Przejdź do treści

Regionalnie i europejsko w zamojskiej Galerii Twierdza

1 Galeria Twierdza, Jarmark Sztuki i Rękodzieła, Joanna Wyrostek, Kevin Aiston

Październik w Galerii Twierdza w Zamościu będzie obfitował w atrakcje. W najbliższy weekend, 13 i 14 października, w centrum handlowym odbędzie się Jarmark Sztuki i Rękodzieła, idealna propozycja dla miłośników tradycyjnych wyrobów artystycznych. Natomiast w piątek, 26 października, Galeria Twierdza zamieni się w prawdziwie europejskie centrum dzięki imprezie pod hasłem „Europejski Dzień Języków”, którą poprowadzi Kevin Aiston, uczestnik programu telewizyjnego „Europa da się lubić”.

W najbliższy weekend do Galerii Twierdza przybędzie około 20 wystawców z całej Polski, którzy zaoferują mieszkańcom Zamościa i regionu tradycyjne wyroby artystyczne. Wśród nich znajdą się m.in.: biżuteria artystyczna, witraże, torebki, kapelusze, wyroby z lnu, wikliny, gryki i szkła weneckiego, szkło i ceramika artystyczna, rzeźby z drewna i gipsu, obrazy malowane na drewnie i płótnie, świece ozdobne oraz lampy parafinowe. Szczególną atrakcją z pewnością będzie możliwość podziwiania, jak powstają szklane figurki. W ramach Jarmarku Sztuki i Rękodzieła klienci centrum handlowego będą też mogli nabyć produkty spożywcze, takie jak miody, herbaty i przyprawy.

W piątek, 26 października 2012 roku, klienci Galerii Twierdza będą mogli przekonać się, jak pożyteczna, a jednocześnie zabawna może być nauka języków obcych i jak ciekawe są inne kultury. Wszystko za sprawą Kevina Aistona, który poprowadzi w centrum handlowym „Europejski Dzień Języków”. Nie zabraknie ciekawostek językowych i kulturowych, a nawet degustacji potraw z krajów europejskich. Specjalnie dla młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych z województwa lubelskiego zostaną zorganizowane warsztaty, które zakończą się quizem ze zdobytej podczas nich wiedzy. Przewidziane są także konkursy dla klientów centrum handlowego. Patronat nad imprezą objęła prof. Lena Kolarska-Bobińska, posłanka do Paramentu Europejskiego.

„W Galerii Twierdza chcemy łączyć przyjemne z pożytecznym, a więc udane zakupy, zabawę i edukację. W październiku zachęcamy mieszkańców Zamościa i regionu z jednej strony do pielęgnowania tradycji i zapoznania się ze sztuką regionalną, z drugiej do poznawania kultury innych krajów i nauki języków obcych. To świetnia propozycja dla całej rodziny” – powiedziała Joanna Wyrostek, dyrektor Galerii Twierdza w Zamościu.

2 Galeria Twierdza, Jarmark Sztuki i Rękodzieła, Joanna Wyrostek, Kevin AistonGaleria Twierdza w Zamościu to największe w regionie centrum handlowe o łącznej powierzchni najmu 24 000 m2. Galeria oferuje ponad 90 sklepów ze znanymi polskimi oraz zagranicznymi markami, a także strefę gastronomiczną, w której znajduje się osiem restauracji i kawiarni. Zmotoryzowani klienci mogą korzystać z 850 miejsc parkingowych. Wśród renomowanych najemców centrum znajdują się m.in.: C&A, CCC, Cubus, Diverse, Douglas, Empik, Era, H&M, Intermarché, Marks & Spencer, Martes Sport, Media Markt, New Yorker, Orange, PLAY, Plus, Reporter, RESERVED, Rossmann oraz SMYK. Zróżnicowana, atrakcyjna oferta, położenie w centrum Zamościa oraz wygodny dojazd dla mieszkańców pozostałych miast regionu czynią Galerię Twierdza doskonałym miejscem zakupów i spotkań rodzinnych. Nowoczesna architektura centrum handlowego idealnie wpisuje się w industrialną część miasta, w której się znajduje.