Maksimum możliwości z każdego urządzenia – aktywne głośniki Yamaha NX-50

Aktywne głośniki to odpowiedź na potrzeby fanów muzyki, którzy często słuchają muzyki z urządzeń cyfrowych i szukają niewielkich, uniwersalnych kolumn sprawdzających się w połączeniu z komputerem, smartfonem, a nawet telewizorem.

Najnowsze aktywne głośniki Yamaha NX-50 idealnie spisują się w każdym z wymienionych przypadków, a przy tym w niezwykle ciekawy sposób uatrakcyjniają pomieszczenie, w którym zostaną ustawione.

Swój talent do perfekcyjnego dopełniania wnętrza NX-50 zawdzięczają niesztampowemu wyglądowi. Pochylony panel przedni projektanci Yamahy wykończyli perforowaną metalową maskownicą dostępną w jednym z pięciu kolorów: czarnym, srebrnym, fioletowym, pomarańczowym, białym. Ta różnorodność barw pozwala wybrać zestaw pasujący kolorystycznie do wystroju pokoju, a dodatkowo znacząco ożywia głośniki i ich otoczenie. Metalowa maskownica zwiększa również wytrzymałość całej konstrukcji.

NX-50 wyróżniają się nietuzinkowym brzmieniem i oferują bogaty, ekscytujący dźwięk, bez względu na to czy zostaną podłączone do urządzenia przenośnego, komputera czy telewizora. Specjalny „bass port” w przedniej części sprawia, że

w pomieszczeniu rozbrzmiewają mocne niskie tony, a filtr loudness idealnie dopasowuje poziom niskich częstotliwości do głośności. Dzięki swoim kompaktowym rozmiarom NX-50 są ponadto bardzo łatwe do ustawienia i w razie potrzeby można je bez najmniejszego wysiłku przenieść.

Głośniki wyposażone są w dwa gniazda mini jack, z którymi współpracuje funkcja Auto Mix. Dzięki niej można równocześnie odtwarzać materiał z dwóch źródeł podłączonych niezależnie do dwóch wejść. Użytkownik nie musi przełączać wejść. Kolejnym udogodnieniem jest funkcja Auto Standby, która w znaczący sposób pozwala ograniczyć zużycie prądu bez konieczności odłączania zasilania. Po określonym czasie braku aktywności Auto Standby automatycznie przełączy urządzenie w tryb czuwania. Po wykryciu sygnału dźwiękowego układ z powrotem uaktywni NX-50.

Najnowsze aktywne głośniki Yamahy pojawią się w sprzedaży jesienią 2012 r. Wtedy będą znane również ich ceny.

Dane techniczne NX-50

 • Wejście: stereo 3,5 mini jack x 2
 • Gniazdo słuchawkowe: stereo 3,5 mini
 • Maksymalna moc wyjściowa: 7 W x 2 (6 Ω, 1 kHz, 10 % THD)
 • Przetwornik: pełnozakresowy o średnicy 7 cm
 • Pasmo przenoszenia: 55 Hz – 20 kHz
 • Zasilanie: prąd zmienny
 • Zużycie energii: 13 W (wyłączony: 0,5 W lub mniej)
 • Dołączone akcesoria: zasilacz (DC 12 V/1,5 A), przewód audio stereo mini (2,0 m)
 • Wymiary (S x W x G): 83 x 184 x 184 mm
 • Waga: 1,03 kg (prawa kolumna), 0,9 kg (lewa kolumna)
 • Kolory: biały, czarny, fioletowy, pomarańczowy, srebrny
PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu