Riverbed i VMware prezentują wydajność sieci LAN w rozproszonym środowisku VMware View®

1 Riverbed Technology, VMware View, VMworld 2012

Riverbed Technology, firma zajmująca się poprawą wydajności sieci, zapowiedziała, że na październikowej konferencji VMworld 2012 w Barcelonie, pokaże rozwiązanie tworzone we współpracy z VMware, które będzie cechować się wysoką wydajnością pracy z VMware View® w oddziałach firmy. Nowa technologia zapewni wydajność na poziomie sieci LAN w rozproszonych środowiskach VMware View, w tym w środowisku BOD (Branch Office Desktop) oraz BPD (Business Process Desktop), przy jednoczesnym zachowaniu kontroli w centrum danych. Rozwiązanie jest kombinacją infrastruktury serwerów brzegowych Riverbed Granite (edge-VSI) oraz VMware View. To pierwsze rozwiązanie na rynku bazujące na ogłoszonym we wrześniu 2011 roku partnerstwie z Teradici zawiązanym, aby lepiej odpowiadać na problemy związane z wydajnością infrastruktury IT, w tym z infrastrukturą wirtualnych desktopów.

Wpisane w charakterystykę sieci WAN wyzwania, takie jak odległość, opóźnienia, ograniczona i kosztowna przepustowość czy nieprzewidziane przerwy, mogą skutkować niezadowoleniem użytkowników interaktywnych aplikacji oraz innych usług IT. Nawet z wystarczającą przepustowością, problemy związane z dużymi opóźnieniami czy awariami wewnątrz sieci WAN mogą prowadzić do słabej wydajności aplikacji i niezdolności do płynnego dostarczania wirtualnych usług w odległych lokalizacjach.

VMware i Riverbed zaprezentują złożone rozwiązanie, które znacząco redukuje opóźnienia w sieciach WAN, konieczność zakupu wyższej przepustowości i zapewnia ciągłość operacji w przypadku awarii sieci. To złożone rozwiązanie zapewnia użytkownikom VMware View wysoką jakość, redukując koszty operacyjne oraz te związane z zarządzaniem oddziałami firm.

Udane wdrożenie infrastruktury wirtualnych desktopów

Znalezienie efektywnego i niezawodnego sposobu zarządzania użytkownikami końcowymi w odległych oddziałach, stało się priorytetem dla wielu organizacji. Coraz więcej firm, widzi centralizację i zarządzanie oddziałami dzięki infrastrukturze wirtualnych desktopów, jako efektywne podejście, usprawniające zarządzanie aplikacjami i desktopami, redukujące koszty, poprawiające bezpieczeństwo, spełniające wymogi regulatorów oraz poprawiające elastyczność i produktywność całej firmy.

Firmy inwestują w większe i kosztowne zbędne połączenia wewnątrz sieci WAN, które nie zawsze zapewniają odpowiednią jakość użytkownikom końcowym, ponieważ interaktywne aplikacje mogą wciąż zachowywać się niestabilnie na większych odległościach. Dodatkowo, serwery drukarek i aplikacji, które nie są scentralizowane mogą spowalniać dostęp użytkowników do aplikacji i danych.

100% konsolidacji i wydajność sieci LAN w każdym miejscu

Wirtualna infrastruktura serwerów brzegowych (edge-VSI) dostarczana przez Riverbed Granite, pozwala organizacjom konsolidować i zarządzać wszystkimi serwerami brzegowymi w centrum danych. Edge-VSI rozszerza centralne zarządzanie danymi również na rozproszonych użytkowników, umożliwiając działom IT pełną konsolidację serwerów, wirtualnych desktopów, aplikacji i danych użytkowników końcowych do centrum danych. Jednocześnie praca z wirtualnymi desktopami na krańcach przedsiębiorstwa jest tak sprawna, jak gdyby znajdowały się one lokalnie. Rozwiązanie VMware View BOD pozwala organizacjom na centralne zarządzanie, ochronę oraz projektowanie desktopów VMware View w oddziałach, zapewniając łączność lokalną – a wszystko z niższym kosztem posiadania (TCO). Demonstracja pokaże w jaki sposób organizacje mogą zoptymalizować swój czas pracy, uprościć zarządzanie desktopami oraz obniżyć koszty operacyjne.

Rozwiązanie VMware View BPD zapewnia te same korzyści co zaawansowane rozwiązanie VMware View BOD, ale jeszcze bardziej rozszerza wydajność infrastruktury wirtualnych desktopów, dzięki dostarczaniu ich jako usługę pracownikom contact centre, deweloperom będącym na innych kontynentach czy współpracownikom czasowym. Rozwiązanie BPD wraz z edge-VSI oraz VMware View pozwala organizacjom osiągnąć pełną kontrolę oraz konsolidację, a także obniżyć koszty infrastruktury, jednocześnie oferując użytkownikom końcowym wysoką jakość bez względu na lokalizację czy jakość sieci.

Aby dowiedzieć się więcej i zapoznać się z zapowiedzią rozwiązań BOD i BPD na konferencji VMworld Europe, odwiedź stoisko Riverbed (#B120).

O Riverbed

2 Riverbed Technology, VMware View, VMworld 2012Riverbed Technology jest specjalistą w dziedzinie poprawy wydajności infrastruktury IT. Dzięki rozwiązaniom Riverbed, firmy mogą skutecznie realizować kluczowe inicjatywy, takie jak: wirtualizacja, konsolidacja, cloud computing oraz strategie awaryjnego odzyskiwania danych (disaster recovery), nie narażając się na utratę wydajności oraz zapewniając wgląd w aplikacje i sieci bez potrzeby zwiększenia przepustowości. Tysiące przedsiębiorstw prowadzących działalność w rozproszonych lokalizacjach używa rozwiązań Riverbed by przyspieszyć swoją infrastrukturę IT i obniżyć koszty. Dodatkowe informacje o Riverbed (Nasdaq: RVBD) dostępne są na www.riverbed.com.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu