Przejdź do treści

Najważniejsze wydarzenie polskiej blogosfery

48 godzin, 5 ścieżek tematycznych, 50 prelegentów z Polski i zagranicy, 50 wykładów, prelekcji i warsztatów, 150 polskich blogerów i vlogerów wśród uczestników, transmisja online dla tysięcy internautów I jedno niezwykłe miasto czyli Blog Forum Gdańsk 2012.

Miasto Gdańsk już po raz trzeci zaprasza na konferencję poświęconą polskiej blogosferze, która odbędzie się w dniach 13-14 października na stadionie PGE Arena.

W tym roku tematem przewodnim konferencji jest “Blogowanie w praktyce”, stąd program dwudniowego spotkania podzieliliśmy na kilka bloków tematycznych: współpraca/interakcja, content, film/video, promocja/reklama, technologia/prawo. – tłumaczy Ewa Salamon z Biura Prezydenta ds. Promocji Miasta Gdańska, liderka projektu Blog Forum Gdańsk. Oprócz wykładów i sesji plenarnych odbędą się m.in. hyde parki czy warsztaty tematyczne dla blogerów.  Wiele elementów programu oraz nazwiska prelegentów i formuła wydarzenia, to inspiracja propozycjami, jakie zgłaszali blogerzy w trakcie inicjatywy Blog Forum Gdańsk Generator, przeprowadzonej wspólnie z portalem wykop.pl w lipcu br. Szczegółowe informacje znajdują się na naszej nowej stronie internetowej, www.blogforumgdansk.pl, stworzonej przez Studio Brandingowe Engram oraz na kanałach w mediach społecznościowych

Udział w konferencji jest wolny od opłat. Organizatorzy zapewniają uczestnictwo i zakwaterowanie, a uczestnik pokrywa koszty podróży. Dla gości przygotowano wiele dodatkowych atrakcji związanych z blogosferą i miastem, w którym odbywa się wydarzenie.

Konferencja od pierwszej edycji cieszy się dużym zainteresowaniem nie tylko samych blogerów, ale również ich czytelników, dziennikarzy i specjalistów w dziedzinie nowych mediów. Dla tych odbiorców organizatorzy przygotują, jak co roku, transmisję online z całego wydarzenia.

Gdańsk w grudniu 2010 roku zorganizował pierwszą ogólnopolską konferencję blogerów. Od tej pory, rokrocznie, na zaproszenie Biura Prezydenta ds. Promocji Miasta Gdańska i Instytutu Kultury Miejskiej, blogerzy biorą udział w debacie poświęconej nowym mediom. Konferencja cieszy się dużym uznaniem w branży, co owocuje rozwijaniem relacji Miasta z blogerami również przy innych projektach.

Dotychczasowymi gośćmi specjalnymi Blog Forum Gdańsk byli: amerykański analityk cyfrowy, socjolog i futurysta – Brian Solis, Sami Ben Gardhia – tunezyjski bloger monitorujący wolność słowa w sieci, Arzu Geybullayeva, jedna z niewielu blogerek w Azerbejdżanie piszących po angielsku oraz Rebecca Blood  – liderka opinii w zakresie oddziaływania Internetu na biznes, media i społeczeństwo. Spośród polskich blogerów prelegentami gdańskiego Forum byli m.in.: Kominek (Kominek.in), Artur Kurasiński (AK74.pl), Grzegorz Marczak (Antyweb.pl), Maciej Budzich (blog.mediafun.pl), Natalia Hatalska (hatalska.com), Igor Janke (salon24.pl), Eliza Mórawska (whiteplate.blogspot.com), Tymon Tymański, Magda Umer, Karol Paciorek & Włodek Markowicz (lekkostronniczy.tv).

Oprócz wykładów, dyskusji i paneli eksperckich przygotowane zostały warsztaty oraz możliwość prezentacji swojego bloga w hyde-parku.