Przejdź do treści

Click House zmienia strategię i powołuje nową spółkę

1 Click House, Paweł SypczukAgencja Click House porządkuje swoje portfolio usług i projektów oraz powołuje nową spółkę z obszaru performance marketingu. Jest to pierwszy etap przygotowań do stworzenia Grupy Click House.

Firma Click House została założona w 2008 roku jako agencja social media. W styczniu bieżącego roku w spółce nastąpiły znaczące zmiany, a prezesem zarządu został Paweł Sypczuk, któremu powierzono reorganizację struktury organizacyjnej i biznesowej agencji. W przeciągu dziewięciu miesięcy spółka zwiększyła przychody o 70 procent w stosunku do minionego roku, rozbudowała zespół specjalistów z sześciu do piętnastu osób i prowadziła kampanie dla takich firma jak Sharp, LOT, Puma, Empik, BMW, Ergo Hestia, LC Corp, CMO Laser, Ziaja, Tupperware czy Power Price.

Aktualnie Click House realizuje projekty w obszarze mobile i buzz marketingu, organizuje i obsługuje konkursy oraz loterie, a dział programistyczny przygotowuje dedykowane systemy bazodanowe, aplikacje i serwisy WWW. Bardzo istotnym elementem działalności biznesowej agencji są kampanie reklamowe rozliczane za efekt (tzw. performance marketing). Dynamiczny rozwój działalności, a szczególnie intensywny wzrost w obszarze performance marketingu, doprowadził do rozdzielenia kompetencji i powołania kolejnej spółki. Nowo powstała firma skoncentruje się wyłącznie na obsłudze kampanii rozliczanych i prowadzonych w modelu efektywnościowym. Z kolei agencja Click House docelowo będzie rozwijała się w kierunku e-commerce sales support.

Nowa spółka jest już właściwie gotowa do startu, dopinamy ostatnie kwestie prawne. Natomiast zespół i struktury sprzedaży są już gotowe. Podobnie rzecz się ma z systemem trackingowym, który przeszedł właśnie finalne testy. Cały czas rozmawiamy też z dużymi wydawcami i podpisujemy kolejne umowy. Nowy podmiot powinien wystartować w przeciągu najbliższych trzech tygodni. – mówi Paweł Sypczuk, prezes zarządu Click House.

W perspektywie kilkunastu najbliższych miesięcy planowane jest też powołanie kolejnej firmy działającej w obszarze reklamy internetowej i budowa grupy kapitałowej Click House.