Przejdź do treści

Ecco Travel wprowadza dogodniejsze przeloty do Tajlandii i Indii

Specjalizujące się w wyjazdach egzotycznych Ecco Travel, korzysta wyłącznie z połączeń rejsowych współpracując z wieloma renomowanymi liniami lotniczymi jak np. Lufthansa, Air France, Qatar Airways czy Emirates Airlines.

W przypadku dwóch ostatnich przewoźników niedawno pojawiły się nowe, ciekawe rozwiązania.

Nasze wyjazdy egzotyczne, które realizujemy od wielu lat, opieramy wyłącznie o loty rejsowe – wyjaśnia Radosław Olek, Dyrektor Operacyjny Ecco Travel – W lotach na tak długich trasach niebagatelne znaczenie ma komfort podróży oraz elastyczność w jej organizowaniu, którą trudno realizować korzystając z czarterów. Kolejnym istotnym elementem jest pewność tego typu rozwiązań. W ostatnich tygodniach niektórzy operatorzy zrezygnowali z wybranych lotów egzotycznych, opartych na czarterach, podając jako powody zbyt małą ilość chętnych czy nierentowność. W przypadku linii rejsowych takiego ryzyka nie ma.

Od lutego 2013 r. liniami Emirates Airlines można będzie bezpośrednio z Warszawy dostać się do Zjednoczonych Emiratów Arabskich (Dubaj). Natomiast już od grudnia 2012 tego roku Qatar Airways uruchamia bezpośrednie połączenia z Warszawy do Doha. Dla lecących na Sri Lankę, do Indii czy Tajlandii oznacza to wyłącznie jedną przesiadkę, która będzie miała miejsce w porcie lotniczym w Katarze. Wprowadzony niedawno ruch bezwizowy do Kataru umożliwia podróżującym z Ecco Travel skorzystanie z tzw. STOP OVER, czyli krótkich pakietów pobytowych w ramach urozmaicenia podróży do miejsca docelowego.

W ramach promocji przewoźnicy wprowadzili na tych trasach nowe, niższe ceny, co znalazło odzwierciedlenie w ofercie Ecco Travel. Ceny wycieczek do Tajlandii, Indii, na Sri Lankę i do Zjednoczonych Emiratów Arabskich spadły średnio o 500 zł. Na niektóre terminy firma mogła je obniżyć nawet o 1000 zł.

Od 8 lat organizujemy wyjazdy na dalekich kierunkach egzotycznych i z radością obserwujemy zmiany na międzynarodowym rynku połączeń lotniczych, które skierowane są do polskiego turysty. – mówi Radosław Olek, Dyrektor Operacyjny Ecco Travel – To ogromne szanse dla klientów i nowe możliwości dla touroperatorów, które staramy się wykorzystywać. Bezpośrednie połączenia z Warszawy i loty na tak odległych trasach z tylko jedną przesiadką, pokazują kolejne wymierne korzyści wynikające z podróżowania liniami rejsowymi. Ich niewątpliwa przewaga nad tzw. czarterówką, to m. in. pewność odbycia podróży, większe bezpieczeństwo oraz dużo wyższy komfort lotu. Obniżenie cen sprawia, że oferty do najpopularniejszych destynacji w Azji, również cenowo stają się bardzo konkurencyjne. Mając do wyboru tak porównywalne kosztowo wyjazdy na tak nieporównywalnie różnych warunkach, wyboru klientów można się domyślać. Zapewne dlatego inni touroperatorzy ostatnio odwołują czartery w egzotyczne miejsca, podczas gdy w Ecco Travel odnotowujemy wyraźny wzrost sprzedaży ofert m. in. do Indii i Tajlandii. Jestem przekonany, że w nadchodzącym, trudnym dla branży, sezonie zimowym jeszcze nie raz usłyszymy o redukowanych egzotycznych czarterach, a jedynie ci, którzy wybiorą podróżowanie liniami rejsowymi, będą pewni swoich wakacji.

W egzotycznej ofercie zimowej organizatora znaleźć również można, cieszące się zawsze dużą popularnością o tej porze roku, wyjazdy do Chin, Meksyku, na Kubę i Dominikanę. W ramach nowości przygotowanych na ten sezon, biuro zaprasza na Madagaskar, do Etiopii, Birmy, Rosji, Mongolii i Uzbekistanu. Ciekawą i coraz bardziej popularną propozycją Ecco Travel, są krótkie wypady do europejskich stolic, będące wspaniałą propozycją spędzenia nie tylko zimowych weekendów.