Przejdź do treści

CFO European Summit 2012

Coraz częściej od osób zarządzających finansami największych firm i instytucji nie tylko wymaga się umiejętności liczenia, lecz także oczekuje się udziału w zarządzaniu strategicznym tymi organizacjami.

W świecie, który od kilku lat boryka się z narastającym kryzysem gospodarczym, rola tego, kto sprawuje pieczę nad finansami już dawno wyszła poza funkcje czysto księgowe.

Jak sprostać wymaganiom biznesu, jak będzie on wyglądać za rok, pięć i piętnaście lat, gdzie szukać kapitału na rozwój, jakie bariery wznosi przed firmami trudna gospodarcza rzeczywistość oraz z jakich narzędzi mogą korzystać dyrektorzy finansowi w przystosowaniu firmy do realiów zmieniającej się gospodarki – tym zagadnieniom poświęcona będzie tegoroczna piąta edycja konferencji CFO European Summit, największe w Polsce spotkanie profesjonalistów odpowiedzialnych za zarządzanie finansami firm. Kongres jest kolejnym z cyklu spotkań organizowanych na świecie przez międzynarodową organizację ACCA, zrzeszającą specjalistów z zakresu finansów i rachunkowości. W tym roku odbędzie się 24 października w Hotelu InterContinental w Warszawie.

– Z naszych obserwacji wynika, że jednym z głównych wyzwań stojących obecnie przed CFO jest umiejętne przewidywanie rozwoju sytuacji na rynku , oraz odpowiednie planowanie różnych scenariuszy adaptacji do zmieniających się warunków – mówi Magdalena Hernandez, dyrektor zarządzająca ACCA w Polsce. – Chcemy, aby zorganizowane przez nas spotkanie było okazją dla osób zarządzających finansami największych firm i instytucji do zdobycia wiedzy i wymiany doświadczeń, które pomogą sprostać temu wyzwaniu – dodaje.

Wśród prelegentów znajdą się wybitni ekonomiści i uznani eksperci m.in. były Minister Finansów Leszek Balcerowicz, który wygłosi przemówienie otwierające konferencję, przybliżając powody i konsekwencje globalnego kryzysu fiskalnego i finansowego, Dr Georg Vielmetter, dyrektor z Hay Group Europe, Dr Daniel Thorniley, prezes DT – Global Business Consulting GmbH, Lidia Adamska, członek zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, Daniel Howlett, head of structured banking, Corporate & Structured Banking, HSBC plc, Miklos Kormos, dyrektor zarządzający Deutsche Bank London, Tamas Nagy, partner i dyrektor zarządzający Advent International, Ilona Weiss, Prezydent ACCA Polska oraz doświadczeni CFO i Dyrektorzy finansowi wiodących firm w Polsce i w Europie.

Podczas trwających przez cały dzień prezentacji i paneli dyskusyjnych goście ACCA omówią m.in. kluczowe trendy, jakie będą najsilniej wpływać na kształt globalnego biznesu i funkcjonowania firm w perspektywie kolejnych kilkunastu lat oraz globalne trendy w obszarze zarządzania finansami a także ich wpływ na funkcjonowanie całych przedsiębiorstw, omówienie najlepszych praktyk biznesowych, które pozwalają firmom przetrwać zawirowania na globalnych rynkach, wreszcie podpowiedzią, gdzie w czasach ograniczonego dostępu do kapitału na rynku europejskim poszukiwać źródeł finansowania dla inwestycji i rozwoju. Podczas zamykającej konferencję dyskusji panelowej przedstawiciele McKinsey & Company, Agentrics, Platan Group, Ariba Inc. oraz Cisco będą zastanawiać się jak mądrze poszukiwać oszczędności w czasach spowolnienia gospodarczego, bez narażania na szwank najcenniejszych zasobów firm i jej przewagi konkurencyjnej.

Rejestracja uczestników konferencji odbywa się poprzez stronę http://pl.cfosummit.pl/

Partnerami konferencji są: Euler Hermes, HSBC

Patroni medialni: TVN CNBC, Forbes, Newsweek, Puls Biznesu, TOK FM, ObserwatorFinansowy.pl, Bankier.pl, WNP.pl, Nowy Przemysł i Kariera w Finansach.

ACCA (the Association of Chartered Certified Accountants) jest najszybciej rozwijającą się międzynarodową organizacją zrzeszającą wysokiej klasy specjalistów z zakresu finansów i rachunkowości. Oferuje rozpoznawalne na całym świecie, przydatne w biznesie kwalifikacje, które przeznaczone są dla osób ambitnych planujących swoją karierę w obszarze rachunkowości, finansów bądź zarządzania.

Na świecie organizacja wspiera 154, 000 członków oraz 432 000 studentów w 170 krajach. Globalna sieć 80 biur oferuje wsparcie podczas przygotowań do egzaminów, 440 akredytowanych firm szkoleniowych daje z kolei możliwość przygotowania się do egzaminów pod okiem najlepszych wykładowców. Aż 350 centrów egzaminacyjnych pozwala zdawać egzaminy w dogodnej lokalizacji. W Polsce do organizacji należy 1100 osób, a kolejne 3000 jest w trakcie zdobywania kwalifikacji.

Organizacja współpracuje z ok. 8 tys. pracodawców, wśród których wyróżnia szczególnie tych, inwestujących w kapitał ludzki. Firmy, które wspierają rozwój zawodowy swoich pracowników otrzymują status ACCA Approved Employer, który daje wymierne korzyści członkom i studentom ACCA tam zatrudnionym, a także samym akredytowanym instytucjom.

ACCA – organizacja założona w 1904 roku – od lat promuje takie wartości jak: różnorodność, innowacyjność, uczciwość i odpowiedzialność. Wartości ACCA są tożsame z potrzebami pracodawców we wszystkich sektorach gospodarki. Dlatego ACCA potrafi zapewnić profesjonalne przygotowanie finansistów do pracy w biznesie. Dostosowuje program oraz kompetencje w taki sposób, aby spełniał różnorodne potrzeby specjalistów, uzyskujących kwalifikacje a także ich pracodawców.