Przejdź do treści

Riverbed rozszerza funkcjonalności Cascade dla zwirtualizowanych przedsiębiorstw

Cascade 10.0 to rozwiązanie do zarządzania wydajnością, przeznaczone dla środowisk wirtualnych desktopów, infrastruktury zwirtualizowanych serwerów oraz sieci bazujących na oprogramowaniu. Nowe wirtualne wersje zapewniają wgląd i kontrolę nad środowiskiem chmurowym.

1 Cascade 10.0, Dimitri Vlachos, Jonah Kowall, Jonathan Gohstand, Riverbed Technology, VXLANRiverbed Technology, firma specjalizująca się w poprawianiu wydajności sieci, ogłosiła, że rozwiązanie do zarządzania wydajnością sieci (NPM) można teraz zastosować do zarządzania wydajnością aplikacji i sieci w trzech głównych filarach wirtualizacji. Nowe funkcjonalności Cascade 10.0 umożliwiają zarządzanie wydajnością  w zakresie infrastruktury wirtualnych desktopów (VDI), wirtualizacji serwera i w pełni zwirtualizowanych centrów danych wykorzystujących sieci bazujące na oprogramowaniu (SDN) typu VXLAN. Dodatkowo rodzina produktów Riverbed® Cascade® jest teraz oferowana jako kompleksowe wirtualne portfolio gotowe do wdrożenia przez dostawców w chmurach publicznych, prywatnych oraz hybrydowych.

„Wraz z rozpowszechnianiem się chmur prywatnych oraz wirtualizacji, dostawcy zaczęli wymagać coraz większej kontroli nad siecią. Obecnie sieci bazujące na oprogramowaniu (nakładające się na technologie wprowadzone przez dostawców technologii wirtualizacyjnych) posiadają luki w widoczności, co prowadzi z kolei do problemów z przejrzystym wglądem w sieć dla inżynierów odpowiedzialnych za rozwiązywanie problemów związanych z wydajnością aplikacji,” powiedział Jonah Kowall, dyrektor ds. badań w firmie analitycznej Gartner. „Narzędzia, które obecnie służą do monitorowania i zarządzania siecią muszą zostać zaktualizowane i usprawnione, aby obserwować nie tylko ruch w sieci, ale również istotne dodatkowe dane związane z tymi nakładającymi się technologiami.”

Przejrzysty wgląd w sieć kluczem do wydajności w zwirtualizowanym środowisku

Dużym wyzwaniem działów IT, starających się zwiększyć korzyści płynące z wirtualizacji w całej infrastrukturze firmy, jest konieczność zapewnienia zespołom możliwości znalezienia, precyzyjnego określenia oraz rozwiązania problemu z wydajnością w zwirtualizowanym środowisku. Cascade 10.0 umożliwia szczegółowy monitoring wydajności środowisk zwirtualizowanych, w tym najbardziej popularnych protokołów VDI. Cascade jest rozwiązaniem typu NMP zapewniającym wgląd w VMware View (protokół PCoIP) i monitorowanie takich czynności jak odświeżanie ekranu, drukowanie, pisanie itp. Dane te są niezwykle ważne w przypadku rozwiązywania problemów i optymalizacji wydajności interaktywnych aplikacji w środowisku VDI. Cascade 10.0 wspiera również monitoring protokołu CIFS (Common Internet File Systems) gwarantujący wydajność w przypadku dzielenia się plikami i współpracy przy użyciu aplikacji takich jak Microsoft SharePoint.

Najnowsza wersja Cascade pozwala również na monitoring wydajności sieci opartych na oprogramowaniu (SDN VXLAN) dzięki zapewnieniu wglądu w ruch kapsułkowanych pakietów UDP oraz w punktach końcowych tunelu wirtualnego. Dzięki tym możliwościom VXLAN, produkty Cascade zapewniają sieciowym zespołom operacyjnym możliwość:

  • Kontroli i zrozumienia wydajności w sieci VXLAN
  • Monitorowania i rozwiązywania problemów związanych z centrami danych bazującymi na oprogramowaniu (SDDC) oraz sieciami fizycznymi przy pomocy jednego, łatwego w użyciu rozwiązania
  • Zapewnienia właścicielom SDDC łatwego wglądu w wydajność ich centrów danych oraz w katalog świadczonych usług wynikających z umowy SLA

„VXLAN pozwala przedsiębiorstwom wdrożyć sieci wirtualne z tą samą łatwością i operacyjną prostotą, znaną z doświadczeń z maszynami wirtualnymi.” powiedział Jonathan Gohstand, dyrektor marketingu produktowego, rozwiązań sieciowych i bezpieczeństwa w VMware. „Ostatnia współpraca pomiędzy VMware i Riverbed przynosi wymaganą integrację wglądu w sieć i zarządzania wydajnością, która umożliwia przedsiębiorstwom wdrożenie sieci SDN z pełnym zaufaniem.”

Nowe, wirtualne wersje Cascade Profiler Virtual Edition i Cascade Gateway Virtual Edition dołączyły do Cascade Shark Virutal Edition tworząc całkowicie zwirtualizowane portfolio rozwiązań NPM. Zainstalowane jako maszyna wirtualna (VM) na VMware vSphere, Cascade Profiler Virtual Edition jest centralną konsolą do analizy i raportowania, integrującą aplikacje i dane sieciowe z Cascade Shark Virtual Edition oraz Cascade Gateway Virtual Edition zapewniając monitoring całego przedsiębiorstwa na poziomie usług. Cascade Gateway Virtual Edition zbiera i sumuje dane dotyczące przepływu oraz statystyki z infrastruktury sieciowej i środowisk wirtualnych dostarczając je do Cascade Profiler Virtual Edition. W pełni zwirtualizowana rodzina produktów Riverbed Cascade pozwala dostawcom usług utrzymania (MSP) na łatwe rozlokowanie i dostarczenie rozpoznających aplikacje rozwiązań NMP jako usługę dla ich małych, średnich oraz dużych klientów.

„Dzięki nowym produktom Cascade, menedżerowie IT będą mieli w swoich rękach łatwe w użytkowaniu rozwiązanie umożliwiające im dostarczanie aplikacji i sieci o wysokiej wydajności, spełniających wymagania ich biznesów,” powiedział Dimitri Vlachos, starszy dyrektor ds. marketingu i produktów z działu Cascade w firmie Riverbed. „Działy IT mogą obecnie wykorzystać zalety wirtualizacji bez strat w zakresie wglądu i kontroli, co jest wymagane w dzisiejszych sieciach firmowych działających bez przerwy.”

Aby uzyskać więcej informacji na temat produktów Cascade odwiedź stronę http://www.riverbed.com/cascade.

Dostępność

Rozszerzone portfolio rozwiązań Cascade i nowych wirtualnych wydań produktów będzie dostępne w ostatnim kwartale 2012 roku.

O Riverbed

Riverbed Technology jest specjalistą w dziedzinie poprawy wydajności infrastruktury IT. Dzięki rozwiązaniom Riverbed, firmy mogą skutecznie realizować kluczowe inicjatywy, takie jak: wirtualizacja, konsolidacja, cloud computing oraz strategie awaryjnego odzyskiwania danych (disaster recovery), nie narażając się na utratę wydajności oraz zapewniając wgląd w aplikacje i sieci bez potrzeby zwiększenia przepustowości. Tysiące przedsiębiorstw prowadzących działalność w rozproszonych lokalizacjach używa rozwiązań Riverbed by przyspieszyć swoją infrastrukturę IT i obniżyć koszty. Dodatkowe informacje o Riverbed (Nasdaq: RVBD) dostępne są na www.riverbed.com.