Przejdź do treści

E-commerce jest dla wszystkich. Pobierz bezpłatnie “Poradnik e-commerce” IAB Polska i przyjdź na “IAB Akademię eCommerce”

Czy zastanawiałeś się nad rozpoczęciem sprzedaży w internecie? A może już prowadzisz swój e-biznes i chciałbyś ugruntować swoją wiedzę? Grupa Robocza E-commerce działająca przy Związku Pracodawców Branży Internetowej IAB Polska opracowała poradnik przyjazny dla każdego entuzjasty e-commerce do pobrania na www.akademiaecommerce.pl.

– Poradnik e-commerce powstał z myślą o polskich sklepach internetowych. Zarówno tych które dopiero powstają jak i tych, które działają już jakiś czas, ale myślą o rozwinięciu swojego e-biznesu. Nie każdy właściciel sklepu czuje się ekspertem w dziedzinie usability, e-marketingu, prawie dóbr elektronicznych czy płatnościach online. Poradnik pomoże zorientować się jak zacząć przygodę z e-biznesem lub jak rozwinąć swoją firmę online, by działała optymalnie  i przynosiła jeszcze większe zyski – powiedziała Ula Lachowicz, PayLane, ekspert Grupy Roboczej E-commerce IAB Polska.

“Poradnik e-commerce” jest obowiązkową pozycją dla każdego, kto chciałby prowadzić lub już prowadzi swój biznes w internecie. Autorzy tego poradnika obrali sobie za cel przyjazne zaprezentowanie najróżniejszych aspektów działalności w Sieci.

Internet stał się dziś niezwykle atrakcyjnym kanałem sprzedaży, warto dowiedzieć się jak z niego efektywnie korzystać. – Szacuje się, że rynek e-commerce w Polsce w ciągu 2011 roku wzrósł o ponad 30 proc. i wyniósł niemal 18 miliardów złotych. To jedna z najszybciej rozwijających się gałęzi gospodarki. Naturalne zatem jest, że wiele firm w rozszerzeniu sprzedaży o kanał internetowy upatruję szansę na zażegnanie widma kryzysu i zwiększenie przychodów. Co istotne, w Internecie odnaleźć można obecnie przedstawicieli praktycznie każdej branży. – pisał Michał Kraus, – PR&Marketing Manager, Empathy Internet Software House, ekspert Grupy Roboczej E-commerce – we wstępie “Poradnika e-commerce”.

Poradnik to pierwszy krok. Eksperci Grupy Roboczej E-commerce, nie ograniczyli się jedynie do jego napisania. Postanowili bowiem zorganizować konferencję “IAB Akademia eCommerce”, która będzie okazją, żeby porozmawiać na żywo z autorami podręcznika. Skorzystaj z okazji!  – Grupa robocza e-Commerce przy IAB wydała poradnik dla tych którzy chcą wejść w handel on-line. Podczas Akademii eCommerce tematy z poradnika zostaną rozszerzone oraz wzbogacone o case-studies. Będzie też okazja do rozmowy z autorami poszczególnych rozdziałów – powiedział Tomasz Karwatka, Prezes Zarządu Divante, ekspert Grupy Roboczej E-commerce.

Podczas konferencji będzie można doświadczyć e-commerce na kilka sposobów. Podczas merytorycznych, nastawionych narzędziowo, prelekcji oraz studiów przypadku opisujących działania sprzedażowe w internecie z życia wzięte będzie można poznać e-commerce z każdej strony. W części wystawienniczej poznasz rozwiązania jakie oferują jedne z najlepszych firm e-commerce w Polsce. Ponadto dla tych, którzy jeszcze bardziej chcieliby pogłębić swoją wiedzę przewidziane są szkolenia.

Już dziś pobierz “Poradnik e-commerce” http://akademiaecommerce.pl/ i zapisz się na “IAB Akademię eCommerce”.

O IAB Polska

1 e-commerce, IAB Polska, Tomasz Karwatka, Ula LachowiczInteractive Advertising Bureau istnieje na polskim rynku od 2000 roku. Od 2007 roku działa jako Związek Pracodawców Branży Internetowej IAB Polska. Wśród członków związku znajdują się m.in. największe portale internetowe, sieci reklamowe, domy mediowe i agencje interaktywne.

Celem statutowym związku jest reprezentowanie interesów branży internetowej oraz szeroko pojęta edukacja rynku w zakresie marketingu interaktywnego. IAB ma za zadanie m.in. informować o potencjale reklamowym internetu, pokazywać skuteczne rozwiązania marketingowe oraz tworzyć i promować standardy jakościowe.