Datera z Gigaset

Datera SA, polska firma projektująca i wdrażająca zaawansowane technologicznie rozwiązania telekomunikacyjne, wzbogaciła swoją ofertę o najwyższej klasy telefony IP uznanej na świecie niemieckiej firmy Gigaset.

O wprowadzeniu nowej linii biznesowej telefonów tej niemieckiej marki do oferty Datery zdecydowały nie tylko ich zaawansowanie technologiczne i funkcjonalność, ale również wysoka jakość wykonania oraz niebanalna estetyka. Nie bez znaczenia była też ich konkurencyjna cena.

– Telefony Gigaset, szczególnie analogowe, są dobrze znane na rynku i wysoko cenione przez klientów. Z niecierpliwością czekaliśmy więc na linię biznesową telefonów IP PRO tej firmy, które będziemy mogli włączyć do swojej oferty. Kiedy pojawiły się na rynku, natychmiast rozpoczęliśmy procedurę certyfikacji. – wyjaśnia Marcin Krasowski, wiceprezes zarządu Datera SA.

Telefony Gigaset będą współpracowały zarówno z centralami telefonicznymi Datera, jak i z dużymi platformami telekomunikacyjnymi, takimi jak FreecoNet. Z tego względu zostały  poddane dokładnej procedurze testowej i uzyskały certyfikację, potwierdzającą ich kompatybilność z systemami Datera.

W systemach Datera dla telefonów Gigaset został też stworzony i uruchomiony system provisioningu, czyli ich automatycznej konfiguracji bezpośrednio z panelu klienckiego systemu Datera.

DATERA SA (www.datera.pl) projektuje i wdraża nowoczesne, zaawansowane technologicznie rozwiązania telekomunikacyjne (platformy telekomunikacyjne, serwery telekomunikacyjne – IP PBX, systemy antyfraudowe, systemy usługowe). Rozwiązania DATERA SA wykorzystywane są przez: największe polskie instytucje finansowe, administrację publiczną, jednostki naukowe, organizacje z sektora prywatnego, operatorów telekomunikacyjnych, korporacje, przedsiębiorstwa z sektora MSP. Spółka posiada obecnie największy w Polsce zespół inżynierów zajmujący się rozwojem oprogramowania wykorzystującego protokół SIP. W tym zakresie prowadzi wspólne badania z największymi uczelniami technicznymi w Polsce, w tym z Wydziałem Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej.

Gigaset Communications GmbH (www.gigaset.com) jest jednym z największych światowych producentów telefonów bezprzewodowych i niekwestionowanym europejskim liderem rynku telefonii DECT. Firma, z główną siedzibą w Monachium, zajmuje się tworzeniem i dystrybucją produktów wysokiej jakości. Portfolio obejmuje bezprzewodowe telefony stacjonarne, produkty Voice over IP oraz systemy telefoniczne. Główne zakłady produkcyjne firmy, działające według najbardziej rygorystycznych norm jakościowych i ekologicznych, mieszczą się niemieckim Bocholt.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu