Przejdź do treści

Konkurs Get in the Ring po raz pierwszy w Polsce. Do zdobycia nawet 1 mln euro na własny biznes

W tym roku po raz pierwszy w Polsce odbędą się eliminacje do międzynarodowego konkursu Get In The Ring, organizowanego w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Dziesięć najlepszych osób z całego świata odbędzie werbalną bitwę z inwestorami 14 listopada w Rotterdamie. Nagrodą główna jest niebagatelna – finansowanie biznesu w wysokości do 1 miliona euro. Partnerem polskich eliminacji konkursu jest Amway Polska. Termin przyjmowania aplikacji konkursowych został wydłużony do 7 października.

Konkurs Get In The Ring (znany wcześniej pod nazwą Meet the Dragons) jest międzynarodowym przedsięwzięciem, w którym młodzi przedsiębiorcy otrzymują możliwość zaprezentowania swojego pomysłu na biznes przed najlepszymi na świecie inwestorami i ekspertami z branży. Dla jury liczy się nie tylko dobry pomysł na własną firmę, ale także erudycja, znajomość branży czy umiejętność radzenia sobie ze stresem. W jury polskiego etapu konkursu zasiądą m.in. eksperci PKPP Lewiatan oraz Anna Pietrzak, Dyrektor Naczelna Amway Polska. Zwycięzcy polskiego etapu otrzymają zaproszenie na międzynarodowy finał Konkursu w Rotterdamie wraz z pokryciem kosztów podróży i zakwaterowania.

Organizatorem eliminacji krajowych jest Forum Młodych PKPP Głównym partnerem polskiej edycji jest Amway Polska.

Nabór aplikacji został uruchomiony 1 września i potrwa do 7 października. Wnioski przygotowane w dwóch wersjach językowych (polskiej i angielskiej) należy nadsyłać drogą mailową na adres GITR@fmlewiatan.pl. Do 14 października polskie jury konkursu wyłoni maksymalnie dwóch zwycięzców tego etapu. Reprezentanci naszego kraju wezmą udział w międzynarodowym półfinale, który odbędzie się 1 listopada w Rotterdamie. Podczas finału, który odbędzie się w tym samym mieście 14 listopada, dziesięciu finalistów zmierzy sie z mistrzami na podium przypominającym ring bokserski na oczach międzynarodowej widowni.

Konkurs przeznaczony jest dla osób w wieku od 18 do 35 lat. Aplikacja powinna zawierać krótki opis projektu wraz określeniem kwoty, która pozwoli na jego realizację (nie może przekraczać 1 mln euro). Zgłaszane projekty mogą być zarówno w fazie pomysłu jak i na wstępnym etapie rozwoju. Jeśli zgłoszenie dotyczy już założonej firmy, nie może ona funkcjonować na rynku dłużej niż 5 lat. W przypadku gdy projekt został stworzony przez więcej niż jedną osobę, zespół zobowiązany jest wytypować jedną osobę do prezentowania projektu. Mając na uwadze fakt, iż zwycięzcą zostanie osoba, która najlepiej obroni i zaprezentuje swój pomysł, uczestnicy powinni bardzo dobrze władać językiem angielskim.

1 Amway Polska, Get in the Ring, Światowy Tydzień PrzedsiębiorczościSzczegółowy regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie www.fmlewiatan.pl Aplikacje i zapytania prosimy kierować na adres mailowy:  GITR@fmlewiatan.pl