Przejdź do treści

Vivid Games realizuje cele emisji

Zatrudnienie wysokiej klasy specjalistów, zakup nowoczesnego sprzętu, nakłady na marketing i inwestycje w nowe projekty, to główne obszary w które Vivid Games lokuje środki pozyskane z prywatnej oferty akcji. Efekty tych inwestycji będą widoczne jeszcze w bieżącym roku.

Od czasu debiutu na NewConnect zespół Vivid Games zwiększył się o 15 osób i liczy obecnie ponad 50 pracowników. – Zatrudnienie nowych specjalistów wiąże się z wydatkami na sprzęt, licencje i oprogramowanie. Rozpoczęliśmy również produkcję kilku nowych tytułów i kontynuujemy prace nad rozpoczętymi projektami. Nie bez znaczenia są również wydatki na marketing, w tym promocję naszych produktów na rynkach zagranicznych głównie Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych – tłumaczy Remigiusz Kościelny, prezes Vivid Games. Łącznie na te cele bydgoska spółka wydała dotychczas ponad milion złotych.

Główną inwestycją Vivid Games jest gra Real Boxing, której debiut planowany jest czwartym kwartale bieżącego roku. Ta gra na urządzenia mobilne, której produkcja pochłonie blisko 1 mln zł, nie będzie odbiegała jakością i zaawansowaniem technologicznym od dużo droższych produkcji na konsole stacjonarne i komputery klasy PC. – Dzięki bardzo wysokim walorom produkcyjnym, w tym najlepszej możliwej do osiągnięcia grafice oraz bogactwie różnorodnych elementów gry cena końcowa Real Boxing wynosić będzie kilka dolarów. – tłumaczy prezes.

Produkcja gier z segmentu Premium to jeden z elementów strategii, która pozwoli na dywersyfikację przychodów. Zróżnicowanie źródeł wpływów przyniesie również tworzenie tytułów w modelu F2P (free to play). Pierwsza produkcja Vivid Games w tym segmencie rynku – Neon Blitz – trafiła do sklepów w minionym tygodniu. Do końca roku do dystrybucji trafią również kolejne tytuły w które bydgoska spółka inwestowała w ostatnich miesiącach m.in. BMX Jam, Speedball 2 Evolution PC oraz kolejne wcielenie niezwykle popularnej gry o skokach narciarskich – Ski Jumping 2013.

Vivid Games działa na rynku od 2006 r. Jest jednym z najnowocześniejszych, niezależnych studiów deweloperskich w Europie. Spółka zajmuje się produkcją najwyższej jakości gier na telefony Smartphone i konsole przenośne. Wśród najbardziej znanych są m.in. seria Ski Jumping, FIM Speedway GP, oraz Speedball 2. W trakcie swojej działalności spółka wyprodukowała ponad 150 wielokrotnie nagradzanych gier na wiele platform sprzętowych. Współpracując ze znanymi na całym świecie firmami oraz markami stała się jedną z wizytówek polskiej branży gier komputerowych.