Mistrzostwo Polski dla LOTOS – Subaru Poland Rally Team

Wojtek Chuchała i Kamil Heller, reprezentujący LOTOS – Subaru Poland Rally Team, po raz drugi z rzędu mogą się cieszyć ze zdobycia tytułu Mistrza Polski w grupie N na jeden rajd przed zakończeniem zmagań. Podobnie jak w debiutanckim sezonie, zawodnicy L-SPRT przypieczętowali mistrzostwo w klasyfikacji samochodów produkcyjnych podczas Rajdu Polski, rundy krajowego i europejskiego czempionatu. I choć zarówno na Mazurach, jak i w całym sezonie Wojtkowi Chuchale i Kamilowi Hellerowi nie zawsze dopisywało szczęście, to udało im się powtórzyć ubiegłoroczny sukces.

Łącznie załoga LOTOS – Subaru Poland Rally Team wygrała w „ence” 3 z 6 dotychczas rozegranych rund Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, gromadząc na swoim koncie 167 punktów. Wojtek Chuchała i Kamil Heller triumfowali zarówno na wymagających asfaltach Podkarpacia i Kotliny Jeleniogórskiej, jak również na szybkich szutrach w okolicach Mikołajek. Dla marki Subaru, od lat związanej z rajdami, jest to już piąty tytuł mistrzowski w klasyfikacji samochodów produkcyjnych.

– Niedawno wykonaliśmy ostatni skok na oesie Rajdu Polski, a już możemy świętować Mistrzostwo Polski w grupie N. Daje nam to większą swobodę psychiczną i pozwala trochę mocniej przycisnąć na Rajdzie Dolnośląskim. Ten sezon przebiegał dla nas pod znakiem przeróżnych zwrotów akcji. Były momenty euforii, ale były też takie, kiedy myśleliśmy, że pech po prostu prześladuje naszą załogę. Jednak cieszymy się bardzo z kolejnego tytułu i składamy wielkie podziękowania wszystkim członkom naszego Zespołu, Partnerom: Subaru Import Polska, LOTOS Oil z marką olejów LOTOS Quazar, LOTOS Paliwa z marką paliw LOTOS Dynamic, Keratronik, Raiffeisen Leasing, Geberit, SJS oraz Sony VAIO, a także kibicom, którzy byli z nami przez ten rok – podsumował Wojtek Chuchała.

– Bardzo się cieszymy ze zdobycia tytułu i to na jeden rajd przed końcem sezonu. W tym roku triumf nie przyszedł łatwo, ale mimo drobnych niepowodzeń udało się zdobyć kolejne mistrzostwo. Rywalizacja w tym sezonie była bardzo zacięta, co dodawało jej sporo kolorytu. Dziękujemy całemu Zespołowi, naszym Partnerom, kibicom oraz wszystkim, którzy nas wspierali przez ten rok. Do zobaczenia na kończącym zmagania Rajdzie Dolnośląskim! – dodał Kamil Heller.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu