Hołowczyc wygrał kolejny etap Rajdu Maroka

Krzysztof Hołowczyc zdecydowanie wygrał 4. etap OiLibya Rally du Maroc 2012, odrabiając ponad 10 minut do lidera Francuza Vigouroux. To kolejne potwierdzenie doskonałej dyspozycji Hołka i jego portugalskiego pilota Filipe Palmeiro.

Etap należał do jednego z najtrudniejszych odcinków marokańskiego rajdu. Trasa była bardzo urozmaicona, a przez to bardzo wymagająca i trudna technicznie. Załoga Monster Energy X-raid Team  Hołowczyc/Palmeiro pokonała trasę niemal bezbłędnie, nie dając dzisiaj rywalom żadnych szans. Na CP1, CP2 i na mecie Hołowczyc był dzisiaj najszybszym kierowcą. Uzyskując na kolejnych sekcjach najlepsze czasy, odrobił ponad 10 minut straty do lidera rajdu Erica Vigouroux.

„To kolejne nasze zwycięstwo etapowe, które tym bardziej cieszy, że odcinek był niezwykle wymagający technicznie i dla kierowcy, i dla pilota. Cieszę się, ze w zasadzie wszystko szło gładko od startu, aż do mety. Trzymaliśmy równe tempo, wygrywając na CP1 i CP2, ale najważniejsze jest to, że udało się wygrać i odrobić ponad 10 minut straty do lidera. Tę ostatnią sekcję przejechaliśmy naprawdę szybko, nie tylko wyprzedzając wszystkie startujące przed nami załogi, ale też zbudowaliśmy sporą przewagę czasową. Po wczorajszych kłopotach z przebitą oponą i zepsutym lewarkiem, dzisiaj wróciła we mnie wiara, że ten rajd możemy jeszcze wygrać. Nie odpuszczamy, ciśniemy do oporu i postaramy się odzyskać pozycję lidera.” – powiedział Hołek na mecie dzisiejszego etapu.

5. etap będzie miał długość427 km, z czego246 kmbędą stanowiły odcinki specjalne. Trasa będzie częściowo zmodyfikowana w stosunku do dzisiejszej i przebiegać będzie w przeciwnym kierunku, względem etapu czwartkowego.

Wyniki 4. etapu:

SAMOCHODY

  1. Krzysztof Hołowczyc/Filipe Palmeiro (PL/P) Mini All4 Racing 03:13:06
  2. Eric Vigouroux/Alexandre Winocq (F) Chevrolet Silverado +10:30
  3. Leonid Nowickij/Oleg Tiupienkin (RUS) Mini All4 Racing +11:21
  4. Guilherme Spinelli/Youssef Haddad (BR) Mitsubishi ASX +22:49
  5. Boris Garafulic/Gilles Picard (CHL/F) BMW X3 CC +24:36

Po 4. etapie:

  1. Vigouroux 12:29.17
  2. Hołowczyc +5.44
  3. pinelli +20.46 +33.05
  4. Nowickij +53.14,
  5. Garafulic +1:15.56.
PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu