Przejdź do treści

WebSecurity.pl – wystartował nowy serwis o bezpieczeństwie

Uruchomiony został właśnie nowy portal tematyczny, dedykowany szeroko pojętym zagadnieniom bezpieczeństwa informatycznego. Misją WebSecurity.pl jest dostarczanie aktualnych informacji na temat zagrożeń oraz sposobów radzenia sobie z nimi. Treści publikowane na stronach portalu kierowane są zarówno do mniej doświadczonych użytkowników komputerów, jak i do zaawansowanych administratorów  i webmasterów.

WebSecurity.pl jest pierwszym miejscem  w polskojęzycznym internecie, skupiającym się na tak szerokiej tematyce  jak bezpieczeństwo informatyczne. Serwis  prezentuje treści w formie  bieżących aktualności oraz  obszernych materiałów analitycznych i poradnikowych. Na łamach witryny publikowane  są również materiały wideo,  informacje o najciekawszych wydarzeniach w branży, a w niedługim czasie rozpocznie się także publikowanie cyklicznych raportów tematycznych.. Ważnym elementem portalu jest   blogosfera, która  stanowi oddzielną sekcję serwisu, w której już dziś można czytać wpisy rozpoznawalnych i cenionych specjalistów z branży bezpieczeństwa IT.

– Mamy nadzieję, że wokół WebSecurity.pl uda nam się zbudować zaangażowaną i zgraną społeczność, która będzie przyjazna tak samo dla zaawansowanych znawców tematu, jak i dla osób poszukujących podstawowych informacji z zakresu bezpieczeństwa w sieci. W przygotowanie serwisu włożyliśmy dwa miesiące pracy, ale jego oficjalny debiut nie oznacza końca naszych prac. W dalszym ciągu będziemy rozwijać portal  i jesteśmy otwarci na wszelkie sugestie – mówi Michał Smereczyński, Redaktor Naczelny WebSecurity.pl.

Na start redakcja witryny przygotowała niemałą liczbę ponad 300  publikacji. WebSecurity.pl tworzy obecnie 6-osobowy, stały zespół z siedzibą zlokalizowaną w Szczecinie oraz grono licznych, zdalnych współpracowników. Wydawcą serwisu jest Unizeto Technologies, jedna z wiodących firm na polskim rynku IT.

– Technologie bardzo mocno nasyciły nasze życie i w związku z tym musimy się liczyć z rosnąca liczbą zagrożeń. Uruchamiając WebSecurity.pl chcemy realizować cele edukacyjne, ponieważ współcześnie bezpieczeństwo informatyczne staje się coraz ważniejsze i nie ważne czy chodzi o działalność biznesową, czy życie prywatne. Postawiliśmy także przed redakcją ambitne zadanie integracji grona ekspertów security – to co robliśmy dotąd tradycyjnymi metodami teraz próbujemy zrealizować także w wersji online – mówi Dariusz Gołaś, Dyrektor Marketingu i Planowania Strategicznego Unizeto Technologies.

Uruchomienie WebSecurity.pl wspiera czynnie również firma Microsoft zapewniając hosting w chmurze  Windows Azure. Za projekt i realizację serwisu odpowiada  agencja interaktywna Brandoo.

O serwisie

WebSecurity.pl to największy w Polsce portal o bezpieczeństwie sieciowym. WebSecurity.pl to codziennie aktualizowane źródło najnowszych informacji i interesujących artykułów z zakresu IT, a także pomocnych wskazówek, testów i prezentacji sprzętu oraz recenzji oprogramowania. Tworzą je doświadczeni redaktorzy internetowi, specjaliści z zakresu bezpieczeństwa w sieci, a także blogerzy – eksperci w takich dziedzinach, jak m.in. administrowanie systemami, aplikacje webowe czy analiza zagrożeń. Nasz portal to również baza najciekawszych i najważniejszych wydarzeń branżowych w Polsce i na świecie.