Angielski humor zakróluje przedpremierowo w Cinema City

Specyficzny angielski humor, potop zuchwalstwa i nie do końca sprytny plan zdobycia milionów w oparach whisky!

„Whisky dla aniołów” zachwyciło uczestników tegorocznego festiwalu w Cannes, a już 16 października – na trzy dni przed oficjalną polską premierą – zagości w wybranych kinach Cinema City w całej Polsce! Tego filmu nie można przegapić!

Najnowszy film Kena Loacha – „Whisky dla aniołów” – stał się objawieniem tegorocznego festiwalu w Cannes. Obraz został znakomicie przyjęty i uhonorowany Nagrodą Specjalną Jury. „Whisky dla aniołów” to opowieść o czwórce przyjaciół, którzy spotykają się na życiowym zakręcie i postanawiają wykorzystać ostatnią szansę, by odmienić swój los. Czeka ich przygoda, której długo nie zapomną i… najdroższa whisky na świecie. Ta komedia, rozbawi widzów kin Cinema City do łez!

„Świat w oparach whisky pełen jest intrygujących sprzeczności (…) Już od pierwszych ujęć czuliśmy, że powstaje obraz baśniowy, pomimo że bohaterowie są jak najbardziej realni. Zależało nam, by poprzez swoje postawy życiowe, problemy i radości stali się bliscy widzowi, ale jednocześnie, by ich historia zawierała w sobie elementy magii” – opowiada Paul Laverty, scenarzysta od lat współpracujący z Kenem Loachem.

„Whisky dla aniołów” to historia pełna życia, angielskiego humoru i wyjątkowych emocji! To film, który powoduje uśmiech i jednocześnie prowokuje do refleksji. Z myślą o naszych kinomanach przygotowaliśmy jesienne, przedpremierowe pokazy tego niesamowicie pozytywnego filmu – jury festiwalu w Cannes nie może się przecież mylić. Zapraszamy wszystkich do wybranych kin Cinema City już 16 października!” – dodaje Iwona Kuźnik, dyrektor marketingu i PR Cinema City.

Film oficjalnie trafi na ekrany polskich kin 19 października 2012 roku. Cinema City zaprasza na specjalne pokazy przedpremierowe, które odbędą się w najbliższy wtorek, 16 października 2012. Bilety już do kupienia na www.cinema-city.pl

Plan przedpremierowych pokazów filmu „Whisky dla aniołów” w dniu 16 października:

 • Cinema City Kraków Plaza, godz. 19:15
 • Cinema City Bonarka Kraków, godz. 20:15
 • Cinema City Sadyba Warszawa, godz. 19:00
 • Cinema City Promenada Warszawa, godz. 20:15
 • Cinema City Mokotów Warszawa, godz. 20:30
 • Cinema City Arkadia Warszawa, godz. 19:30
 • Cinema City Toruń Czerwona Droga, godz. 20:00
 • Cinema City Łódź, godz. 20:00
 • Cinema City Kinepolis Poznań, godz. 19:15
 • Cinema City Silesia Katowice, godz. 20:00
 • Cinema City Gliwice, godz. 19:30
 • Cinema City Focus, Bydgoszcz, godz. 19:45

INFORMACJE O CINEMA CITY

1 Cinema City, Whisky dla aniołówCinema City International jest największym operatorem kin wielosalowych w Europie Środkowej i Wschodniej oraz w Izraelu. Spółka prowadzi 93 multipleksy z 882 ekranami, w 7 krajach: Polska, Czechy, Węgry, Rumunia, Bułgaria, Słowacja i Izrael. Na początku br. Cinema City znacznie zwiększyła liczbę ekranów o 141 dzięki przejęciu sieci kin PalaceCinemas w Czechach, na Węgrzech oraz Słowacji. W sierpniu 2012 Cinema City International, uruchomiła w Izraelu pierwszą z 30 planowanych sal w formacie 4-DX. Zainstalowane w salach fotele i urządzenia symulują ruch, powiew wiatru czy kołysanie wody. Cinema City prowadzi także reklamę w kinach poprzez New Age Media oraz dystrybucję filmów poprzez Forum Film, spółki całkowicie od niej zależne. Cinema City jest najszybciej rosnącą siecią kin w Europie, obecnie ma podpisane wiążące umowy na 35 multipleksów z ok. 360 nowymi ekranami, których otwarcie zaplanowane jest w większości w nadchodzących 2-3 latach.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu