Czy Radwańska zgarnie 1,75 mln dolarów?

Osiem najlepszych tenisistek świata wystąpi w kończącym sezon tenisowych zmagań turnieju WTA Championships w Stambule. Wśród nich znajdzie się również Agnieszka Radwańska, obecnie czwarta rakieta globu. Czy uda jej się wygrać turniej Masters –nieoficjalnie uznawany za mistrzostwa świata – i zgarnąć główną nagrodę w wysokości 1,75 mln dolarów? Polka ma na to szanse zdaniem zaledwie 0,12% klientów Fortuna zakłady bukmacherskie. Większość z nich typuje sukces Sereny Williams.

W dniu 23 października wystartował tenisowy turniej kobiet rozgrywany corocznie na zakończenie sezonu – WTA Tour Championships. Zawody, do których awans uzyskuje 8 czołowych tenisistek w danym roku, rozgrywane są w tureckim Stambule. Będzie to druga edycja Masters organizowana w tym mieście. Sam turniej jest piątym co do prestiżu wydarzeniem w ciągu roku, zaraz po turniejach Wielkiego Szlema.

„Dla Agnieszki Radwańskiej jest to najlepszy sezon w karierze. Od stycznia wygrała trzy turnieje WTA Tour, osiągnęła pierwszy wielkoszlemowy finał w Wimbledonie, a także dwukrotnie zostawała wiceliderką rankingu tenisistek. Nie licząc debla i rozgrywek Pucharu Federacji, zagrała już 74 mecze w 21 turniejach. Z pewnością sercem wszyscy jesteśmy za Agnieszką, wbrew bukmacherskiej kalkulacji” – mówi Jan Štefanek, dyrektor generalny Fortuna zakłady bukmacherskie.

W rankingu WTA „Race to Championships”, w którym od początku sezonu liczone są punkty zdobyte na korcie, prowadzi Białorusinka Wiktoria Azarenka. Faworytką Masters jest jednakże Serena Williams. Na Amerykankę – złotą mistrzynię olimpijską w grze pojedynczej z Londynu – stawia 70,75% typerów. Tuż przed nią w rankingu WTA znajduje się Rosjanka Maria Szarapowa, na której zwycięstwo w Stambule gra 3,55% obstawiających w kolekturach Fortuna.

Oto jak prezentują się typy graczy Fortuny na turniej WTA Championships w Stambule:

Zwycięzca meczu:

Wygrana

Azarenka

23,89%

Sharapova

3,55%

Williams S.

70,75%

Radwanska A.

 0,12%

Kvitova

1,46%

Kerber

0,00%

Li Na

0,23%

Errani

0,00%

 

O FORTUNA zakłady bukmacherskie

Fortuna zakłady bukmacherskie jest liderem polskiego rynku branży bukmacherskiej.

Fortuna posiada obecnie sieć 474 punkty przyjmowania zakładów, zlokalizowane na terenie całej Polski i zatrudnia ok. 900 pracowników. Przez 15 lat firma działała w Polsce wyłącznie za pośrednictwem tradycyjnych kolektur. Od stycznia 2012 roku Fortuna oferuje także zakłady przez Internet. Spółka jako pierwsza w Polsce otrzymała zgodę na oferowanie zakładów on-line od Ministra Finansów.

Firma jest zaangażowana w działania charytatywne oraz propagowanie odpowiedzialnej gry, a część zysku z zakładów przeznacza na wspieranie rozwoju sportowego młodzieży.

Fortuna zakłady bukmacherskie należy do Fortuna Entertainment Group – największej w Europie Środkowej i Wschodniej grupy prowadzącej zakłady wzajemne, posiadającej 20–letnie doświadczenie na rynku i działającej w Polsce, Czechach oraz na Słowacji i Węgrzech.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu