Trend Micro™ Titanium™ 2013 dostępne dla polskich użytkowników

Trend Micro Incorporated wprowadziło do sprzedaży Trend Micro™ Titanium™ Internet Security 2013 – nową rodzinę oprogramowania zabezpieczającego, które zgodnie z hasłem „Protection Made Easy” łączy szereg najwyższej klasy narzędzi chroniących urządzenia, ważne pliki i dane, a także prywatność użytkowników i ich rodzin.

W skład rodziny produktów wchodzi pięć rozwiązań: Titanium™ Antivirus+, Titanium™ Internet Security, Titanium™ Maximum Security, Titanium™ Premium Security oraz Titanium™ Internet Security for Mac.

Bezpieczeństwo podczas korzystania z portali społecznościowych

„Internauci w sieci wykonują przez większość czasu jedną z trzech czynności – sprawdzają pocztę, przeglądają strony www lub korzystają z portali społecznościowych, których używają po to, by utrzymać kontakt z przyjaciółmi i rodziną” – mówi Carol Carpenter, główna menadżer i starsza wiceprezes w firmie Trend Micro. „Nadeszła pora, aby producenci zabezpieczeń nadążyli za konsumentami, oferując im ochronę właśnie tam, gdzie jest im ona potrzebna. Trend Micro jest pierwszą firmą, która opracowała tak skuteczne i łatwe w obsłudze narzędzie chroniące użytkowników podczas korzystania z serwisów społecznościowych.” – dodaje.

Technologia umożliwiła nam utrzymywanie kontaktu z przyjaciółmi, rodziną i współpracownikami na całym świecie za pośrednictwem portali społecznościowych. Nowym możliwościom towarzyszą też niestety zagrożenia. Miliardy osób wymieniających się informacjami korzystając z serwisów tego typu stanowią dużą grupę potencjalnych ofiar, które przyciągają cyberprzestępców. Clickjacking, fałszywe aplikacje i oszustwa socjotechniczne to tylko kilka przykładów taktyki stosowanej do rozprzestrzeniania złośliwego oprogramowania. Wyniki przeprowadzanego co roku przez Trend Micro badania poziomu bezpieczeństwa konsumentów wskazują, że 20% ankietowanych doświadczyło sytuacji, w której po kliknięciu linku na ich tablicy na portalu społecznościowym pojawiła się treść, której nie chcieli udostępniać, natomiast 18% wspomina o linku, który spowodował problemy techniczne z ich komputerem.

Titanium Internet Security to odpowiedź na problemy z bezpieczeństwem w serwisach społecznościowych. Wszystkie produkty z serii Titanium chronią użytkowników następujących portali: Facebook, Twitter, Google+, LinkedIn, MySpace i Pinterest, identyfikując potencjalnie szkodliwe linki. Jak to robią? Kiedy Titanium rozpoznaje niebezpieczny link, umożliwia użytkownikowi podzielenie się informacjami z przyjaciółmi, pomagając jednak przy tym zachować bezpieczeństwo.

Wyniki badań ankietowych wskazały, że 65% respondentów ma obawy związane z tym, że ktoś może uzyskać dostęp do ich prywatnych danych na portalu społecznościowym bez ich wiedzy, 35% rzadko lub nigdy nie sprawdzało swoich ustawień polityki prywatności, a prawie połowa nie zmienia swoich ustawień częściej niż co pół roku. Badanie wykazało również, że większość (ponad 60%) badanych udostępnia na stronach społecznościowych dane, które mogą prowadzić do naruszenia bezpieczeństwa, np. datę urodzin, nazwę rodzinnego miasta itd.

Produkty Titanium korzystają z rozwiązania Facebook Privacy Scanner for Windows, jedynego w branży narzędzia, które zapewnia dodatkową barierę ochronną dla wrażliwych danych. Przy pomocy jednego kliknięcia, użytkownicy mogą łatwo sprawdzić swoje ustawienia profilu na Facebooku i kontrolować dostęp do osobistych i wrażliwych informacji. Produkty z serii Titanium Internet Security rozpoznają ustawienia, które mogą prowadzić do problemów z bezpieczeństwem, umożliwiając użytkownikom utrzymanie kontroli i pozostanie na bieżąco w przypadku zmian ustawień.

Zoptymalizowane dla Windows 8

Produkty Trend Micro Titanium są kompatybilne z systemem Windows 8. Użytkownicy najnowszej odsłony systemu Windows, a także ci korzystający z jego starszych wersji otrzymają ten sam wysoki poziom bezpieczeństwa oraz łatwość i komfort obsługi.

Trend Micro redefiniuje standard ochrony

Najnowsze produkty Trend Micro przyczyniają się do zmiany definicji „standardowego poziomu ochrony”, oferując więcej niż klasyczny program antywirusowy i blokada spyware. Podstawowa wersja nowego oprogramowania Titanium, Titanium Antivirus+, pozwoli użytkownikom korzystać z ochrony hot spotów WiFi, blokady spamu oraz klasyfikacji stron pojawiających się w wyszukiwarkach, pomagającej użytkownikom zdecydować, czy dany adres jest bezpieczny. Co jednak najważniejsze, Titanium Antivirus+ zapewnia ochronę wszystkim użytkownikom portali społecznościowych, a to wszystko dzięki przełomowym narzędziom Facebook Privacy Scanner i Social Networking Security, które rozpoznają ustawienia prywatności, mogące zagrozić bezpieczeństwu wrażliwych danych, a tym samym pozwalają użytkownikom na ich zmianę i zachowanie prywatności.

Zaawansowana ochrona – Titanium Internet Security, Maximum i Premium

Poza rozszerzeniem listy funkcjonalności dostępnych w ofercie podstawowej, Trend Micro przygotowało również ofertę dla klientów o dodatkowych wymaganiach związanych z ochroną osób korzystających z wielu różnych urządzeń.  Dla tych użytkowników Trend Micro podjęło dodatkowe starania, opracowując rozwiązanie odpowiadające potrzebom całej rodziny. Nikogo nie dziwi to, że rodzice martwią się o bezpieczeństwo dzieci w sieci. Niedawne badania przeprowadzone przez Trend Micro wykazały, że 71% respondentów wyraziło duże obawy związane z treściami, które ich dzieci oglądają w internecie. Aby uspokoić rodziców i ochronić najmłodszych, Trend Micro stworzyło Titanium Internet Security, oprogramowanie pozwalające rodzicom podejmować mądre decyzje za ich dzieci. Dzięki temu rozwiązaniu możliwe jest utrzymanie równowagi pomiędzy wolnością z jaką najmłodsi poruszają się po internecie a kontrolą i nadzorem nad tym, do czego mają dostęp.

Licencja na trzy komputery pozwoli rodzicom zainstalować Titanium Internet Security na kilku urządzeniach domowych. Dodatkowo Titanium Internet Security oferuje ochronę przed kradzieżą danych, zabezpieczając dane takie jak numery kart kredytowych, adresy i hasła do skrzynek email, przy jednoczesnej optymalizacji pracy komputera i ochronie prywatności użytkownika.

Dla użytkowników korzystających z wielu urządzeń, którzy chcą nie tylko chronić ważne dane, lecz także wzmocnić swoje hasła, zabezpieczyć zdjęcia i pliki oraz zachować bezpieczeństwo podczas korzystania z portali społecznościowych, doskonałym kompleksowym rozwiązaniem będzie Titanium Maximum Security.

Użytkownicy Titanium Maximum Security mogą skorzystać z: Trend Micro™ Online Guardian, oprogramowania kontroli dla rodziców, monitorującego treści i aktywność w serwisach społecznościowych, z menadżera haseł Trend Micro™ DirectPass™ oraz z rozwiązania Trend Micro™ SafeSync™ – bezpiecznej przestrzeni magazynowej online, przechowującej do 5GB ważnych dokumentów, zdjęć i filmów w kopii zapasowej w chmurze. Nabywcy Titanium Maximum Security otrzymują trzy licencje do wykorzystania na różnych urządzeniach takich jak pecety, laptopy, tablety i telefony komórkowe. Użytkownicy Titanium Maximum Security będą też mogli skorzystać z usługi Trend Micro Vault, bezpiecznie przechowującej ważne dokumenty oraz pozwalającej na ich zdalne zamknięcie w przypadku kradzieży lub zgubienia komputera. Dla tych, którzy korzystają z większej liczby urządzeń i pracują z większą ilością danych, Trend Micro oferuje Titanium Premium Security, z dwiema dodatkowymi licencjami, co w sumie daje pięć licencji i 25GB bezpiecznej przestrzeni dyskowej online SafeSync.

Numer 1 w rankingu zabezpieczeń dla komputerów Mac

Jak pokazało ostatnie kilka lat, platformy Mac stają się coraz częstszym celem ataków złośliwego oprogramowania i cyberprzestępców. Trend Micro wykorzystało lata sukcesów w dziedzinie zabezpieczeń, wykorzystując te doświadczenia do ochrony platformy Mac. Firma jest obecnie liderem tego sektora przy udziale w rynku w USA rzędu 97%. Tegoroczna premiera rodziny rozwiązań Titanium jest też związana z premierą Titanium Internet Security for Mac. Titanium Internet Security for Mac zapewnia użytkownikom komputerów Mac wszechstronną ochronę przed spamem, wirusami, złośliwym oprogramowaniem, a także funkcje kontrolne dla rodziców oraz zabezpieczenia dla serwisów społecznościowych. Celem Trend Micro jest ochrona wszystkich klientów korzystających z różnych platform oraz dalsze wzmacnianie reputacji firmy jako numeru 1 w dziedzinie zabezpieczeń dla komputerów Mac.

Cena i dostępność w Polsce

Produkty z rodziny Titanium są dostępne w Polsce. Trend Micro Titanium™ Maximum Security na 1 rok dla 3 komputerów kosztuje 245 zł.  Zakupu można dokonać przez stronę: http://www.trendmicro.pl/products/titanium-maximum-security/index.html

Informacje o firmie Trend Micro

1 Carol Carpenter, Trend Micro, Trend Micro Titanium Internet Security 2013Trend Micro Incorporated jest światowym liderem w dziedzinie rozwiązań zabezpieczających środowiska  przetwarzania w chmurze. Dzięki technologiom zabezpieczającym treści internetowe i systemom zarządzającym zagrożeniami firma tworzy bezpieczny świat wymiany informacji cyfrowych.  Oferta Trend Micro skierowana jest do użytkowników indywidualnych i do przedsiębiorstw. Jako pionier w dziedzinie bezpieczeństwa serwerów z ponad 20-letnim doświadczeniem, firma zapewnia najlepsze na rynku zabezpieczenia klientów, serwerów i cloud computingu, dopasowane do potrzeb partnerów oraz odbiorców produktów i usług. Pozwalają one na szybsze powstrzymanie zagrożeń i chronią dane w środowiskach fizycznych, zwirtualizowanych i opartych na chmurze.

Produkty i usługi Trend Micro wykorzystują wiodącą, bazującą na technologii cloud computing infrastrukturę bezpieczeństwa Trend Micro™ Smart Protection Network™. Gwarantuje ona blokowanie zagrożeń tam, gdzie się pojawiają, czyli w Internecie. Za najwyższą jakość i niezawodność rozwiązań Trend Micro odpowiada zespół złożony z ponad tysiąca ekspertów w dziedzinie zagrożeń.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu