Skubacz.pl pozyskał 500 tyś zł od Xevin Investments i grupy indywidualnych inwestorów

Skubacz.pl można scharakteryzować jednym prostym zdaniem: 'Serwis do zamawiania pizzy online do domu lub biura’.

Skubacz.pl wpisuje w ogólnoświatowy trend, który zupełnie zmienia dotychczasowe przyzwyczajenie ludzi do zamawiania dostawy jedzenia. Jeszcze kilka lat temu jak chcieliśmy zamówić pizze lub sushi do domu trzeba, było odszukać ulotkę ze skrzynki pocztowej lub wpisać zapytanie do Google. A następnie przygotować gotówkę, często dokładnie wyliczoną kwotę, bo dostawca ma wydać na przykład tylko 10 zł.

Takie serwisy jak brytyjski Just-eat, amerykański Grubhub czy niemiecki Lieferheld zupełnie zmieniły ten archaiczny proces. Obecnie na stronie internetowej wystarczy podać kod pocztowy i odszukać jedną z kilkunastu pizzerii / restauracji, która dowozi do nas jedzenie, wybrać danie i zapłacić online lub gotówką przy dostawie.

„Dokładnie tak działa też Skubacz.pl. Zdecydowaliśmy się jednak na nieco inną strategię i skupienie się na początek na pizzy, która stanowi większość wszystkich dostaw jedzenia. W zamierzeniu chcieliśmy, aby Skubacz.pl był najpopularniejszym i 'najlepszym’ miejscem do zamawiania pizzy online.” – mówi Marek Skubacz, współzałożyciel Skubacz.pl

„Skubacz.pl działa od niecałego roku i pozwala obecnie na zamówienie pizzy online z ponad 800  pizzerii w całej Polsce i realizuje kilka tysięcy zamówień miesięcznie. Właściciele pizzerii już sami się do nas zgłaszają i to bardzo ułatwia dalszy rozwój.” – mówi Michał Kozakiewicz, współzałożyciel Skubacz.pl

W Skubacz.pl zainwestowali fundusz Xevin Investments oraz założyciele Goldenline.pl (Mariusz Gralewski, Jakub Skoczylas oraz Radosław Kobus), Niania.pl (Marcin Kurek i Michał Skrzyński) a także Grzegorz Kazulak z Positionly.com, i Michał Borkowski z Zadane.pl (Brainly.com).

„Mimo, iż konkurencja na rynku jest znacząca jesteśmy pod dużym wrażeniem tego, co udało się osiągnąć zespołowi Skubacz.pl w tak krótkim czasie oraz ich z ich planów na dalszy rozwój. Dlatego zdecydowaliśmy się na tą inwestycję” – mówi Marek Rusiecki z Xevin Investments.

Środki z inwestycji zostaną przeznaczone na dalszy rozwój serwisu w Polsce oraz ekspansję zagraniczną.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu