Drugi sezon serialu „Rake” na Sundance Channel

W czwartek 15 listopada o godz. 22:00 kanał filmowy Sundance Channel rozpocznie emisję drugiego sezonu prowokacyjnego australijskiego serialu „Rake”. W roli głównej w  8-odcinkowej produkcji ponownie wystąpi Richard Roxburgh, a wśród gości pojawi się m.in. Tony Collette.

„Rake” śledzi losy Cleavera Greene’a (Roxburgh), odnoszącego sukcesy, ale autodestrukcyjnego prawnika (znanego również jako „rake” – ang. utracjusz), który podejmuje się najbardziej kontrowersyjnych spraw. Prywatne życie Cleavera jest niezwykle skomplikowane, przez co codziennie musi walczyć o przetrwanie.  Błyskotliwy, obrazoburczy i autodestrukcyjny Cleaver cierpi na różne uzależnienia. Nie potrafi się oprzeć pokusom, niezależnie od tego, czy chodzi o kobiety, hazard czy narkotyki.

Kiedy po raz pierwszy widzimy Cleavera, siedzi w niedwuznacznej pozycji na tyłach limuzyny z kobietą, z którą nie powinien się spotykać. Gdy mąż kobiety dowiaduje się o ich romansie, postanawia zniszczyć Cleavera. Ale to nie jest jedyny wróg głównego bohatera. W pracy jego skłonność do obrony tego, czego na pozór obronić się nie da, znajduje odzwierciedlenie w liście klientów, wśród których znajdują się zamachowcy samobójcy, złodzieje, mordercy, przestępcy seksualni, zdrajcy oraz cierpiące na zaburzenia psychiczne nastolatki.

Nowy sezon, który łączy dramat z elementami komediowymi, spotkał się z niezwykle przychylnymi recenzjami po niedawnej premierze w Australii. W The Sunday Herald Sun napisano, że serial „wyróżnia się wartko napisanym scenariuszem, komizmem, cynizmem i niesłychaną inteligencją,” podczas gdy w The Sydney Morning Herald określono go jako „długo oczekiwany powrót”. W Adelaide Advertiser natomiast pojawił się komentarz, że „Cleaver powrócił w swojej najlepszej formie wraz z gwiazdorską obsadą.” W Weekend Australia stwierdzono, że „Roxburgh jest inteligentny… pełen energii, a jego charyzmie nie można się oprzeć.”

Roxburgh, który jest współtwórcą i współproducentem serialu, jest jednym z najbardziej poważanych aktorów teatralnych i komediowych. W telewizji wystąpił między innymi w serialu „Pies Baskerville’ów” na BBC, w kilku miniserialach, tj. „Dyplomata” czy „Blue Murder” oraz w pierwszym sezonie serialu „Rake”, za który otrzymał nagrodę Silver Logie Award przydzielaną przez australijską branżę filmową dla najlepszych aktorów. Spośród jego ról filmowych warto wymienić takie jak „Moulin Rouge”, „Van Helsing” czy „Mission Impossible II”. Wystąpił również na scenie, między innymi w Hamlecie i Wujaszku Wanii.

Wśród gości oprócz Collette, która jest znana ze wspaniałych ról w takich produkcjach jak „Wesele Muriel”, „Szósty zmysł” czy „Mała Miss”, w serialu „Rake” w rolach drugoplanowych oraz gościnnie występuje cała plejada gwiazd. W drugoplanowych rolach można zobaczyć takich aktorów jak: Matt Day (Wesele Muriel), Adrienne Pickering (Rafa), Russell Dykstra (Clubland), Danielle Cormack (Kolor zachodu słońca) oraz Caroline Brazier (Rogue). Gościnnie występują między innymi Don Hany (East West 101), Jack Thompson (Gwiezdne wojny: Część II – Atak Klonów), Garry MacDonald (Moulin Rouge), Rhys Muldoon (Grass Roots), Martin Henderson (The Ring), Stephen Curry (The Castle), Jacqueline McKenzie (Deep Blue Sea) oraz Maeve Dermody (Martwa rzeka).

Twórcami serialu „Rake” są Roxburgh, Peter Duncan i Charlie Waterstreet. Za scenariusz odpowiadają Duncan i Andrew Knight. Producentami serialu są Roxburgh, Duncan oraz Ian Collie z Essential Media & Entertainment. Reżyserami poszczególnych odcinków są Duncan, Rowan Woods, Jeffrey Walker oraz Kate Dennis.

Sundance Channel jest dostępny na platformie n (kanał 36), w Orange (kanał 55), UPC Polska (wersja SD – kanał 493, wersja HD – kanał 494), TOYA (kanał 160) oraz w ofercie innych operatorów na terenie całego kraju. Dodatkowe informacje o Sundance Channel można znaleźć na stronie http://www.sundancechannelglobal.com/poland/.

Sundance Channel

1 Rake, Richard Roxburgh, Sundance Channel, Tony ColletteSundance Channel realizuje misję wspierania swobody myśli twórczej sformułowaną przez jego założyciela Roberta Redforda. Jest to program telewizyjny dla niezależnie myślących widzów poszukujących czegoś nowego. Odważny, pomysłowy i bezkompromisowy Sundance Channel oferuje widzom różnorodny i ciekawy wybór nagradzanych, niezależnych filmów fabularnych i dokumentalnych. Poza szeroką dystrybucją na terenie Ameryki Północnej Sundance Channel jest dostępny na terenie Europy i Azji. Kanał należy i jest obsługiwany przez spółkę AMC Networks Inc. Sundance Channel jest marką, która cieszy się wysokim uznaniem i przyciąga rzesze widzów na wielu platformach.

AMC Networks Inc.

AMC Networks Inc. (NASDAQ: AMCX) od ponad 30 lat zajmuje się produkcją wysokiej jakości programów i filmów. Należy do niej i jest przez nią zarządzanych kilka najpopularniejszych i najczęściej nagradzanych marek w branży telewizji kablowej. AMC, IFC, Sundance Channel, WE tv i IFC Films zajmują się produkcją i dostarczaniem wyróżniających się, inspirujących i ważnych kulturowo materiałów, które docierają do widzów za pośrednictwem różnych platform. Firma zarządza także AMC/Sundance Channel Global, międzynarodowym koncernem telewizyjnym oraz AMC Networks Broadcasting & Technology, firmą świadczącą kompleksowe usługi z zakresu przygotowania i dystrybucji oferty programowej wśród sieci kablowych.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu