Przejdź do treści

CONJECT rozszerza współpracę z Grupą Skanska

Oprogramowanie firmy CONJECT będzie wykorzystywane przy projektach deweloperskich realizowanych przez Skanska Commercial Development Europe w Polsce, Czechach, Rumunii i na Węgrzech. To efekt podpisanej 15.06.2012 umowy między obiema firmami.

Na polskim rynku CONJECT już od niemal 2 lat z sukcesami współpracuje ze Skanska Property Poland, jednostką podległą Commercial Development Europe. Teraz przyszedł czas na rozszerzenie tej współpracy również na inne kraje. – „Bardzo cieszymy się z podpisania tej umowy. To pokazuje, że dotychczasowa współpraca spotkała się uznaniem naszych partnerów. Odczytujemy to również jako wyraz zaufania do naszych produktów oraz obsługi” – komentuje Cesar Flores, CEO CONJECT.

Oprogramowanie CONJECT wspiera pełen cykl życia nieruchomości tj. od zakupu gruntu, poprzez etap projektowania, budowy, na sprzedaży gotowej nieruchomości kończąc. Za pośrednictwem pm. (wcześniej CONJECTPM), CONJECT oferuje internetową platformę projektową, na której możliwe jest bezpieczne i niezawodne zatwierdzanie, kontrola i dostarczanie rysunków technicznych oraz pełna komunikacja w projekcie. To m.in. te czynniki spowodowały, że Skanska postanowiła podpisać z CONJECT kolejną umowę. – „Wdrożenie oprogramowania CONJECT w firmie Skanska Commercial Development Europe ma na celu optymalizację procesu archiwizacji dokumentacji projektowej i organizacyjnej, w tym również legalno-prawnej, dla wszystkich spółek celowych. To znacząco ułatwia współpracę i wymianę doświadczeń oraz wspiera kontrolę projektów” – wyjaśnia Jakub Zagórski, Menadżer ds. Komunikacji i Marketingu z firmy Skanska, odpowiedzialny za wdrożenie systemu.

Dzięki wprowadzeniu jednakowych standardów we wszystkich krajach, w których działa Skanska Commercial Development Europe, proces realizacji nowych projektów może ulec skróceniu. – „Projekty są prowadzone według wypracowanego już standardu. Dzięki temu rozpoczęcie nowego projektu jest szybsze, a jego prowadzenie bardziej efektywne” – dodaje Jakub Zagórski.

O Skanska Commercial Development Europe

Spółka Skanska Commercial Development Europe odpowiedzialna jest za komercyjne projekty deweloperskie w Europie Środkowo-Wschodniej. Wchodzi w skład Grupy Skanska – wiodącej na świecie firmy budowlanej i deweloperskiej, która zatrudnia globalnie prawie 60 tys. pracowników. Na polskim rynku Skanska działa ponad 20 lat i należy do największych firm budowlanych w naszym kraju. W Europie Środkowo-Wschodniej Skanska realizuje 8 projektów biurowych, w tym 6 w Polsce, o łącznej powierzchni ponad 150 tys. mkw.

O firmie CONJECT

CONJECT jest liderem oprogramowania do zarządzania dla inwestorów prywatnych i publicznych, a także dla usługodawców z branż nieruchomości, budowlanej, infrastrukturalnej i zaopatrzeniowej. Jest jedynym dostawcą oprogramowania, który wspiera branże budowlaną i nieruchomości za pomocą innowacyjnych aplikacji związanych z zarządzaniem cyklem życia nieruchomości, od etapu planowania i realizacji aż do eksploatacji i sprzedaży. Rozwiązania oferowane przez conejct są wykorzystywane przy projektach budowlanych w 35 krajach na świecie. Firma powstała w 2000 roku i zatrudnia 145 osób. W Polsce do klientów CONJECT należą Skanska Property Poland, Knight Frank Polska, BZ WBK AIB Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych ARKA, Inter IKEA Centre Polska i wiele innych.