Przejdź do treści

Iomega wprowadza nową macierz sieciową dla małych i średnich firm oraz korporacji z rozproszonymi placówkami

1 Iomega, Iomega StorCenter px12-450r, Mike Nikzad

Firma Iomega, światowy lider ochrony danych, wprowadziła na ryneknowe, wieloprotokołowe macierze sieciowe Iomega® StorCenter™ px12-450r dla małych i średnich firm oraz korporacji z rozproszonymi placówkami. Iomega StorCenter px12-450r wykorzystuje nowe procesory rodziny Intel Xeon Processor E3-1200 v2, 8GB RAM. Charakteryzuje się ulepszonymi mechanizmami wsparcia użytkownika i może wykorzystywać dyski twarde o pojemności 4TB.  Dodatkowo StorCenter px12-450r korzysta z najnowszej wersji oprogramowania EMC® LifeLine™- zaawansowanego systemu operacyjnego oferującego szerokiej grupie użytkowników rozwiązania EMC klasy enterprise wraz z mechanizmami chmurowymi.

Nowa macierz StorCenter px12-450r została zaprojektowana do obsługi zaawansowanych funkcji w rodzaju deduplikacji, VDI oraz aplikacji bazodanowych z poziomu macierzy.  Przykładami rozwijającego się rynku nowych aplikacji mogą być systemy zarządzania wideo VMS, służące do monitoringu wideo lub McAfee VirusScan Enterprise, działające bezpośrednio na macierzy.

„Wprowadzenie na rynek StorCenter px12-450r to kolejny krok w kierunku rozszerzania portfolio macierzy wysokiej wydajności, które spełniają wymagania w zakresie  przechowywania danych klientów SMB.” – powiedział Mike Nikzad, Chief Operating Officer w Iomega Corporation. „Iomega, dzięki wykorzystaniu najnowszych procesorów Intela, jest jedną z pierwszych firm na rynku oferującą produkty najwyższej wydajności przy zachowaniu niskich kosztów w swojej klasie. StorCenter px12-450r zaprojektowano do obsługi środowisk wirtualizacyjnych i mechanizmów chmurowych, zapewniając jednocześnie na tyle dużo przestrzeni na dane, by sprostać obecnym i przyszłym aplikacjom.”

Anatomia Iomega StorCenter px12-450r Network Storage Array

Integralną częścią nowych macierzy StorCenter px12-450r jest nowy procesor Intel Xeon Processor E3-1265L v2 o niskim poborze energii i 8GB pamięci. Wielordzeniowy procesor doskonale radzi sobie z wielowątkowymi zadaniami w postaci multi-LUN iSCSI lub infrastrukturą wirtualnych desktopów (VDI).  Pamięć wielkości 8GB wspomaga działanie macierzy, w szczególności zadania w rodzaju aplikacji deduplikujących Avamar, dołączonych do wszystkich urządzeń rodziny Iomega StorCenter PX.

StorCenter px12-450r jest przeprojektowanym następcą najbardziej zaawansowanych macierzy StorCenter px12-350r. Macierze dostępne są w wersji bezdyskowej lub z dyskami, co umożliwia użytkownikom rozbudowę urządzenia wraz z rosnącymi potrzebami firmy.  StorCenter px12-450r może współpracować z dyskami o pojemności 1TB, 2TB i 3TB oraz najnowszymi dyskami o pojemności 4TB. Wszystkie modele px12-450r są wyposażone w dyski Server Class SATA zapewniające najwyższą niezawodność.

Nowa macierz StorCenter px12-450r może obsługiwać dyski SSD, które idealnie nadają się do dużej liczby zapisów małych bloków danych, które występują w przypadku wirtualizacji i baz danych. Model px12-450r poszerza możliwości serwisowe dzięki nowemu projektowi mechanicznemu, a w tym wymiennym procesorom. Wszystkie urządzenia zostały wyposażone w nisze dyskowe ułatwiające rozbudowę pojemności.

Jedną z kluczowych zalet zastosowania najnowszychtechnologii – procesorówIntel Xeon, jest możliwość wykonywania zaawansowanych zadań. Wielordzeniowy procesor i 8GB pamięci pozwalają obsługiwać aplikacje nowej generacji z poziomu macierzy. Iomega px12-450r zawiera dwa gniazda PCIe, które umożliwiają rozbudowę urządzenia o kolejne porty I/O, jak np. 10GbE.

Ulepszenia programistyczne

Iomega StorCenter px12-450r jest jedyną macierzą w cenie poniżej 10000 USD (IDC price bands 1&2), która posiada zainstalowane natywnie oprogramowanie McAfee VirusScan Enterprise. Macierz może też obsługiwać aplikacje Linux, stworzone przy pomocy Iomega LifeLine™ Software Development Kit (SDK).

McAfee VirusScan Enterprise jest programem antywirusowym klasy enterprise, uruchomionym natywnie na px12-450r, bez konieczności korzystania z zewnętrznego serwera. Skanowanie antywirusowe klasy enterprise oznacza:

  • identyfikację zagrożeń i zapobieganie zagrożeniem dzięki światowej siei McAfee;
  • kompatybilność z innymi produktami McAfee (np. opcje skanowania, zarządzanie i raportowanie).

McAfee VirusScan będzie dokładany do wszystkich modeli Iomega PX.

Seria Iomega StorCenter PX

Nowa generacja macierzy Iomega StorCenter PX Server Class Series w wersji wolnostojącej i rackowej korzysta z najnowszej wersji oprogramowania EMC® LifeLine™ z zawansowanymi funkcjami. Może także współpracować z dyskami SATA o pojemności 1TB, 2TB, 3TB i 4TB klasy serwerowej, które pozwalają uzyskać wysoką niezawodność, szczególnie ważną w przypadku aplikacji do monitoringu wideo. Nowe macierze sprzedawane są w wersji o pojemności do 48TB.

Dostępność i gwarancja

Nowe macierze Iomega® StorCenter™ px12-450r Network Storage dostępne są w wersji bezdyskowej lub z dyskami o łącznej pojemności do 48TB (z dyskami 4TB). Wszystkie modele, z wyjątkiem bezdyskowego) wyposażone są w dyski SATA Server Class Series. Ceny zaczynają się 4,399.00 Euro za model o pojemności 4TB.

EMC

Firma EMC Corporation (NYSE: EMC) jest światowym liderem w zakresie produktów, usług i rozwiązań z dziedziny zarządzania i przechowywania informacji, pomagając organizacjom efektywnie wykorzystywać posiadane informacje na każdym etapie cyklu ich istnienia. Informacje o produktach i usługach firmy EMC można znaleźć pod adresem: http://poland.emc.com

Iomega

2 Iomega, Iomega StorCenter px12-450r, Mike NikzadIomega Corporation, będąca w całości własnością EMC Corporation, której centrala znajduje się w San Diego, jest światowym liderem innowacyjnych rozwiązań do przechowywania danych i bezpieczeństwa sieciowego dla małych przedsiębiorstw, biur domowych i konsumentów. Firma sprzedała ponad 410 milionów dysków od czasu powstania w 1980 roku. Obecnie, portfolio Iomega zawiera produkty NAS, zewnętrzne dyski twarde, dyski multimedialne w tym rodzinę produktów ScreenPlay™ i nagradzane systemy REV® Backup Drive. Więcej informacji o firmie i produktach można znaleźć na stronie www.iomega.com.