Przejdź do treści

Rezydencja Park II – oddanie do użytku pod koniec października

Mielno Holding – Firmus Group z końcem października odda do użytku drugi etap inwestycji Rezydencja Park w Mielnie. Inwestor przygotowuje się już do rozpoczęcia budowy kolejnego etapu. Powoli dobiegają końca prace związane z wykończeniem wnętrz. Lada moment będzie można oglądać też apartament pokazowy.

Rezydencja Park II już na finiszu

Kompleks Rezydencja Park powstaje w Mielnie przy ul. Orła Białego, 200 m od morza i 50 m od jeziora Jamno. Rezydencja Park II już niebawem zostanie oddana do użytku. Deweloper planuje uroczyste otwarcie pod koniec października br. Zanim jednak to nastąpi, wszyscy zainteresowani będą mogli zobaczyć jak będą wyglądały wnętrza Rezydencji Park na przykładzie apartamentu pokazowego.

Przypomnijmy, że pierwszy etap Rezydencji Park sprzedał się jeszcze przed zakończeniem inwestycji. Apartamenty cieszą się tak dużym zainteresowaniem, że deweloper zapowiada budowę trzeciego etapu. Popularność kameralnych apartamentów nad morzem związana jest nie tylko z wysokim standardem w wykończeniu pod klucz i bliskością Bałtyku. Wiele osób kupuje apartament pod inwestycję lub z myślą o własnym second home – urokliwe zakątki nad morzem to miejsce idealne na spokojny wypoczynek podczas świąt, długich weekendów czy nawet już na emeryturze.

Obecnie w drugim etapie inwestycji trwają prace wykończeniowe, wewnątrz układane są podłogi, na zewnątrz kontynuowane są prace przy zagospodarowaniu terenu. – Rezydencja Park II lada moment będzie gotowa. Prace są już właściwie na finiszu. Jesteśmy zadowoleni, że udaje nam się zamknąć inwestycję w terminie, odczuwamy bowiem duże zainteresowanie tymi kameralnymi apartamentami – mówi Cezary Kulesza, kierownik sprzedaży i marketingu w firmie Mielno Holding – Firmus Group.

Kameralne wnętrza Rezydencji Park

Apartament pokazowy i oferta specjalnaZ okazji zakończenia prac na budowie Rezydencji Park II, oprócz powstającego apartamentu pokazowego, inwestor zaplanował specjalną ofertę – „Apartamenty w kolorze jesieni”, w których na klientów czekają promocyjne ceny na zakup apartamentów. Zaczynają się już od 7.500 zł za m kw. Rezydencja Park II jest sprzedana w ponad 60 proc. – Największe zainteresowanie apartamentami pojawia się po wakacjach, a więc w tej chwili. Po zwiedzeniu całego wybrzeża klienci wracają i kupują apartamenty, które oglądali latem i które najbardziej im się spodobały – mówi Cezary Kulesza. – W związku z dużym zainteresowaniem decydujemy się już na rozpoczęcie trzeciego etapu – dodaje.

Przygotowania do Rezydencji Park III

Rezydencja Park III, tak samo jak poprzedniczki, będzie budowana pod klucz, znajdzie się w niej 12 kameralnych apartamentów, każdy z własnym miejscem postojowym. Budynek również zostanie ogrodzony, a jego okna wychodzić będą na sosnowe lasy. Wszystkie Rezydencje Park zlokalizowane są między Morzem Bałtyckim i jeziorem Jamno i będą bliźniacze – każda z nich nawiązywać ma do dawnych mieleńskich domów szachulcowych. Deweloper rozpoczął już przygotowania do trzeciego etapu, rozpoczęcie budowy planuje na początek przyszłego roku. Wydane jest już pozwolenie na budowę, obecnie negocjowane są warunki finansowania budowy z bankiem.

Rezydencje Park są projektowane jako obiekty gotowe do zamieszkania. Mieszkania i apartamenty o metrażach od 39 do 53 m kw. będą wykończone wysokiej jakości materiałami: naturalne, drewniane podłogi, drzwi wewnętrzne w drewnianej okleinie oraz płytki ceramiczne na ścianach i podłodze. W umeblowanej kuchni znajdzie się całość wyposażenia: nowoczesna płyta ceramiczna, okap, zmywarka i lodówka, a w łazience pełna armatura. Apartamenty – w zależności od wielkości – będą miały jedną lub dwie sypialnie.

Informacje o inwestorze

Mielno Holding – Firmus Group jest grupą spółek działających w sektorze dewelopersko- inwestycyjnym z udziałem kapitału norweskiego. Od 2000 r. firmy zrzeszone w Grupie nabyły i przystosowały do potrzeb budownictwa mieszkaniowego i usługowego ponad 400.000 mkw. gruntu graniczącego z plażą, którego potencjał deweloperski i szacowana wartość przekracza 1 mld euro. Posiadane przez Mielno Holding – Firmus Group nieruchomości gruntowe to jedne z największych prywatnych własności zlokalizowanych przy samej plaży wzdłuż całej linii polskiego wybrzeża.

Mielno Holding – Firmus Group posiada również znaczne ilości nieruchomości gruntowych w mieście Koszalinie oraz gminie Będzino, które przeznaczone będą pod realizację obiektów mieszkaniowych, usługowych, hoteli, infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej, a także bogatej oferty obiektów sportowych i rekreacyjnych, w tym autorskiego projektu 18- dołkowego pola golfowego. Planowane projekty w Koszalinie i Będzinie obejmują ponad 500.000 mkw. nieruchomości zabudowanych.

Grupie udało się już ukończyć i sprzedać kilka zrealizowanych pod klucz obiektów mieszkaniowych w Mielnie oraz zaprojektowany pod klucz zakład produkcyjny w Strefie Ekonomicznej Koszalin. Obecnie w budowie są dwa dodatkowe projekty Grupy w Mielnie, kilka pozostałych czeka na rozpoczęcie realizacji.

Grupa dysponuje od 2000 r. własną, lokalną strukturą administracyjną, obejmującą działalność projektantów i architektów, zarządzanie projektami, finanse, sprzedaż i marketing, nie licząc zarządzania ogólnego. Wiele krajowych i międzynarodowych firm świadczy Grupie swoje usługi, uczestnicząc w rozbudowie portfela należących do Grupy projektów.

Strategia rozwoju Mielno Holding – Firmus Group zakłada ścisłą współpracę z przedstawicielami miejscowych władz i lokalną społecznością oraz przestrzeganie zasad ochrony środowiska. Już teraz Grupa udziela miejscowej społeczności znacznego wsparcia w zakresie edukacji i zatrudnienia oraz w sferze sztuki, sportu i realizacji wartości humanitarnych.

“Działalność deweloperska to więcej niż stawianie budynków – to tworzenie otoczenia dla przyszłych pokoleń, a to wymaga najwyższej staranności” –  Stein Christian Knutsen, CEO/