UNIQA wdrożyła oprogramowanie STOCK do zarządzania majątkiem trwałym

Firma technologiczna SmartMedia wdrożyła system STOCK, wspierający procesy zarządzania majątkiem, w UNIQA. Wdrożenie dotyczy łódzkiej centrali UNIQA oraz wszystkich jej oddziałów w Polsce.

UNIQA zakupiła rozwiązanie STOCK z licencją na 6 tysięcy składników majątku.

– Potrzebowaliśmy narzędzi IT, które umożliwią automatyzację kluczowych procesów związanych z zarządzaniem majątkiem trwałym. Łatwiejsza identyfikacja składników majątku oraz możliwości generowania praktycznie dowolnych raportów i sprawozdań, dostosowanych ściśle do naszych potrzeb, przekładają się na duże oszczędności zasobów i czasu. Po wnikliwym przyjrzeniu się ofercie rynkowej wybraliśmy oprogramowanie STOCK – mówi Tomasz Kołodziej z Departamentu Organizacji i Informatyki UNIQA.

Głównym celem wdrożenia STOCK dla Grupy UNIQA jest zautomatyzowanie procesu inwentaryzacji środków trwałych. STOCK został przystosowany do współpracy z już funkcjonującym w UNIQA oprogramowaniem posiadającym moduł środków trwałych. SmartMedia stworzyła mechanizm cyklicznego importu danych z modułu środków trwałych do programu STOCK, podczas którego dla każdego zaimportowanego składnika przypisywany jest indywidualny kod kreskowy. Następnie możliwy jest wydruk etykiet do oznaczania składników majątku trwałego i przeprowadzenie inwentaryzacji. Dzięki integracji rozwiązania STOCK z działającym już w UNIQA programem firma otrzymała sprawny system, spełniający jej indywidualne potrzeby, który znacząco optymalizuje czas poświęcony na inwentaryzację majątku całej firmy.

UNIQA Polska jest częścią Grupy UNIQA Austria – jednej z wiodących grup ubezpieczeniowych w Europie Środkowej, zatrudniającej ponad 20 000 pracowników oraz agentów i obsługującej ponad 8 mln klientów. Grupa oferuje swoje produkty i usługi za pośrednictwem różnych kanałów dystrybucji – sieci oddziałów, przedstawicielstw i agencji generalnych, brokerów, banki i instytucje finansowe, a także poprzez sprzedaż bezpośrednią. UNIQA jest obecna w 19 krajach europejskich oraz w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

SmartMedia (www.SmartMedia.com.pl) działa od 1999 r. i jest jedną z wiodących firm na polskim rynku specjalistycznego oprogramowania do zarządzania majątkiem (STOCK), należnościami (SmartReactor) i aktami (SmartCase). W swojej ofercie firma posiada również elektroniczny dziennik lekcyjny Dziennikus.pl.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu