresem: http://www.looksoft.pl/

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu