Oki wprowadza pierwsze, oparte na technologii LED drukarki z białymi tonerami

Nowa przełomowa technologia Oki znosi ostatnią barierę dla kreatywności i projektowania – drukuj szybko, solidnie i wydajnie.

Oki rozszerzyło portfolio swoich innowacyjnych rozwiązań o cyfrowe drukarki z białymi tonerami dla formatów A3 i A4, oparte na niezawodnej technologii LED.

Nowe modele C711WT i C920WT, które zaprezentowano na kwietniowej konferencji „OKI Europe’s Smart Business” w Barcelonie, zdążyły już zwrócić uwagę szeroką gamą zastosowań rynkowych: od nadruków na koszulkach i druku na folii po innowacyjny w formie druk materiałów marketingowych.

Nowe, niezawodne modele urządzeń drukujących Oki z białymi tonerami są wyczekiwane przez przedstawicieli małych i średnich przedsiębiorstw (SMB). Wysoka jakość, wydajność, solidność i przystępna cena czynią z nich doskonałe rozwiązanie dla przedsiębiorstw mających w swojej ofercie usługi graficzne. Oki jako pierwsza firma, wprowadza rozwiązanie oparte na druku przy użyciu tonera do sektora „białych drukarek”, który jak dotąd był niewielkim, bardzo wyspecjalizowanym, złożonym i kosztownym rynkiem sprzedaży.

Do tej pory urządzenia bazowały na druku atramentowym, termosublimacji lub technologii „film-ready” – powiedział product marketing manager Oki, Paul Ingram. Mają one niszowe zastosowania, w takich obszarach jak zdobienia części garderoby czy drukowanie impregnujące dla zastosowań opakowaniowych, które zazwyczaj są drogie zarówno jeżeli chodzi o zakup, utrzymanie jak i długi czas produkcji. Natomiast nowe produkty Oki, bazujące na technologii białego tonera są wszechstronne, łatwe w użyciu i nie wymagają dodatkowego czasu na osuszenie, umożliwiając szybszy i bardziej ekonomiczny efekt. Jednocześnie jakość wydruku jest tak samo dobra jak w metodach do tej pory stosowanych, co sprawia, że staje się on wygodnym rozwiązaniem dla szerokiego zakresu zastosowań.

Rynki docelowe

Urządzenie C711WT oferuje możliwość drukowania z wykorzystaniem czterech kolorów (CMY oraz białym), z prędkością 8 str/min. na folii oraz 34 str/min. przy użyciu zwykłego papieru. Wyposażona w wysokowydajne tonery o zwiększonej pojemności drukarka C920WT dla formatów A3/A4, przeznaczona jest do wydruków o większej objętości, osiągając prędkość druku odpowiednio 10 str/min. i 31 str/min. w formacie A4.

Nowe drukarki z białymi tonerami dedykowane są wielu kluczowym rynkom, jako rozszerzenie istniejących już rozwiązań poligraficznych, również niestandardowych, jak nadruki na koszulkach, dekoracje ceramiczne, druk typu backlight oraz na folii opakowaniowej. Nowe produkty będą doskonałym wsparciem działów sprzedaży, oferując twórcze możliwości produkcji materiałów reklamowych POS, pozwalając na oznakowanie witryn sklepowych czy szyb w samochodach.

Zidentyfikowane dotychczas zastosowania białych tonerów zdają się być tylko wierzchołkiem góry lodowej – uważa Ingram. Tym co jest naprawdę ekscytujące są wciąż pojawiające się nowe możliwości białych tonerów, odkrywane nieustannie przez użytkowników.

Korzyści dla klientów

Jako dopełnienie istniejących już na rynku i sprawdzonych drukarek Oki, nowe produkty z białymi tonerami oferują o wiele szerszy wachlarz zastosowań w stosunku do pozostałych urządzeń drukujących na biało, co sprawia że po raz pierwszy są one przystępne dla małych i dużych firm oraz organizacji, chcących rozszerzyć wewnętrzne możliwości drukowania.

Modele C711WT i C920WT oferują większą prędkość druku oraz łatwość obsługi, ponieważ użytkownicy mogą za jednym razem załadować i wydrukować wiele arkuszy.

W przeciwieństwie do drukarek atramentowych, uzyskane na produktach Oki wydruki, prezentują najwyższą jakość i odporność na zarysowania.

Drukarki obsługują szeroką gamę nośników, umożliwiając wydruk zdjęć, layoutów, grafik na folii, opakowań, materiałów POS i wydruków na koszulkach. Wszystko to jest w zasięgu ręki, przy niskich bieżących kosztach użytkowania i niewielkim całkowitym koszcie eksploatacji, dzięki czemu drukarki Oki z białymi tonerami są dostępne dla znacznie szerszego rynku użytkowników.

Terry Laidlaw, Dyrektor Zarządzający Oki Europe dodaje: Firma Oki zbudowała swój sukces na innowacyjnych technologiach. Wprowadzając nowe białe tonery, zaoferowaliśmy klientom końcowym dużą szansę poprawy swojej konkurencyjności, poprzez poszerzenie możliwość produkcji wysokiej jakości materiałów we własnym zakresie.

Model: C711WT (A4)

Specyfikacja produktu / funkcje

 • Prędkość druku w kolorze: 8 str/min. (druk na folii), 34 str/min. (papier)
 • Rozdzielczość: 1200x600dpi
 • Prędkość procesora: 533Mhz
 • Język druku: PS3
 • Pojemność papieru: 530 arkuszy
 • Podajnik uniwersalny: 100 arkuszy
 • Maksymalna gramatura papieru: 220gsm (główny podajnik), 250gsm (podajnik uniwersalny)
 • Maksymalny format papieru: A4
 • Wymiary (wys. x szer. x głęb.): 389 x 435 x 547mm
 • Czas pierwszego wydruku: 9 sekund
 • Wydajność tonera (kolorowy/biały): 11,500/6,000 str.
 • Cena: 7500 PLN netto
 • Dostępność: październik 2012

Model C920WT (A3)

Specyfikacja produktu / funkcje

 • Prędkość druku w kolorze: 10 str/min. (druk na folii), 31 str/min. (papier)
 • Rozdzielczość: 1200x600dpi
 • Prędkość procesora: 800Mhz
 • Język druku: PS3
 • Pojemność papieru: 530 arkuszy
 • Podajnik uniwersalny: 230 arkuszy
 • Maksymalna gramatura papieru: 216gsm (główny podajnik), 300gsm (podajnik uniwersalny)
 • Maksymalny format papieru: A3 and SRA3 (do 328 x 457mm)
 • Wymiary (wys. x szer. x głęb.): 471 x 654.5 x 623mm
 • Czas pierwszego wydruku: 10,5 sekundy
 • Wydajność tonera: (kolorowy/biały): 15,000/8,000 str.
 • Cena: 24 000 PLN netto
 • Dostępność: październik 2012

O OKI Europe

1 C711WT, C920WT, OKI, Terry LaidlawOKI Europe jest działem OKI Data Corporation, globalnej firmy zajmującej się działalnością typu business-to-business, która koncentruje się na tworzeniu profesjonalnych drukujących produktów, aplikacji i usług komunikacyjnych typu in-house, mających zwiększać wydajność dzisiejszych i przyszłych przedsięwzięć. Roczny obrót OKI Europe stanowi 50% globalnego obrotu OKI Data Corporation.

Jest to firma o ugruntowanej pozycji jednej z wiodących marek rozwiązań w obszarze druku, zarówno pod względem wartości, jak i sprzedanych produktów. Portfolio OKI Europe obejmuje sześć oddzielnych segmentów: drukarki kolorowe i czarno-białe, urządzenia wielofunkcyjne, które łączą w sobie funkcje druku, kopiowania, skanowania i faksowania, drukarki igłowe, faksy oraz specjalistyczne drukarki dla materiałów typu point-of-sales i produkcji.

OKI Europe została założona w 1990 r. i zatrudnia obecnie ok. 1 100 osób w 21 zakładach produkcyjnych i biurach. Jest reprezentowana w 60 krajach regionu EMEA.

Oki Data Corporation jest częścią Oki Electric Industry Co. Ltd. z siedzibą w Tokyo, który jako pierwszy japoński producent telekomunikacyjny został założony w 1881r.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu