Przejdź do treści

Nowości Fortinet w zakresie BYOD i ochrony sieci bezprzewodowych

Fortinet zaprezentował cztery nowe bezprzewodowe punkty dostępowe oraz trzy modele tokenów, pozwalających na uwierzytelnianie dwuskładnikowe. Nowości rozszerzają ofertę Fortinet w obszarze zabezpieczeń przed zagrożeniami wynikającymi z popularyzacji biznesowego wykorzystania osobistych urządzeń mobilnych (trend BYOD – Bring Your Own Device) oraz w zakresie ochrony sieci bezprzewodowych.

Fortinet wprowadził cztery urządzenia do swojej serii FortiAP w tym FortiAP-320B, FortiAP-223B, FortiAP-112B i FortiAP-11C. Producent zaprezentował też trzy nowe rozwiązania służące do dwuskładnikowego uwierzytelniania: FortiToken-200CD, FortiToken-Mobile oraz FortiToken-300.

Nowe produkty z rodziny FortiAP są zaprojektowane dla firm, które chcą zintegrować ochronę połączeń bezprzewodowych w ramach bezpieczeństwa całej sieci korporacyjnej, zachowując scentralizowane zarządzanie całością z poziomu jednej wspólnej konsoli. Urządzenia bezproblemowo współpracują z bezprzewodowym kontrolerem dostępnym na każdej platformie FortiGate.

Rozszerzenie oferty tokenów umożliwia firmom wybór rozwiązania najbardziej pasującego do ich środowiska pod względem bezpieczeństwa i łatwości użytkowania. Nowe tokeny działają w połączeniu zarówno z platformami FortiGate, jak i FortiAuthenticator. FortiAuthenticator obsługuje tokeny pozwalając na przeprowadzenie procesu uwierzytelniania z poziomu FortiGate oraz urządzeń innych producentów.

Informacje o produktach:

  • FortiAP-320B: posiada dwa chipsety radiowe, 3 strumieniowy (3×3) bezprzewodowy punkt dostępowy obsługujący standard 802.11n. Zapewnia przepustowość 900 Mbps, czyli 50 proc. wyższą w stosunku do poprzedniej technologii. Urządzenie przeznaczone jest do pracy w środowiskach obsługujących wielu użytkowników oraz wymagających wysokiej dostępności i wydajności w dłuższym przedziale czasu. Punkt dostępowy wyposażony jest w dwa redundantne porty PoE w celu utrzymania aktywności sieci, nawet jeśli systemy pasywnego zasilania PoE lub przełączniki PoE nie działają.
  • FortiAP-223B: wyposażony w dwa chipsety radiowe, 2 strumieniowy bezprzewodowy punkt dostępowy obsługujący połączenia transmitowane za pośrednictwem anten zewnętrznych. Możliwość transportu sygnału radiowego w trudno dostępnych miejscach pozwala firmom na bardziej elastyczne opcje instalacji.
  • FortiAP-112B: ekonomiczny, zewnętrzny, z jednym chipsetem radiowym, bezprzewodowy punkt dostępowy zaprojektowany dla oferowania usług Wi-Fi gościom odwiedzającym firmę. Urządzenie może być też zastosowane w roli klienta sieci Wi-Fi w trybie mesh i wykorzystywane jako antena CPE przez bezprzewodowych dostawców internetu.
  • FortiAP-11C: niewielki, bezprzewodowy punkt dostępowy umożliwiający uzyskanie zdalnego dostępu. Funkcja zdalnego bezprzewodowego dostępu pozwala na automatyczne  wykrycie bezprzewodowego kontrolera na platformie FortiGate w chmurze korporacji, pobranie konfiguracji i zaoferowanie zdalnym pracownikom tego samego identyfikatora SSID, jak używany w środowisku korporacyjnym. Dzięki temu uzyskają oni bezpieczny szyfrowany dostęp do firmowych zasobów przez internet.
  • FortiToken 200CD: dostarczany jest wraz  z zaszyfrowanym plikiem aktywacyjnym (seed file), który pozwala klientom aktywować token wielokrotnie i za pośrednictwem wielu serwerów uwierzytelniających, bez ryzyka ujawnienia ww. pliku aktywacyjnego w internetowej bazie danych.
  • FortiToken Mobile: zgodny ze standardem otwartego uwierzytelniania (OATH) token programowy (software token) dla urządzeń mobilnych pracujących pod kontrolą systemu iOS i Android. Dostępny w iTunes i Google Play.
  • FortiToken 300: sprzętowy token USB przeznaczony do zarządzania i przechowywania certyfikatów PKI i związanych z nimi prywatnych kluczy. W połączeniu z funkcją zarządzania certyfikatami dostępną w rozwiązaniu FortiAuthenticator, FortiToken 300 pozwala na implementację rozwiązania do silnego uwierzytelniania w oparciu o technologię pochodzącą od jednego producenta.

Dostępność

Produkty z serii FortiToken są już dostępne. Urządzenia z rodziny FortiAP pojawią się w momencie wprowadzenia na rynek nowej wersji systemu operacyjnego FortiOS, która jest planowana na koniec października.

O Fortinet (www.fortinet.pl)

1 BYOD, FortiAP, FortiAP-112B, FortiAP-11C, FortiAP-223B, FortiAP-320B, FortinetFortinet jest światowym liderem rynku zintegrowanych systemów zarządzania zagrożeniami – Unified Threat Management (UTM). Rozwiązania Fortinet oferują najwyższy stopień zabezpieczenia przed nowymi zagrożeniami pojawiającymi się wobec infrastruktury informatycznej. Fortinet adresuje swoje produkty do dużych firm, dostawców usług oraz sektora administracji publicznej. Najważniejszy w ofercie Fortinet, produkt FortiGate wyposażony w technologię ASIC posiada zintegrowane funkcje ochrony wspomagające zabezpieczenia aplikacji i sieci przed zagrożeniami. Oprócz systemów UTM w ofercie Fortinet znajduje się szeroka gama produktów wspomagająca bezpieczeństwo sieci przedsiębiorstw od punktu końcowego przez strukturę aktywną aż do rdzenia sieci, w tym bazy danych i aplikacje. Siedziba Fortinet mieści się w Sunnyvale w Kalifornii. Firma posiada sieć biur na całym świecie.