Ruszają przygotowania do Łódź Maratonu Dbam o Zdrowie

6 października (sobota) startuje program przygotowań do Łódź Maratonu Dbam o Zdrowie. Pod okiem doświadczonych trenerów 2 razy w tygodniu będzie można przygotowywać się do startu w kwietniowym maratonie.

Drużyna Dbam o Zdrowie to nieformalna grupa treningowa, której celem jest zrealizowanie programu przygotowawczego do Łódź Maratonu Dbam o Zdrowie. Zawodnicy zostaną podzieleni na trzy grupy – początkującą, średniozaawansowaną i zaawansowaną.

Grupę początkującą poprowadzi Tomasz Osmulski, zawodnik Rudzkiego Klubu Sportowego, brązowy medalista Mistrzostw Polski w biegu na 1500 metrów.

Grupę średniozaawansowaną poprowadzi Joanna Gront-Chmiel, reprezentantka Polski w biegach długodystansowych, mistrzyni Polski w maratonie, zwyciężczyni wielu maratonów na całym świecie.

Trenerem grupy zaawansowanej będzie Jacek Chmiel, trener lekkoatletyki II klasy, wychowawca wielu medalistów Mistrzostw Polski w biegach średnich i długich.

Zorganizowane zajęcia Drużyny Dbam o Zdrowie będą się odbywały w każdą środę i niedzielę. Zbiórka przy wejściu do Atlas Areny vis-a-vis stadionu ŁKS-u – w środy o godz. 18:30 i w niedziele o godz. 9:00. Udział w zajęciach jest bezpłatny.

Aby ułatwić wszystkim chętnym przygotowania do Łódź Maratonu Dbam o Zdrowie, od 1 października na oficjalnej stronie internetowej utworzony został dział „Trening”. Będą w nim m.in. publikowane programy treningowe dla trzech poziomów zaawansowania. Od 8 października będzie je można nieodpłatnie pobierać ze strony www.lodzmaraton.pl. Autorami planów są trenerzy Drużyny Dbam o Zdrowie.

Łódź Maraton Dbam o Zdrowie odbędzie się 14 kwietnia 2013 roku.

Pomysłodawcą i sponsorem tytularnym Łódź Maratonu Dbam o Zdrowie jest spółka DOZ S.A. zarządzająca największą w Polsce siecią Aptek Dbam o Zdrowie oraz portalem o zdrowiu i urodzie www.doz.pl. Za organizację zawodów odpowiada Stowarzyszenie Maraton Dbam o Zdrowie oraz wykonawca – agencja marketingu sportowego Sport Evolution.

 

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu