Nowe wersje Kindle – już dostępne w Polsce

Najpopularniejszy i prawdopodobnie najlepszy czytnik ebooków nie był do tej pory łatwo dostępny w Polsce. Można było go kupić np. bezpośrednio w Amazonie, w nielicznych sklepach lub na internetowych aukcjach. Teraz to się zmieni, bo jego najnowsze modele wprowadziła do swojej oferty sieć sprzedaży Vobis Digital.

Świat coraz bardziej ogarnia moda na książki w nowoczesnych cyfrowych formatach. Są one doskonałym sposobem na kontakt z literaturą i wiedzą, praktycznie przy każdej okazji: w domu, na spacerze i wakacjach, w pociągu i samolocie. Z e-booków korzystamy na przykład za pośrednictwem komputera, notebooka lub tabletu. Albo znacznie poręczniej, używając specjalnego czytnika, czyli tzw. e-readera. Najbardziej znany model to niewątpliwie Kindle, stworzony przez słynną mega-księgarnię Amazon.com.

Pierwsza premiera to Kindle Paperwhite, zapowiadany jako nowa jakość na rynku czytników e-książek. Jego dotykowy ekran oferuje (w stosunku do poprzedników), wyższą rozdzielczość i kontrast oraz wbudowane podświetlenie matrycy. Umożliwia one czytanie w praktycznie w każdych warunkach, nawet w nocy. Technologia Paperwhite zapewnia również znacznie większy komfort czytania dla naszych oczu, mocno niwelując ich zmęczenie. Bez względu na warunki – zarówno w pełnym słońcu, jak i w ciemności, bez dodatkowego oświetlenia.

Wedle zapewnień producenta, czyli Amazonu, wyświetlana biel i czerń mają niespotykaną dotąd głębię w urządzeniach tej klasy. Ekran ma 6 cali przekątnej, a całość tylko 213 gramów wagi, co bardzo korzystnie wpływa na mobilność urządzenia.

Najważniejsze detale techniczne Kindle Paperwhite:

 • ekran: Amazon 6″ Paperwhite, podświetlany, dotykowy, 16 odcieni szarości
 • wymiary: 1169 mm x 117 mm x 9.1 mm / waga: 213g
 • pojemność pamięci: 2 GB (dostępne 1,25 GB, czyli do 1000 książek)
 • bateria: do 8 tygodni pracy (pół godziny dziennie, bez wi-fi)
 • łączność: interfejs Wi-Fi plus złącze USB
 • obsługiwane formaty: Kindle Format 8 (AZW3), Kindle (AZW), TXT, PDF, MOBI, PRC, HTML, DOC, DOCX, JPEG, GIF, PNG, BMP

Cena: 699 zł, gwarancja: 12 miesięcy, realizacja zamówień po 03.10.2012.

Druga nowość to Kindle 5 WiFi czyli kolejna generacja najpopularniejszej linii tego e-readera, wyposażona w 6-calowy ekran Amazon E-Ink Pearl. Dzięki jego matowej powierzchni, praktycznie zostaje wyeliminowany efekt odbicia światła, bardzo męczący wzrok. A nowa technologia szybszego przełączania stron, likwiduje uciążliwy efekt smużenia. Kindle 5 jest wyjątkowo kompaktową konstrukcją, dzięki czemu może się zmieścić nawet w kieszeni.

Najważniejsze detale techniczne Kindle 5 WiFi:

 • ekran: Amazon 6″ E Ink Pearl, 16 odcieni szarości
 • wymiary: 165.75 mm x 114.5 mm x 8.7 mm / waga: 170 g
 • pojemność pamięci: 2 GB (dostępne 1,25 GB, czyli do 1000 książek)
 • bateria: do miesiąca pracy (pół godziny dziennie, bez wi-fi)
 • łączność: interfejs Wi-Fi plus złącze USB
 • obsługiwane formaty: Kindle Format 8 (AZW3), Kindle (AZW), TXT, PDF, MOBI, PRC, HTML, DOC, DOCX, JPEG, GIF, PNG, BMP

Cena: 449 zł, gwarancja: 12 miesięcy, realizacja zamówień po 03.10.2012.

Nowe modele Kindle obsługują polskie czcionki i istnieje możliwość wgrania polskiego menu.

W Vobis Digital sprzedawane będą tańsze wersje tych czytników (tzw. special offers). Oznacza to, że podczas korzystania z menu, wyświetlane są reklamy. Oczywiście absolutnie nie utrudnia to czytania e-książek.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu