Przejdź do treści

„Polska lokalsa” – nowa aplikacja dla miejskich turystów

1 Lokalo.pl, Polska lokalsa

Jak ominąć najbardziej zatłoczone przez turystów miejsca w Krakowie? Gdzie szukać najlepszych hamburgerów w okolicy? Gdzie umówić się na szybką kawę w centrum? Wiadomo – najlepiej zapytać lokalsa. Dla miejskich turystów poszukujących cennych wskazówek dostępna jest już darmowa aplikacja Polska Lokalsa, w wersji iOS i Android.

To mobilna odsłona akcji http://polskalokalsa.lokalo.pl/ , w ramach której młodzi i aktywni mieszkańcy Warszawy, Poznania, Gdańska, Wrocławia, Katowic i Krakowa odkrywają inną stronę miasta. Każdy z nich zaprezentował swoje ulubione miejsca, które zostały oznaczone na mapach. Klikając na nie można uzyskać więcej informacji o danym miejscu i zobaczyć jak wyglądają. Można też szukać według wybranych kategorii, takich jak: jedzenie, pub/kawiarnia, kultura czy parki. Natomiast dzięki usłudze geolokalizacji użytkownicy sprawnie sprawdzą swoje położenie na mapie, dzięki czemu będą mogli bez trudu trafić w wybrane miejsce.

Użytkownicy aplikacji utworzonej przez serwis lokalo.pl z pewnością ominą turystyczne szlaki i zajrzą do  knajp z prawdziwym jedzeniem, pubów z dobrymi koncertami, odkryją klimatyczne kina i ciekawe punkty widokowe. Nie zabraknie także idealnych miejsc dla młodych rodziców, dusz artystycznych, wegetarian czy spragnionych wszelkiej alternatywy hipsterów.  Konrad – operator filmowy, zaznaczył na mapie Warszawy kawiarnię Czytelnik (w której kiedyś bywał Leopold Tyrmand, Gustaw Holoubek czy Tadeusz Konwicki), kino Wisła (jedno z najstarszych w stolicy), pierwsze polskie Muzeum Neonów oraz poleca smak lodów według autorskiej receptury w kolorowej posypce w „Lodach na patyku” na Powiślu.

Promocja atrakcji turystycznych na urządzeniach mobilnych coraz prężniej rozwija się w Polsce, jednak z takiej formy promocji wciąż korzystają jedynie wybrane miasta w kraju, takie jak Kraków, Łódź, Gdańsk czy Żory. Powstają również aplikacje związane z danymi instytucjami turystycznymi bądź zupełnie komercyjne przedsięwzięcia. Zwiedzanie miast w wersji mobilnej ma jednak coraz więcej fanów i wszystko wskazuje na to, że ta forma turystyki będzie się dalej rozwijać.

Aplikacja dostępna jest już na urządzenia Apple – iPhone, iPod touch i iPad z oprogramowaniem iOS 4.3 albo późniejszym – do pobrania w App Store. Aplikację będą również mogły pobrać osoby posiadające urządzenia z systemem Android w Google Play.

2 Lokalo.pl, Polska lokalsaLokalo.pl to nowoczesny serwis rezerwacji noclegów oferujący zakwaterowanie w różnego rodzaju typach obiektów, takich jak np. mieszkanie, apartament, agroturystyka, domek letniskowy, kamping, hostel czy pensjonat. Serwis przeznaczony jest dla osób poszukujących ciekawej oferty noclegowej na terenie Polski. Umożliwia także wynajęcie swojego mieszkania i poznania ciekawych ludzi. To także szansa na dodatkowy dochód bez wysiłku. Zarówno rezerwacja jak i płatność odbywają się w całości online, co odróżnia Lokalo.pl od zwykłych serwisów oferujących oferty noclegowe.