Przejdź do treści

Monit24.pl współpracuje z Oktawave dostarczając monitoring stron

1 Monit24.pl, Oktawave, Tomasz Kuźniar

Firma Monit24.pl nawiązała współpracę z Oktawave – nowoczesną platformą chmury obliczeniowej. Dzięki porozumieniu klienci Oktawave mogą korzystać z rozbudowanych funkcji monitoringu szybkości i poprawności działania serwisów internetowych bezpośrednio w panelu administracyjnym. To pierwsze tego typu rozwiązanie na polskim rynku hostingowym.

Monitoring serwisów internetowych staje się coraz istotniejszą usługą dla firm chcących budować swój pozytywny wizerunek w internecie. Dzięki niemu można minimalizować ryzyko awarii strony WWW i skutecznie wspierać jej optymalizację. Integracja monitoringu w panelu usług platformy Oktawave pozwala na wygodne nadzorowanie działania wszystkich witryn. Klienci mają do dyspozycji podstawową wersję bezpłatną monitoringu, którą mogą w prosty sposób rozszerzyć za dodatkową opłatą.

– Integracja monitoringu serwisów z usługami typu cloud to wyjątkowe na polskim rynku rozwiązanie pozwalające na lepsze wykorzystanie potencjału promocyjnego stron internetowych oraz uniknięcie strat w e-biznesie wynikających z częstych awarii  – mówi Tomasz Kuźniar, Prezes Zarządu Monit24.pl.

–  Dla nas ważne jest, by klienci mieli do dyspozycji bogatą paletę usług dodatkowych. Jedną z nich jest Oktawave Watch, dzięki której użytkownicy będą informowani na bieżąco o statusie ich aplikacji online. To ważne, by trzymać rękę na pulsie i mieć pewność, że nasza witryna działa tak, jak trzeba – mówi Maciej Kuźniar, Dyrektor Projektu Oktawave.

Aktualnie klienci Oktawave mogą korzystać ze sprawdzania serwisów WWW i odpowiedzi serwerów wraz z możliwością powiadamiania o zdarzeniach poprzez e-mail oraz otrzymywaniem raportów okresowych Service Level podsumowujących poziom dostępności serwisu. Sprawdzenia dokonywane są z dwóch niezależnych od Oktawave lokalizacji, dając obiektywny pogląd na monitorowane usługi, ich szybkość działania i poziom dostępności.

Wersja bezpłatna monitoringu obejmuje pakiet 1500 sprawdzeń miesięcznie dla każdej posiadanej instalacji OCI (instancja serwerowa) lub aplikacji w Oktawave. Dla wyższych parametrów usługa jest dodatkowo płatna, w pakietach po 1000 sprawdzeń na miesiąc w cenie niespełna 60 gr.

Monit24.pl

2 Monit24.pl, Oktawave, Tomasz KuźniarMonit24.pl to firma dostarczająca innowacyjny system kontroli działania usług interne­towych. Centrum informatyczne monitoringu zlokalizowane jest w serwerowni ATM S.A. w Warszawie, a poszczególne stacje monitorujące w serwerowniach w całej Polsce, Europie i świecie. Usługi Monit24.pl obejmują obecnie przeszło tysiąc serwisów internetowych firm takich, jak banki, uczelnie wyższe, sklepy internetowe, firmy hostingowe i agencje rządowe. Monit24.pl istnieje na rynku od 2006 r. Partnerem strategicznym firmy jest spółka K2 Internet. Monit24.pl od trzech lat jest członkiem jury konkursu Złota Strona Emitenta, gdzie system ocenia szybkość działania i dostępność serwisów ponad 700 spółek notowanych na GPW.