Top Gear i samochody Bonda

Pora założyć smoking, sięgnąć po martini i usiąść wygodnie przed telewizorem! Richard Hammond zabiera polskich widzów na ekscytujące spotkanie z powstałymi w ciągu ostatnich 50 lat samochodami legendarnego szpiega.

Zapraszamy na program Top Gear i samochody Bonda, który zostanie nadany wyłącznie na antenie BBC Knowledge w czwartek 8 listopada o 21.00.

BBC Knowledge prezentuje to, co w brytyjskiej telewizji najlepsze. A Richard Hammond zaprosi polskich widzów na jazdę w prawdziwie szpiegowskim stylu. Pokażemy specjalny odcinek magazynu motoryzacyjnego pt. Top Gear i samochody Bonda.

Chyba żaden z bohaterów kina akcji nie słynie tak z zamiłowania do samochodów jak ów legendarny szpieg. Charyzmatyczny agent świętuje właśnie 50. rocznicę pojawienia się na srebrnym ekranie.

Z tej okazji do kin wchodzi nowy film z jego udziałem – Skyfall. Twórcy Top Gear uznali, że to dobra okazja, by przyjrzeć się Bondowi z motoryzacyjnego punktu widzenia.

Obok gadżetów, pięknych kobiet i złoczyńców, to właśnie samochody są nieodzownym elementem filmów o słynnym szpiegu. W specjalnym odcinku naszego programu Richard Hammond opowie o pojazdach, którymi poruszał się agent 007. Poznamy historie Astona Martina oraz Lotusa Esprit – najbardziej znanych „bondowskich” wozów. Richard zasiądzie też za kierownicą oryginalnego DB5, wyposażonego w gadżety znane z filmów o słynnym szpiegu. Dowiemy się czemu to właśnie Aston Martin zdobył rolę samochodu słynnego agenta, w jaki sposób zrealizowano sekwencję pościgu z filmu Goldfinger, oraz jak Lotus przejął zadania swego poprzednika w latach 70. XX wieku.

W programie zobaczymy także wywiady z byłym Bondem – Sir Rogerem Moorem. Reżyserzy filmów o słynnym agencie, Guy Hamilton oraz Vic Armstrong, opowiedzą jak tworzyli sekwencje akcji – poznamy dzieje najsłynniejszych pościgów, strzelanin i walk.

Gadżety Bonda zrobią na Hammondzie tak wielkie wrażenie, że postanowi skonstruować swój własny, tani samochód szpiegowski. I to nie jeden! Richard stworzy kryzysową wersję niewidzialnego Astona Martina Vanquish (wzorowaną na pojeździe z filmu Śmierć nadejdzie jutro), a także zbuduje coś, czego nie udało się stworzyć nawet twórcom oryginalnych filmów: podwodną wersję sportowego Lotusa.

Dzięki dostępowi do listów, dokumentów, zdjęć i materiałów filmowych Hammond wyjawi sekrety obsesji jaką Ian Fleming – twórca postaci Bonda – najwyraźniej miał na punkcie samochodów. Dowiemy się też jak sylwetka Seana Connery’ego wpłynęła na sposób projektowania japońskich samochodów.

Richard odwiedzi również plan najnowszej produkcji Skyfall by zaprezentować nam nowe pojazdy Bonda i porozmawiać z Danielem Craigiem o treningu, który gwiazdor odbył na torze Top Gear z byłym Stigiem.

Top Gear i samochody Bonda jest produkcją BBC.

CZY WIECIE, ŻE…?

Magiczna transformacja Lotusa Espirita w podwodny pojazd w filmie Szpieg, który mnie kochał wymagała użycia modelu samochodu wykonanego w skali 1:1. W modelu tym ukryty był nurek, który odpalał torpedy, miny i zasłonę dymną.

RICHARD HAMMOND

Najlepiej znany widzom jako współgospodarz Top Gear – sztandarowej pozycji na antenie BBC Knowledge na całym świecie. Richard pracował nie tylko przy programach motoryzacyjnych. Realizował produkcje telewizyjne i radiowe na bardzo różne tematy, od nauki i motoryzacji, poprzez technologię i przyrodę czy szeroko pojętą rozrywkę. Od dziesięciu lat – czyli od 2002 roku –jest jednym z prezenterów Top Gear. Bezczelny, dowcipny i niemiłosiernie szczery program pełen jest wyzwań, jakich podejmują się jego gospodarze: Richard Hammond, Jeremy Clarkson oraz James May. Pojawiające się w programie samochody poddane są niejednej trudnej próbie.

Fani cenią urok Richarda i poczucie humoru.. Mało kto wie, że jest on nie tylko doświadczonym prezenterem (wziął udział w ponad 50 różnych projektach), ale i producentem telewizyjnym. Prowadzi nawet własną firmę – Hamster’s Wheel Productions. Richard mieszka w Wielkiej Brytanii – o ile nie przemierza właśnie globu na potrzeby kolejnego, fascynującego programu…

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu