Przejdź do treści

LOTOS – Subaru Poland Rally Team na ostatniej prostej

22. Rajd Dolnośląski, który zostanie rozegrany w dniach 19-20 października, będzie stanowił ostatnią odsłonę Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

W stosunku do ubiegłorocznej edycji zmienił się nie tylko termin zawodów, ale również ich baza, która została przeniesiona do Polanicy-Zdroju. W harmonogramie znalazło się trzynaście odcinków specjalnych o łącznej długości 183 kilometrów, wytyczonych na malowniczych trasach, okalających dolnośląskie uzdrowisko.

Reprezentanci LOTOS – Subaru Poland Rally Team przystąpią do rywalizacji w 22. Rajdzie Dolnośląskim już jako Mistrzowie Polski w grupie N. Wojtek Chuchała i Kamil Heller podkreślają jednak, iż będą chcieli zakończyć tegoroczne zmagania w cyklu RSMP mocnym akcentem. Nie bez znaczenia pozostaje również fakt, iż wyjątkowo szybkie i wymagające odcinki specjalne, zlokalizowane wokół Polanicy-Zdroju, należą do ulubionych tras zawodników L-SPRT.

– Na tym rajdzie mniejsze znaczenie ma technika czy płynność jazdy, bo wynik robi się pokonując kolejne zakręty po prostu odważniej. Jest wiele miejsc, gdzie aby osiągnąć dobry czas, trzeba niemal musnąć szpaler drzew. W Polanicy-Zdroju pojawimy się już z tytułem na koncie, więc będziemy mogli pojechać jeszcze szybciej, żeby zamknąć sezon mocnym akcentem. Ten rajd będzie także podziękowaniem dla naszych Partnerów: Subaru Import Polska, LOTOS Oil z marką olejów LOTOS Quazar, LOTOS Paliwa z marką paliw LOTOS Dynamic, Keratronik, Raiffeisen Leasing, Geberit, SJS oraz Sony VAIO, całego Zespołu oraz naszych kibiców – mówił Wojtek Chuchała.

– Już nie mogę się doczekać tegorocznego Rajdu Dolnośląskiego. To zdecydowanie moje ulubione zawody w całym kalendarzu, dlatego cieszę się, że znów wracamy w malownicze okolice Kotliny Kłodzkiej. Rajd Dolnośląski słynie ze świetnych, klasycznych odcinków specjalnych, które w tym roku mogą okazać się jeszcze trudniejsze ze względu na ciężką do przewidzenia pogodę. Jesteśmy jednak dobrej myśli i chcemy udanie zakończyć sezon – uzupełnił Kamil Heller.