Natalya Kaspersky nowym udziałowcem w G Data Software

Natalya Kaspersky, właścicielka firmy InfoWatch Holding obejmuje 16,8 % udziałów w niemieckiej spółce branży antywirusowej G Data Software AG. Udziały pochodzą od różnych akcjonariuszy, w szczególności od Funduszu Venture Capital z Berlina. Natalya Kaspersky zostanie wcielona do rady nadzorczej spółki na najbliższym październikowym walnym zgromadzeniu akcjonariuszy.

Współpraca pomiędzy G Data i Natalyą Kaspersky sięga roku 1996, kiedy to współzałożyciel spółki poznał na targach Cebit w Hanowerze. Natalya stała wówczas na czele innego antywirusowego giganta Kaspersky Lab. Nie stanowiło to jednak żadnej przeszkody aby te dwie organizacje podjęły wspólną walkę przeciwko wirusom – podpisując umowę technologiczną.

Natalya Kasperski jest jedną z najbardziej utytułowanych, współczesnych kobiet w światowej branży IT. W ciągu zaledwie 18 lat, wraz jej ex-mężem Eugene Kaspersky przekształcili się ze startup’u w lidera bezpieczeństwa zatrudniając ponad 2.500 pracowników na całym świecie. Jednakże na początku tego roku Natalya Kaspersky sprzedała i tym samym wycofała się z udziałów w spółce Kaspersky Lab.

„Znam Natalyę Kaspersky od 1996 roku. Od tamtego czasu stała się motorem wyjątkowego sukcesu. Nie mogę się doczekać doświadczonego i inteligentnego partnera. To wymarzona konstelacja.” – Kai Figge, współzałożyciel G Data Software AG.

„Byłam zaszczycona propozycję objęcia udziałów złożoną przez Kai Figge. Przez wiele lat obserwowałam tą firmę i uważam, że zasługuje ona na więcej międzynarodowego rozgłosu z powodu jej znakomitych produktów oraz wysokiego poziomu ochrony. W ciągu tych wszystkich lat G Data poprawiła znacząco swój technologiczny wkład. Byłam pod wrażeniem takiej ilości zagranicznych nagród zdobywanych przez produkty tej firmy.  Myślę, że pomimo zmian w świecie IT, nadal priorytetem jest ochrona antywirusowa. Jako członek Rady Nadzorczej pomogę firmie G Data w rozprzestrzenianiu doskonałej reputacji na całym świecie wspierając ja swoją wiedzą branży antywirusowej” – Natalya Kaspersky, InfoWatch.

G Data Software

1 G Data Software AG, InfoWatch Holding, Kai Figge, Natalya KasperskyJesteśmy liderem w zakresie bezpieczeństwa sieciowego, a także pionierami rozwiązań antywirusowych. 25 lat temu programiści firmy G Data stworzyli pierwszy program antywirusowy. Przy rosnącym znaczeniu bezpieczeństwa i ochrony danych przed zagrożeniami pochodzącymi z Internetu, firma G Data stała się kluczową marką na rynku.

Programy G Data Software nieprzerwanie od wielu lat zdobywają nagrody w większości testów antywirusowych w całej Europie. Żaden inny europejski producent oprogramowania chroniącego dane nie może pochwalić się tak dużą ilością zdobytych wyróżnień i nagród na przełomie ostatnich lat. Program G Data InternetSecurity kolejny raz został zwycięzcą w niezależnym i niezwykle prestiżowym teście Federacji Konsumentów. Także w Polsce programy G Data wykazują w testach najwyższą jakość – przykładem może być test długoterminowy w Komputer Świat. Bezpieczeństwo użytkowników programów G Data zapewniane jest dzięki wykorzystaniu najbardziej skutecznych, innowacyjnych rozwiązań. Portfolio produktów firmy G Data Software obejmuje rozwiązania zabezpieczające dla Klientów końcowych, małych i średnich firm, a także dużych korporacji.