Klawisze do tabletu

Genius przedstawił luksusową klawiaturę LuxePad 9100 przeznaczoną do współpracy z tabletami. Urządzenie powinno ułatwić pisanie długich tekstów na urządzeniach mobilnych.

Nowe tablety posiadają coraz większą funkcjonalność. Ich wysoka wydajność i rozdzielczość sprawia, że powoli stają się narzędziami nie tylko rozrywki, ale również pracy. Jednak długie wpisywanie tekstów za pomocy klawiatury ekranowej może być męczące. W celu zwiększenia wygody pracy z tabletami, Genius zaprojektował bezprzewodową klawiaturę LuxePad 9100.

Klawiatura posiada 79 klawiszy, w tym 7 ułatwiających dostęp do typowych funkcji tabletu. Kształt i działanie klawiszy przypomina rozwiązania stosowane w urządzeniach Apple – dominują wyraźne odstępy i zaokrąglone brzegi. Wymiary urządzenia to 12,8 cm na 26,4 cm  przy grubości 1,75 cm. W zestawie z klawiaturą znajdziemy również składane etui, które ochrania urządzenie podczas transportu. Podczas korzystania z tabletu, etui zamienia się w stabilną podstawkę z regulowanym kątem nachylenia.

Urządzenie łączy się z tabletem za pomocą technologii Bluetooth 2.0 EDR i działa z systemami operacyjnymi iOS4+, Android3.0+ oraz Windows XP/Vista/7. Do działania nie są potrzebne żadne dodatkowe sterowniki ani okablowanie.

Dodatkową zaletą LuxePada 9100 jest zasilanie z dwóch paluszków AAA, dzięki czemu klawiatura nie zużywa baterii tabletu.

Klawiatura Genius LuxePad 9100 posiada 24-miesięczną gwarancję producenta. Sugerowana cena detaliczna wynosi 179 zł brutto.

O marce Genius

Genius to przede wszystkim wysokiej jakości akcesoria komputerowe i urządzenia cyfrowe. Oferta firmy zawiera w sobie zarówno typowe produkty przeznaczone do użytku domowego (głośniki, klawiatury, myszy), jak i wyroby dedykowane (akcesoria dla graczy). Produkty sygnowane marką Genius cieszą się nienaganną opinią wśród użytkowników, głównie ze względu na swą doskonałą jakość, przy zachowaniu konkurencyjnych cen.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu