Przejdź do treści

Garmin przejął firmę Nexus Marine AB, wiodącego dostawcę oprzyrządowania na rynek żeglarski

Garmin, globalny lider w dostarczaniu zaawansowanych rozwiązań bazujących na nawigacji satelitarnej, ogłasza, że spółka wzbogaciła się o firmę Nexus Marine AB, prywatnego projektanta i producenta oprzyrządowania jachtów. Informacja ta została upubliczniona w trakcie targów Southhampton Boat Show, odbywających się w dniach 14-23 września 2012 roku.

„Nexus Marine to bardzo poważana firma w branży żeglarskiej i cieszymy się, że mamy ich na pokładzie” – mówi Cliff Pemble, prezes i COO firmy Garmin. „Zaangażowanie i specjalistyczna wiedza, którą dysponuje Nexus, w połączeniu z możliwościami i szeroką obecnością firmy Garmin na rynku, to pewny sukces.”

„Garmin to firma bardzo wiarygodna na szerokim rynku morskim, a Nexus jest marką docenianą przez żeglarzy” – mówi Richard Macalister, CEO firmy Nexus Marine AB. „Połączenie naszych potencjałów przyniesie wymierne korzyści zarówno dla obu firm, jak i szerokiego grona klientów.”

Nexus Marine AB będzie funkcjonować pod nazwą Garmin Stockholm AB, jako spółka zależna w całości należąca do Garmin Ltd. Finansowe warunki przejęcia nie będą podawane do publicznej wiadomości.