Komputer w biznesie – jak usprawnić codzienną pracę

W dobie XXI wieku nikt już nie wyobraża sobie pracy bez komputera. Zobowiązania zawodowe wysuwają się na pierwszy plan, nie możesz pozwolić sobie nawet na najmniejsze zaległości w pracy? W efektywnym wykonywaniu codziennych obowiązków i lepszym gospodarowaniu czasem pracy pomaga odpowiednio dobrany do Twoich potrzeb sprzęt komputerowy. Warto dowiedzieć się jakie parametry techniczne i jakie programy pomogą Ci podwyższyć standard pracy i choć na chwilę zwolnić tempo życia.

Wygoda użytkowania przez cały dzień

Niezależnie od tego, czy pracujesz w biurze czy w domu, czy często podróżujesz, zawsze musisz być w centrum wydarzeń i być on-line niemal non-stop. Dlatego warto wybrać do codziennego użytku sprzęt z długim czasem pracy na baterii. Z notebooka Acer Aspire z serii M, np. M3-581 można korzystać nawet powyżej 8 godzin bez konieczności ładowania. Dzięki temu spotkania biznesowe w niestandardowych miejscach czy praca w biegu, bez dostępu do prądu nie będą  problemem.

Wygoda użytkowania urządzeń elektronicznych jest bardzo istotna dla aktywnych biznesmenów, którzy lubią mieć najnowsze informacje i ważne dokumenty pod ręką. Tablety Acer z systemem Android pozwalają na komfortową pracę, dzięki ekranowi dotykowemu. Natomiast możliwość korzystania z  programów MS Office gwarantuje program Polaris Office, czyniąc z tabletu Acer A510 przenośne biuro.

W sprzętach biznesowych Acer serii TravelMate można znaleźć także oprogramowanie Acer Office Manager, które pozwala między innymi na zdalne zarządzanie notebookami w firmie, monitorowanie ich stanu technicznego oraz śledzenie zasobów użytkownika.

Bezpieczeństwo danych

Gromadzone na biznesowym sprzęcie dane powinny być w odpowiedni sposób chronione przed utratą oraz kradzieżą. Program Acer BackUp Manager, który znajduje się w każdym notebooku firmy Acer, np. serii ultrabooków Acer S, służy do tworzenia kopii zapasowych na zewnętrznych nośnikach, między innymi na dyskach przenośnych. Wystarczy jednorazowo ustawić program za pomocą trzech prostych kroków tak, aby sam bez potrzeby pamiętania o tworzeniu kopii zapasowych, wykonywał je za Ciebie. Jeżeli Twój notebook ulegnie uszkodzeniu, nadal masz dostęp do duplikatów swoich plików.

Sprzęt biznesowy Acer TravelMate posiada również dodatkowe zabezpieczenia na wypadek kradzieży. Dzięki funkcji Acer ProShield notebook ulegnie zablokowaniu przy próbie uzyskania dostępu przez nieupoważnioną osobę. Zaszyfrowane w ten sposób pliki będą bezpieczne.

O firmie Acer

1 Acer, Łukasz HoffmannOd założenia w roku 1976 firma Acer przełamuje bariery między ludźmi a technologią, dzięki czemu ludzie mogą pokonywać ograniczenia. Acer zajmuje 2 miejsce na ogólnoświatowym rynku notebooków (dane firmy Gartner z roku 2011). Grupa Acer zatrudnia 8000 osób na całym świecie, a jej przychody w roku 2011 wynosiły 15,7 miliarda USD.

Firma Acer stosuje kanałowy model biznesowy, który przyczynił się do jej sukcesu, a także strategię opartą na kilku markach, integrującą marki Acer, Gateway i Packard Bell na rynkach całego świata. Firma Acer projektuje produkty przyjazne dla środowiska naturalnego, ponadto współpracując z dostawcami utworzyła pro-ekologiczny łańcuch dostaw.

Firma Acer została Ogólnoświatowym Partnerem Ruchu Olimpijskiego. W ramach tej współpracy pomagała w przeprowadzeniu Zimowych Igrzysk Olimpijskich Vancouver 2010 oraz Letnich Igrzysk Olimpijskich Londyn 2012.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu